ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

barbaron

Редовен Потребител
Имаме ли специалист, който да разбира от честотни инвертори за управление на трифазни електродвигатели?
Няма да мога да ти отговоря, но мога да ти дам насоки. Нека да пробваме на ЛС.
Иначе нещо от Русе:

http://elprotect.com/?p=p_9&sName=For-Firm

Фирмата е на доцент на РУ и е готин -земен човек с когото може да се говори...

Веднага при подобно управление е задължително да се има в предвид и защитата на подобен двигател (особено ако става дума за по-големи мощности). Отпадането на фаза, автоматично изхвърля от ритъм двигателя и съответно го поразява.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е тази уж универсална оксидация?
Пише че почерня алуминий, мед, месинг, монелметал, цинк, цам, стомана, чугун....
http://arms.bg/product/2772/universalna-studena-oksidatsia-ivaylo.html
Митак, не възлагай големи надежди на тези студените оксидации.
Както на българските Наталия и Ивайло, така и на чуждите които се продават по Ибей и др.
Чувал съм от колеги, че вършат работа само за дегизиране на малки драскотини по пушката или за съвсем малки детайли.
Покритието не е много трайно, подобно на това от перманентен маркер.
През известно време трябва да се подновява, а при по-големи детайли не е равномерно, седи на лекета.
 

dberov

Редовен Потребител
Зная Рачо, просто исках да зная точно за тоя нашенски продукт дали е тестван.
Иначе от опит ще добавя че при нанасяне веднага трябва да се трие със суха кърпа защото остане ли на места мокро оксидацията прегаря метала и става на петна, то си е киселина и после няма оправия.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Митак, не възлагай големи надежди на тези студените оксидации.
Както на българските Наталия и Ивайло, така и на чуждите които се продават по Ибей и др.
Чувал съм от колеги, че вършат работа само за дегизиране на малки драскотини по пушката или за съвсем малки детайли.
Покритието не е много трайно, подобно на това от перманентен маркер.
През известно време трябва да се подновява, а при по-големи детайли не е равномерно, седи на лекета.
Потвърдено многократно, и даже в допълнение да кажа, ако стоманата е някоя легирана забравяш за черен цвят, получава се сивкаво или червеникаво покритие, поне с опита ми с НАТАЛИЯ 2 е такъв резултата. Ако стоманата не е легирана има шанс да се получи добро покритие ако е добре обезмаслено мястото и е малък учатъка. Ивайло не съм го пробвал и не мога да дам инфо, наталията за алуминии не става, също съм пробвал.
 

didarai

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е тази уж универсална оксидация?
Пише че почерня алуминий, мед, месинг, монелметал, цинк, цам, стомана, чугун....

http://arms.bg/product/2772/universalna-studena-oksidatsia-ivaylo.html

За стомана и алуминий съм я пробвал . Този тип оксидации са точно за това за което пишете , че стават . За драскотини . Трябва да се внимава да не засегне здравата оксидация . Променя и цвета . Повърхностите първо добре обезмаслени , а веднага след това добре омаслени . Малки алуминиеви детайли също съм покривал . Ако я оставиш веднага след покритието дълго в масло , е по-трайно . Иначе ако натиснеш по-силно се изтрива . За големи детайли и за такива ползвани с пръсти/ръка не става . Само декоративно .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За стомана и алуминий съм я пробвал . Този тип оксидации са точно за това за което пишете , че стават . За драскотини . Трябва да се внимава да не засегне здравата оксидация . Променя и цвета . Повърхностите първо добре обезмаслени , а веднага след това добре омаслени . Малки алуминиеви детайли също съм покривал . Ако я оставиш веднага след покритието дълго в масло , е по-трайно . Иначе ако натиснеш по-силно се изтрива . За големи детайли и за такива ползвани с пръсти/ръка не става . Само декоративно .
По-добра ли е спрямо Наталията ако си сравнявал ?
 

didarai

Редовен Потребител
Само с Ивайлото цапам вече 5-та година . Не съм пробвал Наталия , но не знам какво повече да се иска от такава оксидация . В монтажният ви за ОО трябва да ползват някаква такава Любо . При сглобките се случват драскотини и ги коригират със студена . Разпитай ! ;)

пп
Когато аз я ползвам за драскотина го правя с върха на клечка за зъби . И малка капка да излезе в страни ..... отиде . А за големи площи (глава на винт примерно) поставям капка(ако трябва повтарям докато се насити ) , за да е повече и да действа иначе тънкият слой бързо реагира и спира оксидацията . После поставям в масло да стои примеро ден и после внимателно забърсвам .
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Само с Ивайлото цапам вече 5-та година . Не съм пробвал Наталия , но не знам какво повече да се иска от такава оксидация . В монтажният ви за ОО трябва да ползват някаква такава Любо . При сглобките се случват драскотини и ги коригират със студена . Разпитай ! ;)
Именно ползваме, и съм писал коя е, просто не ми е попадала другата и не съм виждал да дават друга освен Наталия. С нея стават нещата при някои ситуации и както се спомена за драскотини, иначе си имаме и други покрития които не са тема на разговор :cheers:
 

dreamdreamt

Потребител
Здравейте колеги, благодаря на всички дали мнения и на andi за консултациите, които направихме. Днес закачих новата оптика с фиксиран зуум Leapers 10х50, просто пасна идеално с високия монтаж на лийпърс. За мое учудване не изглежда голяма на пушката ми, очаквах нещо много по-огромно. Днес ходих с един приятел да постреляме, прострелях я на 25 м точно в центъра, бетон стабилна е (стига толкова хвалби да не я урочасам). Качвам снимки да я видите.
Поздрави




 

vencibull

Потребител
Колеги има ли 8мм или 9мм пушки които да правят 20-25 изстрела с добра скорост? Просто от любопитство питам, тия beaumont или атаман имат ли нещо което ще извади 300дж и ще прави 20 изстрела?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При 350 кубика резервоар Крикета вади 20 изстрела, но 150 Дж от 250 до 130-140 бара.
На метан от 190 до 130 вади 10-12, но 220 джанки.
Направи си сметка, това което искаш при какви обстоятелства ще е възможно.
При бюмонта слагат дълга цев и май е без редуктор, но не прави повече от 10-на мисля.
Атамана едва ли "вдига" повече от 200 джанки.
Ако въпроса ти е за "от кутията" няма, освен къстъм поръчки, но и те са с малък брой изстрели, за сметка на високите мощности.
Еваникса, ако имат модела с две бутилки в .35 може би ще има малко повече изстрели.
ПП. Повечето джаули при къстъм изпълненията ги постигат с по-тежки проектили, а не с високи скорости.
 

vencibull

Потребител
Чудно защо никой не изпраска 1л бутилка на нещо 7.62 или 8мм и да хвърчат с по 300 м/с проектилите :D Питах защото като гледам .30 кал колко изстрела вадят се зачудих дали някоя по малка фирма не се е заела да направи чудо на пневматиката
 

andi

Редовен Потребител
Чудно защо никой не изпраска 1л бутилка на нещо 7.62 или 8мм
За 8мм не съм чувал .
Еваникс Монстер премиум е точно 1 литър , и то на 250 бара работно . И е проектиран точно за големи мощности като всички Еваникси , а и Монстера е точно за 9мм (35 кал )
 

vencibull

Потребител
Колеги от къде купувате sightron 10-50x60 и кой е най-удачния вариянт, че има няколко вида? Аз само от американски сайтове виждам? Започвам да събирам за коледен подарък...
 
Нагоре