Оптики и Монтажи за Пружинни Пушки

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
То Гамото кой модел е,новите имат recoil релса,която уж обира отката:
https://www.mundilar.net/en/replace...acement-parts/gamo-rrr-scope-rail-9-11mm.html
Лично аз бих предпочел скъпа оптика гарантирана от производител,че е за силни пружинки,вместо дампа 200лв.+ някаква оптика 200лв. =размазан образ и съмнителна ефективност.
Идеи
https://www.balistas.com/valiant-themys-ii-4-12x40-ao-sir-hft-moa
https://www.mundilar.net/en/scopes-...2x40-ao.html#/mounts-none/reticle-amx_mil_dot
За всеки случай пиши на търговците да потвърдят
 

tsankova

Новодошъл
Gamo CFX Royal 4.5 -16J e пушката. Дампа моноблока вече го поръчах и трябва да пристигне тези дни... Обаче за оптиката още събирам инфо и се чудя. Снощи след като четох и в по-голямата тема за оптиките, май клоня към оптика в MRAD и вариантите рязко намаляха :eek:Гледах на Hawke сериите Hawke Airmax и Hawke Airmax 30 Side Focus (в мундилара май бяха по-евтини). Дампа блока обаче е на 25 тръба(да ме пита човек за къде бързах), а по-хубавите Hawke са на 30. Продължавам да чета и да се ограмотявам, че не ми се дават пари по няколко пъти за боклуци.
 

tsankova

Новодошъл
Защо ти е дампа на 16 джаула пушка!?
Защото от това което съм чела за пружинна пушка това препоръчвате тук у форума да не чупят оптики. Никъде не споменавате на кой колко джаула му е пушката. Като пита някой "чети има хиляди теми, всичко е написано"...ами явно не съм стигнала до темата дето е написано, че не ми е нужен дампа блок :) Следващата пушка ще я търсим да пасва на моноблока или в олх и готово:crazy:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да,16 дж. не е много, качествена оптика ще ги издържи,харесай си оптика пък може и с обикновен монтаж,даже не е нужно и моноблок за тази мощност.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Защото от това което съм чела за пружинна пушка това препоръчвате тук у форума да не чупят оптики. Никъде не споменавате на кой колко джаула му е пушката. Като пита някой "чети има хиляди теми, всичко е написано"...ами явно не съм стигнала до темата дето е написано, че не ми е нужен дампа блок :) Следващата пушка ще я търсим да пасва на моноблока или в олх и готово:crazy:
Ами аз съм прочел целия форум и тогава почнах да задавам въпроси. И не съм забелязал четенето да ми е навредило. ;)
 

tsankova

Новодошъл
Не ми се карай много, от 2 години влизам и чета когато имам възможност. Форума е чудесен, и ви поздравявам всички, че сте успели да го съхраните в духа на бг форумите, каквито бяха преди 20+години (без скандали и излишни простотии)!
 
Последна промяна:

Павката

Редовен Потребител
Gamo CFX Royal 4.5 -16J e пушката. Дампа моноблока вече го поръчах и трябва да пристигне тези дни... Обаче за оптиката още събирам инфо и се чудя. Снощи след като четох и в по-голямата тема за оптиките, май клоня към оптика в MRAD и вариантите рязко намаляха :eek:Гледах на Hawke сериите Hawke Airmax и Hawke Airmax 30 Side Focus (в мундилара май бяха по-евтини). Дампа блока обаче е на 25 тръба(да ме пита човек за къде бързах), а по-хубавите Hawke са на 30. Продължавам да чета и да се ограмотявам, че не ми се дават пари по няколко пъти за боклуци.
 

Павката

Редовен Потребител
Дампа моноблока няма да е излишен-осигуровка един вид,а
от 25 към 30мм. има адаптори,
мога да ти подаря.Един Хоук 4 12 40 ще ти свърши добра работа според мен.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дампа моноблока няма да е излишен-осигуровка един вид,а
от 25 към 30мм. има адаптори,
мога да ти подаря.Един Хоук 4 12 40 ще ти свърши добра работа според мен.
От 30 към 25 съм виждал,ама обратнотоооо ...та може ли снимка?
 

Павката

Редовен Потребител
Колега,не са ми под ръка в момента,но представляват пластмасови подложки с форма на дъга/половин О/Ако държиш на снимка ,утре мога да я представя.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Колега,не са ми под ръка в момента,но представляват пластмасови подложки с форма на дъга/половин О/Ако държиш на снимка ,утре мога да я представя.
Не разбра. Моноблока е заработен за оптика ф.30, но има подложки (пластмасови адаптори), с които можеш да сложиш оптика ф.25.
В поста си написал, че имаш адаптори от Ф.25 към ф.30, което е невъзможно. Объркал си местата на отворите. Трябва да бъде - от ф.30 към ф.25
Затова казах, че е Lapsus calami (лат. - грешка на перото).
 

Павката

Редовен Потребител
Не разбра. Моноблока е заработен за оптика ф.30, но има подложки (пластмасови адаптори), с които можеш да сложиш оптика ф.25.
В поста си написал, че имаш адаптори от Ф.25 към ф.30, което е невъзможно. Объркал си местата на отворите. Трябва да бъде - от ф.30 към ф.25
Затова казах, че е Lapsus calami (лат. - грешка на перото).
Съжалявам,в желанието си да помогна пообърках нещата...
Благодаря за корекцията ,че щях да засиля колегата в тръните...
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, ако на 25мм оптика сложа 30мм монтажи с подложки от 2.5мм гума, няма ли да имат ефект на демпфер и да пази оптиката при откат???
:cheers:
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Едва ли ще има ефект.Пластмасовите подложки ако не ги стегнеш достатъчно силно при изстрел се местят,гумата ако я стегнеш толкова като пластмасовите тя вече няма да пружинира.Все пак нищо не пречи да пробваш.
 
Нагоре