ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

andi

Редовен Потребител
Фирма " Хънтър Джордж"
Прави всякакви по поръчка . Мн добро качество . обясняваш точно какво искаш , от какви материали и ти го прави .
 

dinkata

Редовен Потребител
И струва 4 пъти повече отколкото е в магазина !?
Не мерси :)
 

Dominus

Редовен Потребител
И на мен ми трябва, но ако ще е колкото куфар да си ги държат. Ако някой научи нещо интересно може да драсне един ред на лични.
 

dberov

Редовен Потребител
Когато купих булпапа и никъде не можах да намеря калъф/чанта с нужните размери, peko ме насочи към "Хънтър Джордж" и писах запитване за цена. Отговориха ми че трябва да се изпрати шаблон от хартия с реални размери и форма а цената се определя според материалите от които ще се изработи - по избор клиента.
За посочените от мен размери (по спомен 75 х 30 х10см) най евтиния вариант от плат излизаше около 30лв.
 

andi

Редовен Потребител
И струва 4 пъти повече отколкото е в магазина !?
Динка що пишеш наизуст ? Или ако си проверил - какво с какво сравняваш ?
В момента пред мен са поръчков на Х.Дж. и един от скъпата серия на Хилман.
Факт - на Х.Дж. е много по хубав и евтин .
 

cortebert

Новодошъл
Здравейте,
Бих искал да споделите мнение, който има наблюдения и опит, за следното:
Подходяща ли е оптика, която се използва широко за въздушно оръжие, да се използва и за малокалибрените огнестрелни карабини, най-вече за флоберки калибър .22lr
Подходяща- имам предвид задравина, да държи прострелка, коректна работа на турентите.

Макар и да не съм стрелял например с ПЦП съм чувал, че отката е много по-рязък от флоберката, но не съм сигурен.

Визирам следните оптики:
Niko Stirling Nighteater
Niko Stirling Targetmaster
Hawke sidewinder 30
Vortex Viper
MTC Viper
Optisan (ако има разлика въобще с МТЦ)

Доуточнения:
Увеличението коетосъм избрал:
4x16
6x24
Леща:
50 или 56 мм
Обръщам се към този форум тъй като повечето от изброените оптики вече са обсъждани, но се разглежда работата им с пневматично оръжие


Благодаря предварително на всички отзовали се!
 

sts1969

Редовен Потребител
Отката на РСР е съизмерим с този на флоберковото .22 LR, тоест нищожен. Можеш да му поставиш всякаква оптика, както корава и дуракоустойчива, така и евтина. Разликата в използваните оптики м/у въздушно РСР и огнестрелно, по мой наблюдения основно е в зуума (увеличението) при РСР със спортна насоченост се ползват основно оптики с голям зуум, примерно 10-40х50, които не са удачни за флоберково с ловна насоченост. Това са мой лични наблюдения и не ангажирам никой с тях :cheers:
 

go_panch

Потребител
Отката от пружинна въздушн пушка е лош. PCP-тата почти нямат откат. Мисля, че всичките изброени оптики ще издържат на флоберка.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Отката на пружинните въздушни пушки е много рязък.
На ПЦП-тата е почети никакъв...
Мисля, че на .22lr няма да имаш никакви ядове с изброените от теб оптики.
Относно "коректна работа на турентите" - също без ядове...
 

lynx

Редовен Потребител
По принцип всички оптики(или почти всичките) са мислени да стоят върху огнестрелно.
Това, че ние ги качваме върху въздушно е друг въпрос.
Е, то е ясно че оптика за 50 лева като се монтира на мощна пружинна въздухарка или огнестрелна .50 ще се разпадне на петия изстрел :)
От изброените по-горе оптики, не смятам че ще имат проблеми с малокалибрена огнестрелна пушка.
 

cortebert

Новодошъл
Благодаря на всички.
Флоберката смятам да я ползвам за мишени и евентуално за точен изстрел по дребен вредител. По-скоро за удоволствие отколкото професионално. За лов имам по-сериозен калибър.

Ценовият диапазон в който съм харесаъл оптика за флоберката е 500 до 900 лв.

Просто съм озадачен защо оптиката ми на ловната карабина, 1-4 х22 предназначена специално за гонка струва 1500 лв + моно блок за монтаж 150 лв , а една оптика от горепосочените с параметри от напр. 6-24 с леща 56 мм, бързи корекции, корекция на паралакса, азотнозапълнена с метален корпус, висока пропускливост, добър контраст, фина скала и подсветка и мн други екстри, че и в комплект с рингове за монтаж струва напр. 500 до 900 лв.
Къде е уловката?
 

lynx

Редовен Потребител
То не е уловка, просто оптиките са съвсем различни, от различен клас и с различно предназначение.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз пък съм още по-озадъчен, що за оптика е тази с обектив 22мм, що за тубус ще използва и кой луд ще даде такива пари за подобно творение [emoji1]
 

go_panch

Потребител
Аз пък съм още по-озадъчен, що за оптика е тази с обектив 22мм, що за тубус ще използва и кой луд ще даде такива пари за подобно творение [emoji1]
Заповядай да видиш ето тези
А кой ще даде парите - достатъчно много хора. След като във всеки оръжеен магазин в София има поне по 3-4 оптики за над 2000лв, предполагам че се продават.
 

lynx

Редовен Потребител
Защо се чудиш бе Павка?
Ти ако си продавач на % и в магазина ти кацне богат и незапознат мераклия-ловджия, няма ли да го изплющиш? :D
Все си мисля, че за 1500 лева ще може по-убава да се вземе за гонки-монки....
 

cortebert

Новодошъл
Ами погледнато от този ъгъл е смешно. Но не се сърдя. Не съм богат събирах пари за да я купя. Това е оптиката работи много добре :) .

http://www.guns.bg/products/?action...aliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Не знам някой посещава ли ловните форуми, но там се шири постоянно мнение , че хубавата и качествена оптика трябва да е на цена поне колкото пушката. Идеята е да извлечеш максимума от отъжието. Болшинството зачитат само цайс, шмит и бендер, калес, сваровски и прочие величия. Та ако човек е мераклия и чете форуми ще се озове с минимум 1500 лв по лек.

Искам да знам реалната причина един тактически цайс защо струва 5000 лв а едно МТЦ с приблизителни характеристики 700, кое е пластмасово и кое е жълто, кое държи на откат , покритие на лещи самите лещи иили...

П.С. :Малко са хората в България, поне според мен ,които стрелят с .50 BMG

поздрави
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Може да си го чувал лафа за други неща, но и при оптиките май е така:
Ако е с 10% по-добро, ще е 10 пъти по-скъпо.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Един приятел, стар ловджия на времето ми каза. Животното не го интересува с оптика от 200 или 2000 лв. ще го застреляш. Месец преди това си беше продал Руския ПОИ и си беше купил Цайс. Яд го беше, че е наринал толкова пари.
 

Dominus

Редовен Потребител
Подобни оптики се ползват за бърза и не прецизна стрелба. Именно затова ме изумява цената на подобни продукти. Погледнато реално подобна оптика е максимално опростена, но както се казва в една поговорка - болен на легло се е...
 
Нагоре