ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Мерси за бързия отговор.
Предлагат ми два инструмента - динамометрична отвертка на топтул и дин. ключ на униор. Цената на топтула е 20 лева по-ниска ???
Вземи си Униор или Гедоре.
 
Последна промяна:

dwado

Потребител
един електричарски въпрос:
един монофазен мотор (220в) има две версии 3.0 и 3.2 киловата (мотора е с четки и кондензатор)
като размери ротора е един и същ, явно играят с броя намотки и размера на телта
голям проблем ли е да се сложи 3.0kw ротор на 3.2kw статор ??
/ ротора струва към 400лв и сега ми е останал само един 3.0/
 

xpresident

Редовен Потребител
Нов колега от Пловдив си купи Хамърли пружинка. Пълна е със смазка и търсим на близо кой има стенд да я отвори, почисти и прегледа преди първа стрелба. Ако няма в Пловдив може София или друг град дето да се прати.
 

boko4545

Потребител
Здравейте колеги,може ли някой да индефицира пушките от снимката/марка,модел/? благодаря предварително....co.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Хареса ми идеята за промяна по избор на предавателното число на вертикалният турет, така ще може да се поберат корекциите в един оборот. :bravo:
 

andi

Редовен Потребител
някои има ли идея откъде може да се намери подобен монтаж , но за 35мм тубус ?
 

Attachments

  • 20160315_120645.jpg
    20160315_120645.jpg
    486.2 KB · Прегледи: 51

didarai

Редовен Потребител
Ако не намериш .... фрезоваш на моноблок уивър режеш на 2 и ще имаш 2 .

пп
Ся видях , че пише на 35 мм . Скивах го на 30 мм първо , но с престъргването вече няма драми , ако знаеш как . Няма драма даже и с направянето му изцяло ! ;)
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
За 35mm. засега всякакви аксесоари са ограничени като предлагане.
Анди, измери този монтаж от снимката.
Ако е 30mm, може да има месо за изрязване, дали не може да се престърже отвора отвътре да стане 35?
Дори и 1mm. стена да остане, пак ще е доста здраво.
 

andi

Редовен Потребител
при затворени черупки е 29.1 мм , стената е 2,2мм - дори да остане 1 , ще отвори до 31,5 мм . Много далече от 34-35мм . Ако намеря за 34мм предполагам ще стане .И не знам как се пише на английски , да го търся в Китай.
Иначе тоя филм с престъргването съм го играл навремето с руските военни оптики , и си беше драма .
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Булпап Т4

2086607.jpg



2086611.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Излезе новият модел:
http://www.atncorp.com/x-sight2-hd-day-night-rifle-scope-3-14x
Този с подсветката гледа добре и през деня, през ноща иска повече заигравка с фокуса. Ама е отпред и не е хич удобно. Ще го пробваме и новия модел - неговия е отгоре и сигурно ще е по-удобно, ама чак лятото евентуално ще дойде.
 
Последна промяна:

sniper elite

Потребител
Излезе новият модел:
http://www.atncorp.com/x-sight2-hd-day-night-rifle-scope-3-14x
Този с подсветката гледа добре и през деня, през ноща иска повече заигравка с фокуса. Ама е отпред и не е хич удобно. Ще го пробваме и новия модел - неговия е отгоре и сигурно ще е по-удобно, ама чак лятото евентуално ще дойде.
Новият модел е вече ТУК, ПРОСТРЕЛЯН на 223 рем. и вече успешно ловува на хищници.
Да не пускам препратки към друг форум'' оптични уреди'' ''Ловец бг''
 

Attachments

  • post-859-0-07889000-1457719078_thumb.jpg
    post-859-0-07889000-1457719078_thumb.jpg
    6.4 KB · Прегледи: 96
Последна промяна:
Нагоре