ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Става дума за полиамидно клапанче
Какъв модел ти е пушката, такова клапанче от полиамид не съм виждал до сега в хатсан, оригиналният е този от снимката на Доминус. Моят е подобен като твоят, но е правен преди години в работилница по поръчка заедно с цялото тяло на зарядният клапан. ???
 

lynx

Редовен Потребител
Тия клапанчета са едно от калпавите места на АТ-44.
Преди време FreeMan имаше АТ, беше му се паднала пушка със същия проблем.
Отворът в корпуса, там където влиза клапанчето беше много ръмбав и о-пръстените ги ядеше за закуска.
Тато се беше изгърбил в опити "на коляно" да полира отвора отвътре.
Накрая се успа работата, след много гърч и псувни по турската мама на пушката...
 

st_beer

Редовен Потребител
Такива полиамидни бяха зарядните клапанчетата на първите хасани. Аз имах такъв и много често се налагаше да го отварям и чистя. Нанизах му едно О-пръстенче тогава и проблема не се появи много дълго време. После се появиха хасаните с такива бронзови клапаничета и направих такова бронзово. До ден днешен пушката си е с него и никога повече не направи проблем.
 

didarai

Редовен Потребител
Имам следният дразнещ проблем . Лаптопите ми са с 8-ца и 10-ка и неразпознават повечето от SD картите ми . Ако ползвам картата през кабел , от апарат или телефон , всичко е наред . Ръгна ли картата в четеца , започва едно безкрайно зареждане в края на което ме съветва да поставя "карта в устройството " . Преди със 7-цата и с ХР , не помня да съм имал проблеми .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ядво драйверите не са подходящи. Опитай да смениш драйвърите за чипсета или за самия четец, ако модела го позволява.
 

didarai

Редовен Потребител
Нищо от горните не помогна . Смъкнах драйвъра от сайта на асер , точно за този модел . Нъцки .

Aspire V5-131 с 8-ца

е машината . Тя има проблем с всички карти . Този с 10-ката , само с някои .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми купи му един юсб четец за пет долара и през него ще си ги четеш.
 

didarai

Редовен Потребител
Свърших я аз , през телефона , ама си е игра . Вади и сменяй карти , облекла ...
Ясно е де ! На този лаптоп , ще е така .То на него ми се налага 1-2 пъти в годината да ползвам рийдъра .
 
Последна промяна:

nikitopuzov

Новодошъл
здравейте и за много години . новата година дойде и с cometa fusion 5.5 с пружина и дървен приклад. моля за предложения за някаква подходяща оптика. аз съм си мисля за нещо подобно http://www.johngunshop.com/bg/Артикулна-информация/596-Оптически-мерник-3-9х40-с-подсветка-RGB/
но очаквам и вашите предложения.
 

mario321

Редовен Потребител
При нас през деня стана - 11грауса, вече няколко дена е така, но много ми се иска да пострелям със суматрата, дали ще и стане нещо на пушката в този студ с тези минусови температури
 

sess84

Редовен Потребител
Нищо няма да и стане само като прибереш я намажи със някаква смазка и забърши
 

andi

Редовен Потребител
някой О пръстен може да сдаде багажа като се е одървил от студа .
Аз съм стрелял на - 16, -17 , но първо съм на метан и той държи всичко леееко смазано .
И второ и да стане нещо мога да си я отворя и ремонтирам сам ;););)
 

mario321

Редовен Потребител
някой О пръстен може да сдаде багажа като се е одървил от студа .
Аз съм стрелял на - 16, -17 , но първо съм на метан и той държи всичко леееко смазано .
И второ и да стане нещо мога да си я отворя и ремонтирам сам ;););)

Тогава ще изчакам някой по мек ден, сега само ще я гледам и ще и се радвам на красавицата, просто ми пълни душата :cheers:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Колега и вчера и днес си стрелях с пушката и то доста. Нищо и няма на пушката, стига ти да държиш на тези температури и пушката го може.
 

andi

Редовен Потребител
Оги , и ти си на метан , О пръст. стоят леко смазани . Колегата Марио знам , че е на въздух . Според мен има значение .
 

sess84

Редовен Потребител
аз съм на въздух , нищо и няма на пушката , но щом колегата се притеснява да не я вади :)
 
Нагоре