ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ще може според мен, но от 150 до 300 бара при 580cc очаквай над половин час работа на компресора... Ако не и повече :(
Сигурно,ще е бавен,но ходенен обрано до вкъщи да заредя на компресора,който е на 230V не си е оферта. С бутилки не искам да се занимавам,честно казано. Тези на 230V с каква консумация са? Всички ли са по 2-3kW? Ако има някакви до 1kW мога да направя инвертор и да се ползва и с автомобил.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Дали ще може да работи половин час без прекъсване?
Ами с афтърмаркет добавено водно охлаждане на цилиндъра ,може и да работи хаха,въпрос на проба е :D
@shaman занимава ли те да пробваш твоя 12 волтов компресор TUXING TXET061 за колко време помпи 580сс от 100 на 300 бара? Или не смееш да го натоварваш толкова да не изпрегне? :D
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Коментар от аликспрес на човек купил от 12 волтовите компресори :D Поствам го,за да може други като мен,които се чудят дали да вземат 12в компресор да си имат едно наум :D Коментара по принцип е за цилиндъра,продаван като част,но касае компресора като цяло.

Screenshot (96).png
 

shaman

Редовен Потребител
;) Бях захвърлил някъде компресорчето и реших да го извадя да видя за колко време ще напълни една бутилка...
Ами.. стига до 50 бара и не иска повече... Ще трябва да се разглобява и да видя откъде идва проблема...
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Добре,ще Ви послушам и ще стоя на страна от 12v,преносимите компресори. Така веднъж не послушах,мои приятели и си взех една кола...после мн ядове брах.та от тогава слушам съветите :D

Какво ще кажете за този TUXING TXES031 ,препоръчан в темата за FX от колегата @hunter_78 ? Колега, hunter_78 ти с такъв от линка ли си и ако "да" колко време го ползваш?
Дай те линкове за читави компресори на 230V,то се видяло ,че ще е стационарен... :pardon:
https://www.aliexpress.com/item/400...339d9534e1abc7da7e2b7d6efe6&afSmartRedirect=y
 

shaman

Редовен Потребител
При това положение да ти вкарам още една муха в главата :)
Понеже не искаш да се разхождаш с големи бутилки а виждаш, че с преносим компресор не става - ето ти едно решение:


Този клапан и втора бутилка за пушката.. Пълниш двете (може и повече, естествено) в къщи и на терен само си ги сменяш.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
При това положение да ти вкарам още една муха в главата :)
Понеже не искаш да се разхождаш с големи бутилки а виждаш, че с преносим компресор не става - ето ти едно решение:


Този клапан и втора бутилка за пушката.. Пълниш двете (може и повече, естествено) в къщи и на терен само си ги сменяш.
Това е добра концепция!Не мога да разбера нежеланието му да има бутилка!?
 

shaman

Редовен Потребител
Не мога да разбера нежеланието му да има бутилка!?
;) Всичко зависи от това къде и как ще се ползва пушката !
Ако прави примерно големи преходи и се забавлява да стреля по шишарки в гората не става да мъкне 6 литрова бутилка със себе си..
Друго нещо е една пълна 540-700cc карбонова бутилчица в раничката ;)
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
;) Всичко зависи от това къде и как ще се ползва пушката !
Ако прави примерно големи преходи и се забавлява да стреля по шишарки в гората не става да мъкне 6 литрова бутилка със себе си..
Друго нещо е една пълна 540-700cc карбонова бутилчица в раничката ;)
Няма логика!С компресор на 12 волта по лесно ли ще му е при шишарките!?Човека иска от автомобил да стреля и пълни пушката.Защо е против бутилките остава неясно за мен!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Няма логика!С компресор на 12 волта по лесно ли ще му е при шишарките!?Човека иска от автомобил да стреля и пълни пушката.Защо е против бутилките остава неясно за мен!
И то при положение, че на пушката пак бутилка има. Явно фобията е от големи бутилки.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
При това положение да ти вкарам още една муха в главата :)
Понеже не искаш да се разхождаш с големи бутилки а виждаш, че с преносим компресор не става - ето ти едно решение:


Този клапан и втора бутилка за пушката.. Пълниш двете (може и повече, естествено) в къщи и на терен само си ги сменяш.
А едно време си идваха с такъв клапан бутилките, но явно са сменили концепцията на присъединяване на бутилките.
 

shaman

Редовен Потребител
А едно време си идваха с такъв клапан бутилките, но явно са сменили концепцията на присъединяване на бутилките.
Бутилките на FX идват с клапан - да..
Но, ако искаш да ползваш друга марка (примерно по-евтина) или вече имаш бутилка ;) ти трябва този клапан
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
При това положение да ти вкарам още една муха в главата :)
Понеже не искаш да се разхождаш с големи бутилки а виждаш, че с преносим компресор не става - ето ти едно решение:


Този клапан и втора бутилка за пушката.. Пълниш двете (може и повече, естествено) в къщи и на терен само си ги сменяш.
Да и това съм го мислил. Така или иначе ,ще сменям алуминивата бутилка на Maverick VP с карбонова и на алуминиевата може да сложа клапан и да си я ползвам. Дайте предложения за читав компресор. Този който колегата hunter_78 предложи Ок ли е,някой има ли го?
@Дончо Иванов ,не се и съмнявам,че този компресор пълни бързо и по много. Ама си струва ако имаш много пушки. Аз ще пълня само една и не мисля ,че е рентабилно да давам 700+лв за такъв компресор.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да и това съм го мислил. Така или иначе ,ще сменям алуминивата бутилка на Maverick VP с карбонова и на алуминиевата може да сложа клапан и да си я ползвам. Дайте предложения за читав компресор. Този който колегата hunter_78 предложи Ок ли е,някой има ли го?
@Дончо Иванов ,не се и съмнявам,че този компресор пълни бързо и по много. Ама си струва ако имаш много пушки. Аз ще пълня само една и не мисля ,че е рентабилно да давам 700+лв за такъв компресор.
Колега,кефа цена няма....не го ли знаеш?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Да и това съм го мислил. Така или иначе ,ще сменям алуминивата бутилка на Maverick VP с карбонова и на алуминиевата може да сложа клапан и да си я ползвам. Дайте предложения за читав компресор. Този който колегата hunter_78 предложи Ок ли е,някой има ли го?
@Дончо Иванов ,не се и съмнявам,че този компресор пълни бързо и по много. Ама си струва ако имаш много пушки. Аз ще пълня само една и не мисля ,че е рентабилно да давам 700+лв за такъв компресор.
Разбирам те,но понякога евтиното излиза скъпо!Големия компресор може и 2 и 200 .!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
От друга страна , Джъмбо дезъл на Крал армс бутилките също са с този клапан и си сменяш бутилката. Но пък за да отпушиш пушката малко сменяш присъединителния резбови детайл между бутилка и Z-клапана, и пак се лишаваш от удобството за сменяне на бутилка в движение. Абе неможе да ни се угоди май май :))))))
 
Нагоре