ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

gary m

Редовен Потребител
Гари кой работи? Хил или Йонг-Мог -Чу...
Yong Heng, работа на вила. Без проблем.
Хил за град, пор Тико плюс бонус точки от градски приятел.;)
They both work, both do the job. Бюджет Китай за хоби е ок

Гари не ме разбра
Трябва ми за градината и други непритенцозни домашни нужди
Аз разбирам много малко.;).
За хоби, Китай компресор работа ок.
Yong Heng или new warrior model.
 

m.eit

Редовен Потребител
Гари кой работи? Хил или Йонг-Мог -Чу...
Йонг хенга явно са достатъчно здрави! Като се има предвид че човека от Бенковски с такъв пълни на колегите бутилките вече поне 4 месеца и не е сдал багажа! Говорих с него, и ми каза че просто сменя маслото на всеки 50 часа и то не със скъпото, на HADO а с некакво доста по- евтино но със спецификациите на производителя. Така че има баш тестова бройка в София, да се види колко са надеждни.
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Карлуково е Кнежа Йонг хенга работа близо до 4 години. До сега.:) Със малко ремонт.
Аз харесвам Китай компресор.
12л бутилка, без проблем.
Само нужда пор вече филтри.
Като Лада. Ремонт със чук.
 

Stancho18

Новодошъл
Здравейте, миналата година купих от колега от форума walther RM-8, като той ми я даде на около 200бара.
Стрелял съм 20-тина пъти и прибрах пушката на около 150бара. Сега си взех и компресор Tuxing който е до 300 бара и реших да я допълня.
Уточнявам че като извадих пушката балона си беше на 150бара колкото я оставих.
Въпроса е че като свържа компресора със фабричния щуцер и го мушна в пушката въздуха започва да излиза сякаш не е плътно мушнат.
Компресора работи и от щуцера който е с една дупка и два О пръстена излиза въздух.
Въртях суках нищо не става и страшно се ядосах и моля ако някой знае защо се получава така да даде ъкъл.
Подозирам О пръстените защото като вкарам щуцера в пушката седи хлабав. Няма щракане или законтряне.
Общо взето става това:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Еми най-вероятно е от тях все пак като го вкарваш трябва да има поне някакво усилие.
Не мога точно да видя ама между резбата на щутцера и бързата връзка имаш ли някакво уплътнение?Само резбата не може да задържи въздух.
Аз лично за да нямам по 5 връзки и да се чудя дали ще издишат си направих на всичките пушки нови щутцери с стругована бърза връзка,така всяка пушка си има нейн щутцери и даже не го махам,щракам и пълня.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Или гумички или уплътнение между щуцера и маркуча.Опитай да държиш щуцера с ръка докато създаде малко налягане.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Дойде новото Discovery HD 4-24x50 FFP SFIR(34мм тръба късата версия).
Проблем 1: Намирането изнесен назад бърз монтаж(моноблок за 34мм).Беше приспособлен монтаж 35mm(Canis Latrans от алито + 0.5мм армирана гумирана лента)
Проблем 2: В студено време под 0 градуса е много трудно да се върти каквото и да било по оптиката.
Проблем 3: Оптиката е къса но е много тежка 960гр без монтажа.
Оптиката е огромна.Търетите са също доста големи.Подсветката работи отлично но може да се използва само вечер(през деня почти не се вижда).Вижда се добре.Кликовете на търетите отговарят на мерните единици в които трябва да са.
 

roskokn

Потребител
Здравейте,да попитам някои знае ли със какъв въртящ момент се затягат болтовете на монтажите на оптиките.
 

andi

Редовен Потребител
Здравейте,да попитам някои знае ли със какъв въртящ момент се затягат болтовете на монтажите на оптиките.

На истинските си го пише , на тези от зрънчо на усет , защото да четеш "написаното " по тях е загуба на време .

Пo същество - за "някакви" и въздушка завивам с 1,4 nm .
 

Stancho18

Новодошъл
Благодаря на всички които се отзоваха.
Проблема се оказа в резбата между филтъра и заводския адаптер. Адаптера се навива до към средата на резбата и явно изпуска от там.
Сложих тефлонова лента и с нея успявам до към 100 бара но тя не е решение.
Има ли от къде да се купи преходник мъжко - женско със съответните резби които не са ясни какви са?
Другото решение е адаптера да е на бърза връзка и има ли такива изобщо?
 

Attachments

  • IMG_20220404_185249.jpg
    IMG_20220404_185249.jpg
    96.1 KB · Прегледи: 46
  • IMG_20220405_110203.jpg
    IMG_20220405_110203.jpg
    196.4 KB · Прегледи: 44
Нагоре