ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Laferrari63

Редовен Потребител
И Елемента ми е правен в Китай. Беше над 1500 лв. Има китайско, има и китайско. А и като цяло оптиките под 2000лв се водят в среден или нисък ценови диапазон. Няма как да е правена в Япония или в Германия и да е 1500 лв... Почват от 4 нагоре.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
И Елемента ми е правен в Китай. Беше над 1500 лв. Има китайско, има и китайско. А и като цяло оптиките под 2000лв се водят в среден или нисък ценови диапазон. Няма как да е правена в Япония или в Германия и да е 1500 лв... Почват от 4 нагоре.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Моя,Елемент не съм го гледал каде е правен - купих го от армса, а те от каде са го доставили си е тяхна работа. Ама Хоука е купен от Англия - което се оказа,че няма значение.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Какво значение има откъде е купен ? Прозводител - дистрибутор- краен клиент . Те могат да пратят във всички държави от Китай - Англия, Германия, Франция, Тайван , Камбоджа, Ирак и тн. Пак е правен в Китай. Така, че ако е купена от Англия това нищо не значи освен, че Китайците са го пратили на дистрибутор в Англия..
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Марката би трябвало да гарантира качеството а не мястото на производство,производство се мести за дни предвид високите технологии,автоматизацията и роботизацията ,е нашето хоби си е повечко аналогово та и човешкия фактор има значение за качеството!
 

Павката

Редовен Потребител
Имам едно апартаментче за продаване и ако му взема хубава цена,мисля да си купя тази оптика,а като добавка комплект Huben пистолет и булпап.
Търся си обаче и нещо огнестрелно ,че да се гръмна след това!
Майтапът на страна ,но
някои производители определено се оливат...
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Като цяло за 11 000лв май бих взел Немско.. Гледах миналата събота през гонкаджийски Шмит на един Блазер - PM II 1-8x24 за 6900 лв. То направо нереална работа… А имат 5-45х56 на подобна цена. Според мен ще е просто уникална…
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Като цяло за 11 000лв май бих взел Немско.. Гледах миналата събота през гонкаджийски Шмит на един Блазер - PM II 1-8x24 за 6900 лв. То направо нереална работа… А имат 5-45х56 на подобна цена. Според мен ще е просто уникална…
Стрелям ФТ с Шмид и Бендер. Честно казано през друга оприка вече ми е тегаво да гледам. Кристален образ и огромна детайлност на изображението. Как се казва от метър не е толкова детайлно като през оптиката.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Абсолютно! Просто се вижда нереално… Гадно ми е като погледна през Титана сега :D .Някой слънчев ден много ще се радвам на една такава!
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колеги, имам едно питане - някой гледал ли е през такава оптика: https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/...0-BLK-MATTE-1-W58-RINGS-MIL-DOT-5b4de76b92003, мисля да си я поръчам за Artemis PP750 и ще се радвам да споделите мнения и отзиви. Знам, че не е върха на сладоледа, но идеята ми е да си "чеша крастата" на разстояния до 20-30 м., максимум 50... като знам, че е оптика за гонка, но е с малки габарити и е лека. Ако можете да препоръчате нещо подходящо или ако някой разполага с такова да пише.
Предварително благодаря на отзовалите се!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Имам на моя Артемис Victoptics S6 1-6x24. До 40м се вижда идеално. Ако си в София, може да се видим и да я пробваш. Аз съм много доволен. Има Zero-stop/reset и подсветка само на точката.
D5E82838-D145-4263-9CAC-8E525CF4DABA.jpeg
 

tvt1968

Редовен Потребител
Благодаря, колега!
С огромна радост приемам предложението ти, но за съжаление съм бая далечко от теб.... от Свищов съм, на Дунав-а, покрай големите платики... е, не съм фен на рибарлъка, ама с каква платика изкарахме Никулден.... малий-й-й... След това се усетих, че не направих снимки, ако костите и бях снимал пак щяхте да добиете представа за размера и...
Още веднъж, ти благодаря! Твоята ми харесва, че тумблерите и не са с капачки, дори се позагледах за подобен тип оптика от същата марка, но все пак ми се иска и да чуя и мнение за тази от линка.... Блазне ме и факта, че е в първа фокална равнина, а такава до момента не съм имал.....
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Това е моята оптика - с нея стрелям по мишена на 80 м. и мишената се вижда кристално чиста. Оптиката е втора фокална mrad. и кръста и е

TACTICAL DOT​


Има същия модел в армса но с друг кръст и е в moa

 

Laferrari63

Редовен Потребител
Наистина ли ядете платика? :D Тая сган се чудя дори как да я отсея като отида за риба. То освен кости друго няма в нея. Иначе оптиката, която ти показах е във втора фокална. Ама до 50м според мен това няма много значение. Ще си стреляш по кликове, трябват малки корекции. За цената на едни хубави монтажи се вижда супер. Имах и S4 4-16x44 на същата марка. Пак е около 250 лв, пак се виждаше също добре. За твоя артемис според мен е перфектна! Ако искаш мога да ти пратя и бързомер да пробваш 2МОА точка, но с него макс 25-30 м по цел с големината на кенче 0.5.
 
Нагоре