ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Laferrari63

Редовен Потребител

Взех преди няколко месеца такава на мой приятел. Да ти кажа за парите си се вижда супер. 1ва фокална, отчетливи тумблери, има заключване, zero-reset и 5 години гаранция. Наистина се вижда прилично.
 

Павката

Редовен Потребител
Не точно с тази,но имах
4 24 50,а сега ползвам
5 30 56 Vector Taurus ffp.
Не мисля,че ще намериш
нещо по-добро за цената
и качеството което предлага марката.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз си взех S4 и S6 . Не бях сигурен коя ще ми хареса повече за пистолета. За тея пари са окей. Не съм я слагал даже и не знам дали прави грешки в кликове. Паралакса не отговаря , ама те всички такива бюджетни оптики са така. Дали victoptics, дали vector нискобюджетен или дискавъритата по 300 лв - според мен е едно и също!

П.П И да не се подведеш по заглавието, тази която гледаш е във втора фокална.
 

Antoan28

Потребител
Аз си взех S4 и S6 . Не бях сигурен коя ще ми хареса повече за пистолета. За тея пари са окей. Не съм я слагал даже и не знам дали прави грешки в кликове. Паралакса не отговаря , ама те всички такива бюджетни оптики са така. Дали victoptics, дали vector нискобюджетен или дискавъритата по 300 лв - според мен е едно и също!

П.П И да не се подведеш по заглавието, тази която гледаш е във втора фокална.
Ако имат грешки по добре един елемент хеликс и да не го мисля да си знам че с оптиката всичко е точно
 

llcoolj

Редовен Потребител
PARD DS35 LRF 70 пристигна за няма и една седмица (от Европейски склад) , вече монтиран и настроен :rambo:
 

Attachments

  • Screenshot_2023-12-21-01-55-40-354-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-12-21-01-55-40-354-edit_com.miui.gallery.jpg
    140.2 KB · Прегледи: 83
  • Screenshot_2023-12-21-01-56-10-855-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-12-21-01-56-10-855-edit_com.miui.gallery.jpg
    70.7 KB · Прегледи: 82

skrpion54

Потребител
PARD DS35 LRF 70 пристигна за няма и една седмица (от Европейски склад) , вече монтиран и настроен :rambo:
очаквам същия модел до няколко дни колега пишете как се представя и някой клипче ако е възможно с пожелание за много10 тки
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
PARD DS35 LRF 70 пристигна за няма и една седмица (от Европейски склад) , вече монтиран и настроен :rambo:
Честито. И аз съм се загледал в такава. Пиши отзиви като я пробваш. Интересува ме става ли за прецизна стрелба на 100+ метра.
 

shaman

Редовен Потребител
Честито. И аз съм се загледал в такава. Пиши отзиви като я пробваш. Интересува ме става ли за прецизна стрелба на 100+ метра.
Мини през магазина - ще ти дам една за проба ;)
 

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте,
Днес ми пристигна бюджетна оптика от Китай. Няма много информация за нея, но качвам снимки разопакована от кутията.
Оптиката е алуминиева и дойде с допълнителни джаджи.
Всички елементи от снимките ми дойде на 127 $ с доставката. Това е линк към продукта - ТУК
Нямам много голям опит за да мога да я сравня, но се вижда доста ясно и чисто на далечна дистанция. Тепърва ще я монтирам и прострелям. По принцип нямам опит в прострелването и ако има някой от Варна, ще се радвам да се запознаем и да ми покаже някои техники.
 

Attachments

  • WhatsApp Image 2023-12-21 at 20.00.22_5cf69eda.jpg
    WhatsApp Image 2023-12-21 at 20.00.22_5cf69eda.jpg
    234.5 KB · Прегледи: 42
  • IMG_20231221_194322.jpg
    IMG_20231221_194322.jpg
    354.8 KB · Прегледи: 43
  • IMG_20231221_194431.jpg
    IMG_20231221_194431.jpg
    291.3 KB · Прегледи: 40
  • IMG_20231221_194439.jpg
    IMG_20231221_194439.jpg
    337.5 KB · Прегледи: 44

mgrosco

Редовен Потребител
Аз клипчета съм изгледал доста, включително и с обясненията между MRAD и МОА разликите. Въпроса е, че нямам никакъв опит. Имам Hatsan Predator 666 с бутилки 250бара и съм стрелял само веднъж с него.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Слагаш един кашон на 15м и гледаш да вкараш проектила в него. Видиш ли веднъж къде бие въртиш UP (съчмата отива нагоре) , DOWN (съчмата отива надолу) , LEFT и RIGHT (ляво-дясно). Ако оптиката ти е в Mrad на 20 м върти по 4-5 клика, за да видиш ясна корекция на хартията. Все пак при повечето оптики 1клик е 1см на 100 м има и 0.5см . Като я вкараш горе долу в оптичния център и я простреляш на 15-20м, вече спокойно можеш да я сложиш на 50м и да направиш фина прострелка. Имай впредвид, че трябва да стреляш и с един вид проектил, за да се получат нещата и да си следиш налягането на пушката. Честа грешка на хората, които тепърва започват е, че пушката излиза извън плато и регулират оптиката отново при последните изстрели. После я пълниш и пак бие на друго място, съответно пак въртиш тумблерите да коригираш… Случи се при приятел, затова и споделям.
 

Mario31

Потребител
Аз съм със китаец Spina 6-24х50 FFP и за парите си и опцийте,които има е супер. Плюс е ,че е към 600-700гр. Аз също заглеждах Discovery, ама се отказах заради теглото. Все са по 1кг,пък и цената не ме кефи :D Все пак оптиката е за въздухарка :D Акo беше за бойна пушка,сигурно щех да взема висок клас ,маркова оптика. Ама за въздухарка...и тоя китаец е ок :D

Срaвнявал съм тази оптика с Discovery VT-3 6-24x50 и нямаше абсолютна никава разлика в зума или изображението между двете,само дето Discovery-то е + х3 като цена от Spina-та.




Видео с оптиката. Пушката е на тринога и с едната ръка държа телефона и снимам, разстоянието е към 90м, зума на оптиката на клипа беше 21-22. Увеличение с телефона няма. Действието се развива към късният следобяд, тоест светлината не е най-добрата през деня и въпреки това се вижда добре.

Благодаря за препоръката Sepultura
Дойде тази Spina и изглежда доста добре за парите си,даже поръчах още една :)
View attachment 110385View attachment 110386View attachment 110387
View attachment 110381View attachment 110382
View attachment 110383
View attachment 110384
 

O.K.

Потребител
PARD DS35 LRF 70 пристигна за няма и една седмица (от Европейски склад) , вече монтиран и настроен :rambo:
Здравейте,
Балистичният му калкулатор взема ли предвид и ъгъла на стрелба?
Поздравления за придобивката!
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
PARD DS35 LRF 70 пристигна за няма и една седмица (от Европейски склад) , вече монтиран и настроен :rambo:
И аз я заглеждам тази оптика,но няма идея как ще се вижда мишена с големина на бирен кен на 200м с този зоом от само х11
Чакаме отзиви и видео от теб
 

Васил 83

Редовен Потребител
Май доста хора от форума имаме интерес към тази оптика. Дано наистина някой да сподели повече впечатления от нея.
 
Нагоре