ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

незнайко

Редовен Потребител
https://www.aliexpress.com/item/100...a2g0o.detail.1000014.16.2bfc770f95BKlO&gps-id Колеги ,моля да дадете мнение за ей това нещо. Ще стои на Хасан флашпъп. Нямам претенции за попадения на славейче в окото. На тумблера за вертикалната настройка , има две скали. Външната нещо като паралакс ли играе? Не държа на лазера , но без него цената е с 3-4 лв разлика. Много съм зле т.е. хич ме няма с английския. Благодаря на отзовалите се .
 

rifle

Потребител
Емо, в описанието на оптиката не пише нищо за паралакс. На вертикалния тумблер има втора накатка, но предполагам, че е просто за по- добър захват и за заключването.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Опа, някой имал ли е досег до тази:


Като изключим странния ретикъл, дали би мерила що-годе коректно за ФТ и дали конус м30 би бил по-добър вариант в бюджетния клас?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Гена, аз стрелям с Вектор 10-40х56 но в първа фокална и за 10-на години, грешна дистанция не съм мерил. Но не въртя тумблери. Въпрос на читава бройка е, аз поне върнах 2 преди да си оставя тази. Само дето като я отварях да се опитвам да и преправя паралакса, после се появиха прашинки тук там по стъклото, ама съм им свикнал.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ми аз нямах късмет с два(в първа и втора ф.р.).Млечният ,незнам кое повече ги шашка разликата в светлината или в температурата и над 40 метра всичко е на едно място.На Конусите паралакса им се въртеше много малко градуси,но пък някой стреляше с такъв и на Асеновград можеш да го погледнеш.
 

apapazov

Редовен Потребител
Нещо интересно.......
Някой да каже дали ги е пробвал и дали са ок!
 

De_Marco

Редовен Потребител
Здравейте, дайте идеи за компактна, лека и евтина оптика, с близък фокус (разстояние от задната леща до окото), бюджетна, с увеличение 6 или по-голямо. Не се държи на качеството толкова, стига да не е тотален боклук, ще се слага на средно слабо PCP.
Нещо такова: https://www.aliexpress.com/item/1005004077500679.html?spm=a2g0o.cart.0.0.480c38dacS2xtq&mp=1
 

Коцкар

Редовен Потребител
140 лв ohhunt 3-9X32 AOCE Hunting Scope 1/2 Half Mil Dot Illuminated RG Wire Reticle Optics Sight with Turrets Locking

Или минимално 100лв но доста тъничка оптика колкото да не е без хич но пак има 3 до 9
BGN 85.30 40%OFF | VOMZ 3-9X26 Hunting Scope Red Green Illuminated Optic Sight Tactical Riflescope 11/20mm for Picatinny Rifle Air Gun
 

Attachments

  • Screenshot_20220912-172648_AliExpress.jpg
    Screenshot_20220912-172648_AliExpress.jpg
    411 KB · Прегледи: 9
  • Screenshot_20220912-172710_AliExpress.jpg
    Screenshot_20220912-172710_AliExpress.jpg
    225.7 KB · Прегледи: 9

Коцкар

Редовен Потребител
Някой дали може да препоръча сравнително евтин монтаж за предпочитане моно блок, който може да се регулира нагоре и надолу. За FX no limit пръстените знам а за моноблока е прекалено скъп. Видях че най после са пуснали пръстени и в алито но са малко странни някой дали ги е пробвал.
68лв | WESTHUNTER Adjustable Profile Raise Picatinny Mounts CNC Precision Elevation Correction 1''/30mm Hunting Rifle Scope Dual Rings
https://a.aliexpress.com/_mtv38le
 

Attachments

  • Screenshot_20220914-000332_AliExpress.jpg
    Screenshot_20220914-000332_AliExpress.jpg
    155.5 KB · Прегледи: 29

Kameno Karp

Редовен Потребител
Няколко поста над твоето питане са постнати.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте колеги , търся си оптика до около 400-450 лв , гледах Discovery и VectorOptics , но попаднах и на още нещо , https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-прицел-SWAT-5b4de76cb8b93 , не знам колко е реално намалението, но я намирам в US и UK за по 250-300$ , не можах да намеря нито едно ревю за нея , което би трябвало да е достатъчен довод да не я купя. Ако някой я е ползвал , би ли споделил ?
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Малко инфо има за марката, мисля, че по-скоро ловците я ползват. Аз имам един бързомер, от който съм доволен. Иначе не знам дали ще е по-добра от тази, която продава колегата, а разликата в цената е почти двойна. https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Оптика-fire-wolf-10-40x50e.13035/
Ако уточниш до колко метра ще стреляш и с каква пушка, колегите ще могат доста повече да ти помогнат.
Успех!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Има доста подробни ревюта за Fire Wolf-a , сравняват я дори и с Дискавъри 6-24х50 , дават я зуум 40 но е дори по-малък от 24 реален, паралакса не отговаря на дистанцията също , та като цяло доста лоши ревюта има ,което е съобразено и с цената на оптиката де, в aliexpress e между 190 - 220 лв . Ще стрелям с Cometa Orion SPR 5.5 mm тунингована на 54 джаула или 300м/с s JSB Heavy 1.17g , 290 м/с 1.36g H&N Baracuda , гоня дистанции между 50-70м, стреля се само по мишени, търся точност и групи (доколкото е възможно за за тази недоизмислена пушка ). Нямам претенции за първа или втора фокална , но с предимство са първа и поне 20х увеличение . Коя оптика би паснала на моите критерии? Също така искам оптика, в която да инвестирам, и скоро когато си купя нова по-качествена и с по-голям капацитет пушка , да мога да си запазя и оптиката.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Точно такава имам :(
Въртиш наляво - кръста отива където си иска :(
Да затова и не я искам, изглежда ми като натруфена, опитали да вкарат всичко в нея вместо да заложат на качествени лещи и по малко увеличение
 
Нагоре