ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Дончо Иванов

Редовен Потребител

DGman

Редовен Потребител
Дончо, нямам си никаква представа ама ти можеш да ги провериш.
Иначе как се разглобява зада се смени О пръстена.
Мислех да го нагрея ама незнам кое/ откъде /се развърта.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вадиш старото с едно закривено телче и напъхваш новото, после го наместваш в леглото на дъното. Бързата връзка не е нужно да се разглобява.
 

Schütze

Потребител
Здравейте,
Къде във Варна могат да ми поправят или заменят кран на 300 барова бутилка? Преди няколко дни , по време на зареждане просто пукна нещо в крана и повече не се и затвори.
 

sts1969

Редовен Потребител
Привет! Търся си компресор, по възможност да работи на 12V, някой ползва ли тази машинка от линка по-долу, моля за мнения на запознати с продукта. Да добавя че ще зареждам само резервоара на пушката 250сс от 100 до 220 Бара.
 

shaman

Редовен Потребител
Привет! Търся си компресор, по възможност да работи на 12V, някой ползва ли тази машинка от линка по-долу, моля за мнения на запознати с продукта. Да добавя че ще зареждам само резервоара на пушката 250сс от 100 до 220 Бара.

Имам точно това нещо..
Пълни Виксена за около 15-20 минути !

Имам чувството, че това си е механизирана ръчна помпа ;)
 

LogiBG

Редовен Потребител
Аз си поръчах един от другия модел за да си зареждам пушката вкъщи. С купон за остъпка излиза 372лв което си е ебаси офертата. Ще видим какво ще излезе.
1C6E520D-791C-44FF-AC27-9349DD238728.png
Този модел, ако някой поръчва да внимава от къде е, от Чехия би трябвало да дойде най-бързо.
 

sts1969

Редовен Потребител

shaman

Редовен Потребител
Ами.. беше миналата зима. Доколкото си спомням от около 120-130 до 280-300

Ако искаш да се чуем по телефона да ти го пусна да чуеш колко смешно работи ;)
чъка-чъка-чъка-чъка :)

Но пък мисля, че ще ти свърши работа за това за което ти трябва, стига да не бързаш
 

Коцкар

Редовен Потребител
Някой за съвет или инфо кой прави ремонт на тия компресори в софия.
Историята:
Купих си чисто нов компреьор tuxing с новата глава за сгъстяване и охлаждане. Първите пъти като го пускам нищо не изкарва от изхода след като стегна 2те кранчета за обезвъздушаване (bleed screws) но вдига налягането на манометъра само. Отворих го вътре беше пълно с котлен камък а уж трябваше да е нов. Видях че хартиената гарнитура между буталото и жълтата глава е леко скъсана и я смених затворих на ново но сега пак нищо не изкарва като въздух но този път прави балончета между радиатора с буталото и новия модел жълта охлаждаща глава няма о пръстен гумен там нзнам дали трябва да има.

Снимки и видеа:
https://drive.google.com/drive/folders/1D2WQ9PpFe8XWQzWP7Rnp7YICWkos5UEN
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Някой за съвет или инфо кой прави ремонт на тия компресори в софия.
Историята:
Купих си чисто нов компреьор tuxing с новата глава за сгъстяване и охлаждане. Първите пъти като го пускам нищо не изкарва от изхода след като стегна 2те кранчета за обезвъздушаване (bleed screws) но вдига налягането на манометъра само. Отворих го вътре беше пълно с котлен камък а уж трябваше да е нов. Видях че хартиената гарнитура между буталото и жълтата глава е леко скъсана и я смених затворих на ново но сега пак нищо не изкарва като въздух но този път прави балончета между радиатора с буталото и новия модел жълта охлаждаща глава няма о пръстен гумен там нзнам дали трябва да има.

Снимки и видеа:
https://drive.google.com/drive/folders/1D2WQ9PpFe8XWQzWP7Rnp7YICWkos5UEN
Споко!От къде си?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги, ако отваряте компресора, направете му снимки на карантиите и опишете повредата, манипулациите и евентуалния ремонт. Ще е полезно за форума и колегите, които ползват компресори.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здрасти!
Предполагам,че компресорите на 230V са по издръжливи и читави,като цяло,но все пак някакъв читав ,преносим компресор на 12V има ли? Ще зареждам директно пушка с него,без големи 5-6-10л бутилки.

Отзивите на руснак за масово разпространените 12V:

Същия руснак,ремомтира вала с електрожена :D и каза,че след ремонта няма проблеми,стига да се смазва редовно

По принцип мога да му направя затворено водно охлаждане с помпа,вентилатор и радиатор закачени от страни. Няма да ме затрудни такава доработка. Въпроса е дали ще може да помпи бутилка 580сс на 300 бара?
 
Нагоре