ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нали ти обяснявах, няма как да знаеш, преди да го развиеш с кава резба е. Може и 10х1 да е, може 1/8, а може и с конусна да е.
Масово се ползва 1/8 като стандартна за куикфилите.
 

rivan

Редовен Потребител
Аз съм с Крал и оригиналния конектор се навива точно на маркуча на зарядната станция, която купих от Петко, от което съдя, че резбата и е 1/8, ако бъркам, да ме поправи! Това, което ти предложих от Krale, е комплект конектори, но има и поединично.Показал съм ти и мъжко-мъжко Прецени какво точно ти трябва и си ги поръчай! Ако ти се чака и не ти се дават пари, може и от алито.
https://www.krale.shop/eu/quick-coupler-set-bf-starter-kit/
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На него проблема му е в пишката навита в пушката, тя е нестандартна и от там женската му бърза връзка и тя. Трябва да си навие мъжки куик 8-ца стандартна на пушката.
 

rivan

Редовен Потребител
Проблемът му е в несъответствието на стандарта на турския производител и производителя на зареждащото устройство. Хубавото е, че турците са оставили стандартна 1/8 присъединителна резба на нестандартната куплираща връзка. В случая може да се реши по няколко начина.
1. Премахва изцяло турската част и минава на стандартен куик фил/което предлага Петко/. Но мъжката част, тази в пушката е със клапан и не се знае точно с каква резба. При повреда на клапана, която не е рядко срещана ще е по-лесно да си намери оригинален.
2. Запазва турската част и прави прехода към стандартен куик фил на края на линията за зареждане/завива на резбата на женския турски конектор стандартен мъжки 1/8, а на линията за зареждане/зарядна станция, компресор/ женски 1/8 /ако не е такъв/. Така, ако си купи друга пушка или втора и трета, ще има стандартен 1/8 женски. Аз бих постъпил така. Дано съм се ориентирал правилно в проблема на колегата и да давам правилно предложение.
Той да си реши как да постъпи.
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Rivan,
Като тази снимка?
Мои reximex жена плюс стандарт мъж до жена.

Стандарт мъж конектор, аз има резерви. Тук. ;)
 

Attachments

  • IMG_20220303_114632.jpg
    IMG_20220303_114632.jpg
    83.6 KB · Прегледи: 70

rivan

Редовен Потребител
Точно това имам предвид!
Малко се усложнява конструкцията, но дава повече възможности и се запазва оригиналното състояние на пушката!:cheers:
 

angel angelov

Потребител
Вече поръчах женска към бутилката +мъжко с женска към мойта бърза връзка и така всичко си нареди , благодаря колеги!
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Едно чистак ново моделче компресор с батерии. Засега цената му е доста дебела за нас, но в бъдеще кой знае...

L3%20Unofficial%20Blue%20-%20Box.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Едно чистак ново моделче компресор с батерии. Засега цената му е доста дебела за нас, но в бъдеще кой знае...

L3%20Unofficial%20Blue%20-%20Box.jpg

Това дето ще го мъкнеш с тебе и с една батерия можеш да си заредиш 4-5 пъти пушката, не ми го хвали.

Компресорът е проектиран да пълни само пушки, но ще напълни до 300 bar и разполага с автоматично изключване за лесно пълнене. Допълването обикновено отнема само няколко минути, така че очакваме с напълно заредена батерия да даде до 4 или 5 зареждания.
 

dberov

Редовен Потребител
Просто не си струва парите, за които може да се купи компресор с който да си напълниш бутилка или две и да си пълниш пушката за секунди, а не както е описано "Допълването обикновено отнема само няколко минути". Та да се използва това скъпо чудо с което можеш да си заредиш пушката само няколко пъти, просто не е рентабилно.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Вероятно си прав, да. Едва ли някой ще го предпочете като излезе в гората пред бутилката, нито у дома като си зарежда бутилка/пушка ще печели нещо от това, че е с батерии.
 

Gogata

Новодошъл
Здравейте, нов съм във форума и за да не чета всички 165 страници питам тук:
1. Препоръчайте ми от къде да си купя бутилка (6-10 литра)?
2. Някой знае ли къде пълнят бутилки със сгъстен въздух в Бургас?

Благодаря!
 

emci74

Редовен Потребител
Можеш да си я напълниш в Синхрон или Вистамар. Синхрона се намира над шоурума на Пежо до входа на гробищата
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой има ли актуална информация къде могат да ми направят маркуч за хатсанска помпа с бърза връзка за еърсофт стандарта? За предпочитане в Пловдив.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Не знам доколко е възможно да се обясни и даде диагноза от разстояние, но да пробвам.
Вчера си зареждах пушката директно от компресора (тия китайчета от алиекспрес) и по едно време със силен трясък (разбира се) маркучът се измъкна от компресора. Вероятно вината е била моя, сигурно не съм го бил закачил добре и докато съм държал пушката, съм мръднал нещо и се е измъкнал. Въпросът е, че на втория опит за зареждане, компресорът стигаше до 150 бара и дотам. Не знам дали има значение, но да спомена, че зареждането го правих в доста студена стая, където температурата може да е била дори около 5 градуса.
Някой може ли да ми помогне със съвет: първо, дали маркучът или компресорът се е прецакал, и второ, някой може ли да ми го поправи/направи нов (ще си платя, разбира се)? Или да ме насочите към някой? Благодаря предварително.
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой има ли актуална информация къде могат да ми направят маркуч за хатсанска помпа с бърза връзка за еърсофт стандарта? За предпочитане в Пловдив.

Намерих цяла нова помпа на цена само около два пъти над тази на която предлагаха по магазините маркуч за този стандарт (без преходник от маркуча към помпата). А имаше оферти за зарядни станции по-скъпи от помпата с цялата и окомплектация. Въпросът вече не е актуален.
 
Нагоре