ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Чакам Делтата тия дни, доста се забави, че са я изкупили на местата откъдето пазарувам. Четох само положителни неща, особено за тая цена. Като дойде ще ти пиша.
Върнаха ми парите и накрая си купих Елемент Титан 5-25х56 APR-1С MRAD. Абсолютно не знам какво й харесвате на първа фокална равнина?! Иначе оптиката е супер.
 

prius06

Потребител
Целта на FFP е да получаваш информация от ретикъла, колко клика да си мръднеш настройката. Един MRAD/МОА на ретикъла съответства на един MRAD/МОА на врътките.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Некой да ми препоръча слъгове 6,35 мм и грамаж 2,4грама или близко до това?!Никъде не намирам по големи от 2,2 и по малки от 2,6. грама.
 

Sax

Потребител
Некой да ми препоръча слъгове 6,35 мм и грамаж 2,4грама или близко до това?!Никъде не намирам по големи от 2,2 и по малки от 2,6. грама.
H&N - 2.33 гр.
ZAN - 2.4 гр.
При мен със ZAN 2.4 гр. и 305/306 м/с на 50 м. групата е 2 стотинки.Пушка ФХ.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Привет група, някой от вас ползвал ли е оптика от серията F30 на Konus?
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имах преди май беше f30 или м беше отдавна. С две думи не е лоша оптика но има и по добри. Гледаше добре но ми натоварваше много моето око при дълго стреляне. Иначе работеше коректно и нивелира вътре е голям плюс.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Препоръчайте ми хладилник 12 /220v.15/20литра.нещо изпитано, до около 300лв.
 

bateelmo

Потребител
Няма такъв. Осве ако не намериш някой повреден. В същност има ако е само хладилник продават се като минибар за хотели.
 
Последна промяна:

м.м

Потребител
Здравейте колеги. Имам Kral arms bigmax 6 35. Обаче ме интересува до колко атмосфери трябва да я помпя. Пушката не е барана, заводска си е.
 

м.м

Потребител
Има отдолу зелено квадратче и после започва червено до сега я пълнех до границата на червеното и зеленото. Има ли вероятност да гръмне нещо?

Не съм запознат
 

barbaron

Редовен Потребител
Препоръчайте ми хладилник 12 /220v.15/20литра.нещо изпитано, до около 300лв.
Нов ли трябва да бъде? На газ трябва ли да може да работи? Камерата задължителна ли е или само "минибар"? Имай в предвид, че един такъв хладилник за да наеме му е нужно време. Компресорния също трябва да го изчакаш преди пускане, а и след това, за да наеме. Внимавай какво вземаш, ако се целиш във втора употреба - винаги тест на място и тогава плащаш!
Ако гониш бързо и моментално решение (до 24 часа), помисли за лед + пасивна термочанта. Лед на кубчета, за уемане на по-голям обем...
 

Коцкар

Редовен Потребител
Напоследък вдигнаха цените на всичко но тези оптики за приближаване на red dot до скоро бяха 40-50лв до преди една година а вече са около 70лв за 3x статично приближаване със пръстен за изчистване на фокуса/паралакс

Представям ви една фалшива оптика само от пластмаса без стъкло и не може да приближава на цена между 10-20лв в алито ще я познаете по палчето което килва на страни оптиката то е пластмасово а не лъскаво от алуминий като на истинските.
https://a.aliexpress.com/_mLSq8WK

65-70лв 3x приближаване

75-85лв Red Dot Sight Scope 5x Magnifier Quick Flip Scope Flip To Side Mount Fit For 20mm Weaver Mount
 
Нагоре