ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

leopardars

Потребител
Здравейте,
имам нужда от мнение по един въпрос.
Бащата на жена ми почина преди година. Днес получаваме иск от съдебен изпълнител за негови стари задължения. Задълженията се прехвърлят на жена ми, като негов наследник. Има ли някакъв законен метод за избягване на плащането, защото повече от половината са адвокатски хонорари и такси.
Благодаря.
 

apapazov

Редовен Потребител
Май единственият начин е отказ от наследство , но тогава губиш всичко оставено в наследство от починалия
 

staif

Редовен Потребител
абсолютно верно..и едно перце да придобиеш =придобиваш всички активи и пасиви..
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Приел ли си наследството, след това не става. Сметката се прави преди унаследяването.
Нека Нотариуса да си каже и той думата.
Мисля, че вече приеха и ограничения върху тежестта, демек таксите на съдия-изпълнител и адвокатските имат лимит.
Просто ти трябва Правен съвет, обърни се към вещ в материята.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги от къде купувате sightron 10-50x60 и кой е най-удачния вариянт, че има няколко вида? Аз само от американски сайтове виждам? Започвам да събирам за коледен подарък...

Иначе за моделите - всички в БГ са LRMOA2 . Ако ти се дават повече пари може да вземеш и с подсветка (свети само централната точка - помага за мишени в тъмно и сенчесто) Аз не препоръчвам МилДот версията щото са много големи точките. ТаргетДот не е от най подходящите при даване корекция за вятъра за ФТ. Та МОА2 или МилХаш са подходящите скали. Също така едните са с 1/8 кликове, другите са с 1/4 . Моя е 1/4 - по ме кефят тумблерите.
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен, ако ще се ползува за ФТ ще е много по-добре да е 1/4.
Така има шанс белезите с метрите на тумблера да се съберат на един оборот.
Тоест, вероятноста да си превъртиш тумблера по време на състезание е много по-малка.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Когато бях със хоука точно ви се събираха метрите на един оборот и тумблера много трудно можеше да ме обърка. Друг е въпроса че хоука за фт не става.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
При по-ниски монтажи, и на никото се събират корекцийте в един оборот...
Аз сумати време стрелях така... Но този един оборот не ти гарантира , че няма да се превърти... ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Гаранция за превъртане никога няма, затова на купешките тумблери има ограничител :)
Всички сме гризали дървото с ниски монтажи.
50 метрова мишена в бързането я измерваш като 46 метра.
Разцъкваш на тумблера с 10-15 клика по-малко и мишената задължително не пада :D честито!
 

dberov

Редовен Потребител
Внимавайте с кипъреца да не пиете по една студема вода от скъпите..

След този пост реших да не пиша повече по въпроса, просто нямаше смисъл да гадаем.
Oптиката пристигна и вече мога да споделя моето лично мнение за Кипъреца.
Супер коректен и отзивчив търговец!
Кореспонденията ни до момента е 32 писма като на всички въпроси ми отговори изчерпателно, със снимков материал и прнасочващи линкове. Когато дадох адрес за доставка и телефонен номер за връзка, човека лично се обади да провери дали данните са коректни, отново се е обадил в деня когато е изпратил оптиката за да уведоми колегата.
Конкретно за тази оптика - стария модел Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 6.5-20x42 ½ Mil Dot 20X Reticle HK4026 намерих в наличност само при него и ми даде най добрата цена от всички обявени по сайтовете в Европа - 395 евра + 20 евра за доставка.
Времето за което пристигна е 10 дена без да смятам няколкото дни нужни за превода и получаването на парите. При тия стачни действия по Гръцката граница си е повече от добре. Движението на пратката може да се види на долния линк.

http://ips.cypruspost.gov.cy/ipswebtrack/IPSWeb_item_events.asp?itemid=CA000164066CY&Submit=Υποβολή+/+Submit

Спирам до тук за въпросната оптика, пристигна точния модел който търсихме на добра цена и с добро обслужване.

Да му е честита на колегата Propar и да си я ползва със здраве!

Назад в темата четох за неуспешни опити за връзка с Кипъреца относно Биг Нико, също получих ЛС да питам дали има MTC Viper 8-32х60 и на каква цена.

Голямото нико го има в наличност на цена 762 евра а MTC-то не. Защо е обяснено по долу.

Отговорът в оригонал:

Dear Sir,

Thank you for your enquiry, with regard to the MTC model we have recently decided not to supply this brand due to a disappointing level of customer service we have received with faults and replacing issues, so we would recommend Hawke as an alternative who surpass MTC on all levels in our experience. Please browse their models and if you would like any further information please do http://www.thegunsworld.com/item/25...-sportsman-10-50x60-30mm-tubus-abs-md-tt.html not hesitate to ask.

With regard to the Nikko Stirling Diamond 10-50x60 we can offer for 762 Euros (plus transport) see the link http://www.thegunsworld.com/item/25...-sportsman-10-50x60-30mm-tubus-abs-md-tt.html


Thank you for the enquiry and if you require any further information please do not hesitate to ask,

Kind regards
Karen Lloyd


Относно плащането по банков път му обясних че това поражда чувство за не сигурност, парите не са защитени както при плащане с PayPal като споменах и съмненията на колегите от форума относно сайта му.

Отново поствам отговора в оригинал:

Dear Sir,

Thank you for your reply, we understand the situation with your friends and so once your order as arrived well they may feel more safe to deal with us. With regard to payments another option to consider would be payments via JCC, see http://www.jcc.com.cy/home/tabid/40/language/en-GB/default.aspx for more information, our company is under Aleann Ltd see https://www.jccsmart.com/eBills/Welcome/Index/26214015 - once registered and credit cards are validated you can purchase rifle scopes and accessories – we do not use Paypal any longer as they would not accept payment for firearms so we do not use them any longer.


If you need any further help,

Regards
Karen


Fellahoulou 21 Shop No.1 & 2
Paphos 8016
CYPRUS
Tel: 00 357 99621875
Fax: 00 357 26 912 854
Skype: theguns11
www.thegunsworld.com

Надявам се да съм бил полезен.
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
Никото е на много добра цена! Колегите с опит във фт-то дали ще споделят плюсове и минуси спрямо сайтрон с3? Като изключим това че никото е с дотове? Най-много ме интересува механиката - винаги ли клика безупречно?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
... Като изключим това че никото е с дотове? Най-много ме интересува механиката - винаги ли клика безупречно?


Има и вариант с НАТО скала, която според мен е по-удачен за ФТ.
Да, винаги "клика" безупречно.
 

vencibull

Потребител
Най вероятно до месец ще избирам оптика, дали от София пак ще се събираме, искам да погледна и през нико и през сайтрон.....
 

dberov

Редовен Потребител
искам да погледна и през нико и през сайтрон.....
Първо погледни и сравни цените на двете оптики и ако можеш да си позволиш Сайтрон я купувай. Не че Никото не е добро но само скалата ако сравниш с тази на Сайтрон и Биг Нико ще ти изглежда като евтина оптика.
 

vencibull

Потребител
Ми разликата не е малка, но това ще ми е последната оптика, в клас марч и с&б не мога да вляза. И на мен сайтрона повече ми се нрави, точно през сайтрон гледах онзи ден - красота...а как сладко цъкат тумблерите, ще си щракам докато заспивам :D
 

vencibull

Потребител
Колеги какъв беше реда за отписване/регистрация на ВО? Сега като отиде пушката в новия собственик пишеме договора и аз отивам с моето копие в районното да я отпиша, а той с неговото копие в неговото районно да я впише нали така?
 

dberov

Редовен Потребител
За това е писано че писано, ами използвай търсачката на форума бе колега.

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Пращане-на-пушка-с-куриер.2243/page-5#post-214178

При покупко-продажба се прави копие в два екземпляра на договора и уведомлението за продавача и купувача като купувача трябва да я регисрира в 14 дневен срок а продавача да я отчисли в същия срок като оригинала на уведомлението остава в КОС където е била регистрирана от продавача.
 
Нагоре