ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ползвай пощите, излиза най-евтино ако адреса е UK.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе ако е нещо скъпо по добре с Габко. Струват ми се една идея по сигурни от БГ пощи.
 

lynx

Редовен Потребител
Габко никога не са транспортирали от БГ до Англия, само наобратно може ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Може да греша, за което се извинявам. Доставяли са ми и от Германия и от Англия, и бях останал с впечатление че могат и към Англия..
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,от къде си купувате/взимате пружини за ударниците на пушките.Дойде време на Иж-а да му търся такава,че сега съм натъпкал една колкото да видя как работи.Не мога да сложа прекалено яка пружина понеже няма да мога да го зареждам.
Трябва ми нещо ~15см дължина и 11 ф външно.
Или всичко е проба/грешка?
 

dberov

Редовен Потребител
Когато не знаеш каква точно пружина ти е нужна трябва да си купиш или направиш няколко с различна дължина и дебелина на тела с които да експериментираш докато някоя от тях пасне. Обърни се към methaa , той поръчва някъде и му ги навиват.
 

edinmilion

Потребител
Не намерих подходяща тема, интересно защо няма, ама в такъв дъждовен ден, как да не сподели човек какво дават по тивито:
DAY 9 LIVE Shooting | Baku 2015 European Games


Вчера попаднах и на 50м пушки, та по късно ще добавя и линк, този по горе е на живо.

edit: линк към целия лист от игрите у Баку (цялата стрелба в един плейлист, но прецъквайте по интересното, че дори е включено и стрелбата с лък и т.н.)
<LINK<
 
Последна промяна:

go_panch

Потребител
Монтажи за основа 11мм и тръба на оптиката 34мм. Намирам доста прилика между двете снимки :)
 

Attachments

  • 20150619_132146.jpg
    20150619_132146.jpg
    231.2 KB · Прегледи: 79
  • download.jpg
    download.jpg
    81.2 KB · Прегледи: 75

andi

Редовен Потребител
Миналата седмица един познат ми носи два нови Хатсана ( с поредни серийни номера) , купени комплект в кутиите с оптики Оптима ( по спомен 3-12х нещо си ) скала милдот , с предна корекция на паралакса . Аз трябва да ги измеря , да монтирам оптиките и да ги прострелям .
Меря пушките - почти еднакви .
Проверявам на стенда оптиките за паралаксна грешка и за местене на СТП от зума - добре като за класа си , гледат прилично .
Монтажите в комплекта - пълна смешка , ама човека каза с тях .
Монтирам оптиките на стенда - центрове , студена прострелка и тн - всичко ок.
Прострелвам - 1 вата просто перфектна - на 50м трябваше да я дръпна само наляво 2,5см . Кликовете ме слушат все едно е оптика за 1500лв . Перфектни групи.
Почвам втората пушка - нищо общо - на 15 см в 11часа . Корегирам - кликовете лигавят + ластик . С малко зор я лъжа до център , ама групите определено по-отворени .
Седя и се чудя какво става . Какво ми хрумна и смених оптиките на двете пушки , както си бяха с монтажите .
Изненадаа - първата пушка отвори групите , втората ги събра ??? Значи работата е от оптиките , а са нови и видимо еднакви .
Извода оставям на вас . Дано се сетим , че след като сме дали маса пари за пушки , бутилки , зарядни , като спестим от оптика - нищо не сме направили !
 

sts1969

Редовен Потребител
Погледни през проблемната оптика и завърти зуума леко на ляво и дясно (само леко завъртане по 2мм.) докато гледаш внимателно дали кръста мърда с въртенето на зуума. Имам чувството че имаш разхлабени болчета на самата оптика който са скрити под врътката на зуума, зависи вече какъв модел оптика са избрали да копират комшиите...тези болчета са на различни места. Можеш и да развиеш малко и да "разклатиш" окуляра през който гледаш и настройваш диоптричната корекция, и да следиш дали няма пак да мърда кръста. :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Знам как се проверява оптика , писах че съм ги проверил на стенд преди да ги монтирам.
Оптиката няма видим проблем , казах на собственика да я смени - и тази точност му вършила работа . Оттук решението си негов избор - моята работа съм я свършил и той е доволен (това са 4та и 5та пушки които му правя) .
Не мога да и отделя 3 дена да се правя на Ванга - резултата ще е същия "за толкова пари петел , толкова пее"
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Счупих си кутията на комброто. Ще купувам от производителя. Някой има ли представа как стои въпроса с доставката?
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време се дискутираше, че поръчка на части от производителя си заслужава ако се направи "партийно" за няколко души.
Транспортът до БГ беше скъп и ако не се подели между хората, цената на една кутийка с целия транспорт ще дойде отровна крайната цена.
 

dberov

Редовен Потребител
Счупих си кутията на комброто. Ще купувам от производителя. Някой има ли представа как стои въпроса с доставката?

Ако купуваш от ТУК поръчката трябва да не е за по малко от £3.50 а доставката е безплатна - поне мен не са ме таксували. Плащането е с кредитна или дебитна карта и пристига до седмица.
Електронна поща robinh@combro.co.uk, лице на контакт - Chris.
 
Последна промяна:

praetorian

Редовен Потребител
Скоро попаднах на сайт за действащи реплики на оръжия, създадени преди 1900 година.В сайта се кълнат, че оръжията им не подлежат на регистрация съгласно законите ни, както и не се изисква разрешително за тях.Могат да се закупуват свободно куршуми,клещи за леене на боеприпаси, пушки и пищови кремъчни и капсулни.Само едно не видях да продават:черен барут :D:D Защо ли??Някой сведущ може ли да обясни ситуацията?Или просто можеш да си купиш свободно такова оръжие, само че не можеш да го ползваш /легално поне/, т.е., не можеш да стреляш с него. Ето линка: http://www.blackpowder-bg.com/
 

dberov

Редовен Потребител
Богата работа, като гледам цените на репликите колко ли ще струват оригиналите ???
 

vencibull

Потребител
1. (доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) направено трайно негодно за употреба чрез деактивиране, при което всички основни части на огнестрелното оръжие са в състояние на постоянна нефункционалност и не е възможно да бъдат отстранени, подменени или модифицирани по начин, който би позволил огнестрелното оръжие да бъде въведено отново в употреба, при условия и по ред, определени с наредбата по чл. 91, ал. 3;

Това го пише в сайта, цитирайки закона, предполагам че оръжията са преработени?
 

staif

Редовен Потребител
за реплики с тези цени могат само да си пръцкат сами в тях ;)
 

Svilen_nz

Новодошъл
Да се похваля,оптиката ми пристигна/Hawke Sport HD 3-9х40/.Като цяло е хубава играчка...единствено мога да спомена,че при увеличение 8-9 не ми харесва фокусировката ,а и като цяло качеството на картинката започва да спада.Но пък до към 6-7 просто е невероятно рязка -не очаквах това от китайска оптика,приятно съм изненадан.
Сега остава да се науча да стрелям ,че чак се отчайвам от "постиженията " си :)

Това са опитите ми да я прострелям на тридесетина метра.Долу в ляво е първия изстрел.След това горе в дясно и после.......явно липсата на стрелкови умения не може да се компенсра дори и от оптиката,но тренировките ще продължат.
 

Attachments

  • ^8C3F1B342349B97E0D438B272753926D67A0CFA09C803B7E0C^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    ^8C3F1B342349B97E0D438B272753926D67A0CFA09C803B7E0C^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    56.8 KB · Прегледи: 91
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Да се похваля,оптиката ми пристигна/Hawke Sport HD 3-9х40/.Като цяло е хубава играчка...единствено мога да спомена,че при увеличение 8-9 не ми харесва фокусировката ,а и като цяло качеството на картинката започва да спада.Но пък до към 6-7 просто е невероятно рязка -не очаквах това от китайска оптика,приятно съм изненадан.
Сега остава да се науча да стрелям ,че чак се отчайвам от "постиженията " си :)

Това са опитите ми да я прострелям на тридесетина метра.Долу в ляво е първия изстрел.След това горе в дясно и после.......явно липсата на стрелкови умения не може да се компенсра дори и от оптиката,но тренировките ще продължат.
Не всичко опира до стрелкови умения и качествена оптика. Напиши каква пушка ползваш, какви чашки, и не на последно място стойката и позицията за стрелба. :cheers:
 
Нагоре