ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Loki

Потребител
Това"колело" ми хареса, компактно е, а ръчката за зуума е пей сърце... ;)
 

Attachments

  • 2011FtWorldITALY181copy.jpg
    2011FtWorldITALY181copy.jpg
    35.9 KB · Прегледи: 169

delpx

Потребител
Гледам снимки публикувани тук във форума от чужди мероприятия и ми прави впечатление че масово обвиват оптиките във готварско фолио или нещо подобно на него. Защо се прави това какъв е ефекта ?
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Не е готварско. Има и изолация. Най 4есто използват от сеннци.
Повве4ето скъпи оптики, да не река вси4ки при промяна на околната температура
запо4ват да "лъжат" при меренето.
Фолиото е едно от спасенията -хем по-бавно да се нагрее оптиката, но също така и да изстине по-бавно.
Тоест по-дълго време да е с относително постоянна температура.
 

Termina4

Потребител
Здравейте приятели :)
Искам съвет за оптика :) Става дума за ФТ Исках да си купя още зимата голямото Нико, но излезнаха други неща и отложих покупката :( Сега вече съм събрал пари за Никото, но в главата ме гложди друга мисъл-дали да не събера още пари и направо да скоча на March или S&B?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако можеш да си го позволиш, не му мисли! ;)
При положение че ще стреляш само и единствено ФТ с тази оптика взимай Шмида, ако ще я ползуваш и за друго-Марч.
За мен, по-хубавата оптика повишава многократно кефа от стрелбите.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Mар4а също има температурни зависимости като Шмида.
За момента няма по-добра опти4на система от тази правена в Европа.
Ако трябва да избирам, заради по-добрия образ и малко по-ниска цена
бих избрал Шмида.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Termina4 написа:
Здравейте приятели :)
Искам съвет за оптика :) Става дума за ФТ Исках да си купя още зимата голямото Нико, но излезнаха други неща и отложих покупката :( Сега вече съм събрал пари за Никото, но в главата ме гложди друга мисъл-дали да не събера още пари и направо да скоча на March или S&B?

Грубо като пари

Нико - 800 евра

S&B - 2500 евра

March - 4000 евра

Що да се изръсваш в пъти по-вече за нещо което ще ти върши същата работа ??? , че и имат температурни зависимости :-\

П.П. Ванка, къде ги събираш тези още пари да дойда и аз да посъбера малко ;)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Termina4 написа:
Здравейте приятели :)
Искам съвет за оптика :) Става дума за ФТ Исках да си купя още зимата голямото Нико, но излезнаха други неща и отложих покупката :( Сега вече съм събрал пари за Никото, но в главата ме гложди друга мисъл-дали да не събера още пари и направо да скоча на March или S&B?

Ако искаш максимален кеф от стрелбата - Шмид.
Ако искаш мерене на разстояния с по-малко дертове - Марч.
Ако нямаш много пари,а искаш да си в "А" група - Никко.
Въпрос на приоритети и възможности.

П.С. Проучи и Леуполд-а.
 

dinkata

Редовен Потребител
Понеже затворихте темата за Световното, затова питам тук.... това нещо на гърба на този брат'чет какво е ? Да не би да е пълно с вода, че това на капачка ми прилича ? :cheers:
DSC_4489.jpg
 

dinkata

Редовен Потребител
Брейй колко добре са го измислили :) Не е обемисто и не ти трябва да го носиш в ръка :clap:
Този единствен ли беше с такова приспособление или просто на снимките не са снимани останалите ?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
didarai написа:
Чувалче под хамстера ли виждам? ???
В публикуваните наскоро въпроси, дискутирани на ниво WFTF имаше точка и по този въпрос: Наколенки - до 3см височина. При такова правило - това чувалче ще изгърми автоматично :) .
 

DANNY

Редовен Потребител
Тя бе марка /ако се не лъжа английска/, която съм я чувал но никога не съм я виждал в българия. Рекламира я като ФТ пушка. Със сигурност е 16-ка.
Ако някой се интересува от подробности за пушката да каже! Всеки ден минавам покрай магазина :)
 

go_panch

Потребител
Пушката е Hogan Ripley Elite:
http://www.solware.co.uk/air-pistol-air-rifle/hogan-ripley-walnut-thumbhole-target.shtml
Продаваха я за 2300лв, което не е евтино но и не достига Дайканските цени.
Обяснението беше, че няма да разделят оптиката защото била прострелвана за пушката от самия Hogan, обяснение което ме напуши на смях и си мислех, че ще падне пред вида на 1500лв но явно съм се лъгал.
 

cdman

Администратор
Като гледах класацията от Италия 2011 - всичко на всичко от 210 участника имаше 2 пушки рипли - явно не са толкова много разпространени в ФТ средите :) , но пък от друга страна за тоя комплект лично Хоган го е прострелвал а сигурно Рипли е завивал болчетата със златна отверка :) , така пушката ще може да стои като сувенир в магазина! Докато се намери подходящ майстор на спорта за тая комбинация :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това са двамата участника на световното с оптики Falcon F50 FT.
В единят вариант е в комплект с пушка EVA и класирането е на 112, масто.
Другия вариант е пушка ТХ200 и класирането е 105 място.
 

Attachments

  • Yoeri Busse_Eva_Falcon-112_miasto.jpg
    Yoeri Busse_Eva_Falcon-112_miasto.jpg
    153.1 KB · Прегледи: 154
  • Roberto Caballero_TX200_Falcon-105_miasto.jpg
    Roberto Caballero_TX200_Falcon-105_miasto.jpg
    135.1 KB · Прегледи: 159
Нагоре