Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз тоя балистичен калкулатор си го представях така : оптиката измерва разстоянието до целта и сама вкарва корекцията. Демек,без значение от разстояние и наклон,където се прицелиш - там уцелваш.
 

Djack

Редовен Потребител
Аз тоя балистичен калкулатор си го представях така : оптиката измерва разстоянието до целта и сама вкарва корекцията. Демек,без значение от разстояние и наклон,където се прицелиш - там уцелваш.
И това прави като опция.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Имам нужда за съдействие при превода на ръководството за употреба.
В частта за описание на функциите на раличните менюта на оптиката има меню Aiming Method с пояснение select "Dial-in" or "Holdover" to target.
За да не напиша някоя глупост и хората да се чудят какво означава, имам нужда за идеи в контекста на оптиката как да преведа пояснението на менюто.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
То това са си двата метода за прицелване. Чрез отчитане на кликове и чрез местене на кръста (по-често нагоре заради пропадането).
 

БоянП

Редовен Потребител
Имам нужда за съдействие при превода на ръководството за употреба.
В частта за описание на функциите на раличните менюта на оптиката има меню Aiming Method с пояснение select "Dial-in" or "Holdover" to target.
За да не напиша някоя глупост и хората да се чудят какво означава, имам нужда за идеи в контекста на оптиката как да преведа пояснението на менюто.
“Метод на прицелване” , изберете “прицелване чрез отчитане на кликове” или “прицелване чрез компенсация по вертикалата (Холдоувър)”. Аз бих го превел по този начин за да е разбираемо
 

mgrosco

Редовен Потребител
“Метод на прицелване” , изберете “прицелване чрез отчитане на кликове” или “прицелване чрез компенсация по вертикалата (Холдоувър)”. Аз бих го превел по този начин за да е разбираемо
Благодаря. Това ще използвам.
Мисля да публикувам тук двете ръководства за да получа допълнително съвети за редактиране на информацията на български език, защото имам някои свободни съчинения.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Последна промяна:

mgrosco

Редовен Потребител
В следна ситуация съм - Overbooked въздушен транспорт на UPS. Чакам вече втора седмица да вземат пратката. Намира се в техен склад, но не продължава пътя си към София.
От фабриката ме извъртяха и вместо дълъг монтаж са сложили стандартен. Щяло да забави допълнително изпращането на оптиките, ако съм искал дългия. Още чакам и да ми изпратят нужните сертификати за качество които ги изискват от митницата за да ги допуснат до експлоатация в ЕС. Освен сертификатите и информация за батериите, тъй като са специфичен вид продукт за обмитяване.
С други думи чакаме ....
 

Djack

Редовен Потребител
Късия монтаж не става, никой не съм видял да го ползва! Явно имат излишъци и гледат да ги пласират. Вече с батерия ли са в комплект? Това е един от упреците на потребителите в Тубата, че не вървят заедно с батерия и трябва да се купува отделно.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Късия монтаж не става, никой не съм видял да го ползва! Явно имат излишъци и гледат да ги пласират. Вече с батерия ли са в комплект? Това е един от упреците на потребителите в Тубата, че не вървят заедно с батерия и трябва да се купува отделно.
В комплекта който се продава стандартно няма батерии, но на мен изпращат тъй като има стандарт за типа батерия - 18650. Ако се получи дефект с батерия която не отговаря на тия стандарти (като мострените), гаранцията отпада. Пише го в ръководството за употреба.
 
Нагоре