Оптики за нощно виждане Arken ZULUS HD 5-20X и ZHD520R

Djack

Редовен Потребител
И аз имам въпрос! Стойностите от далекомера, виждат ли се на дисплея в оптиката или могат да се наблюдават само в приложението на телефона през блутута?
 

Павката

Редовен Потребител
Според моето скромно мнение,оптиката при тези параметри и цена в момента няма аналог в България.Не съм специалист,но така се оказва според опита на колегите от английски форуми.Има и доста сравнения с последния модел наPARD и ARKENпечели с цена,увеличение и качество на картината.
Та при тази цена,гаранция и15000 души с нашето хоби,отделно ловците би трябвало да се харчи като топъл хляб.Аз купувам!
 
Последна промяна:

skrpion54

Потребител
Колегата Бай Колю е прав нека видим как ще се представи оптиката тогава предполагам че доста колеги биха си закупили
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Сега прочетох ТТ данните тук:
Увеличението 5-20 е само цифрово. Другото, което ме спира засега е, че не може да прави запис и няма слот за micro SD card.
Факт е, че цената е атрактивна.
Тук намерих подробна презентация
 

Djack

Редовен Потребител
Сега прочетох ТТ данните тук:
Увеличението 5-20 е само цифрово. Другото, което ме спира засега е, че не може да прави запис и няма слот за micro SD card.
Факт е, че цената е атрактивна.
Тук намерих подробна презентация
Micro TF Card: 32-128 (U1/C10) GB
 

Васил 83

Редовен Потребител
Наблюдавам с интерес темата, ако излезне хубав продукт и е на обявената по-назад в постовете цена може и аз да закупя една бройка с балистичен калкулатор.
 

mgrosco

Редовен Потребител
Добре момчета. Утре подписвам договора. Правя депозита и до 14 дни трябва да дойдат първите бройки. Ще изпаднем в ситуация на продажба и след това нови количества, защото бюджета ми изтаня с тия депозити и 20% на бройки в резерва.
Също така ДДС-то трябва да го внеса в деня на обмитяване, а не да чакам да бъде купена стоката и тогава да го внеса в държавата.
В същото време почвам и да работя по сайт за поръчки онлайн на Английски и Български език.
Като ще е гарга, да е рошава :D
 

Васил 83

Редовен Потребител
Може ли някой с няколко думи да поясни каква е разликата между 940nm и другият вариант?
 

mgrosco

Редовен Потребител
Може ли някой с няколко думи да поясни каква е разликата между 940nm и другият вариант?
Дължината на видимост в тъмнината. Нещо от сорта като пример, ако стандартния вижда до 200м., 940nm е за 400м.
Инфрареда 940 се предлага и отделно. За сега правя зареждане на основните устройства и в последствие ще има отделно добавка инфраред и модели (цели устройства) с 940nm.
Пращат с експресна доставка UPS и не се очаква забавяне.
 

Djack

Редовен Потребител
По принцип, 850nm го дават за близки разстояния до 100-на метра, което е приемливо за ВО, за огнестрелно вече е по-добре да е 940nm.
 

Djack

Редовен Потребител
В крайна сметка избрах 0 МОА монтаж с повече място за нагласяне на очния релийф.
0 MOA е оптимално. Според мен едва ли за въздушна пушка ще се търси в тъмното такава парабола и ще се стреля на 300м.
Изнесения монтаж назад ще е по удобен. Оптиката е късичка и с нормален може и да е неудобно прикладването.
 

shaman

Редовен Потребител
По принцип, 850nm го дават за близки разстояния до 100-на метра, което е приемливо за ВО, за огнестрелно вече е по-добре да е 940nm.

Хм. интересно...
Аз пък си мислех, че 850nm има по-голям обхват и вижда малко по-добре надалеч от 940...
Но пък предимството на 940 е, че не се вижда толкова силно червената точка от излъчвателя.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип, 850nm го дават за близки разстояния до 100-на метра, което е приемливо за ВО, за огнестрелно вече е по-добре да е 940nm.
Точно обратното е...
850 е по силно и далекосветещо,но казват,че се забелязва от животните,докато 940 е по слабо,но невидимо за тях.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Направо ще си запазя схемата.
Има ли някаква информация как се представя оптиката с прецизната стрелба? Да речем на 200 метра.
 
Нагоре