ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

dberov

Редовен Потребител
До колкото разбирам ти е изработил преходник който не би трябвало да струва повече от 5-10лв, че и един час го правил...:eek:
И как я определи тази цена от 30лв, сигурно на работочас ...??? Търси друг Майстор.
 

vencibull

Потребител
Надявам се да не ми се налага повече. Добре, значи официално - тоз човек не го препоръчвам :D
 

dberov

Редовен Потребител
Между другото освен да пишем от кого сме доволни е добре да оповестяваме и къде, кой и колко взима че това си е ценна информция. Аз в моето малко градче съм обиколил и пробвал при всички известни ми стругари докато намерия точния човек но в голям град да се обикаля и търси си е приключение.
 

lynx

Редовен Потребител
Почти нормално за София, повечето взимат 10 кинта само за резбата, а ако я прави на нож 15+ :D, а и останалото не е безплатно! :p
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Между другото освен да пишем от кого сме доволни е добре да оповестяваме и къде, кой и колко взима че това си е ценна информция. Аз в моето малко градче съм обиколил и пробвал при всички известни ми стругари докато намерия точния човек но в голям град да се обикаля и търси си е приключение.

Каква е фаидата за малко пари,да правят свободни съчинения.Аз съм плащал поне 8/10 пъти за неща които после не вършат за нищо.
Всеки прави каквото може,не каквото поискаш.Като казвам това,не съм плащал по малко от 10/15 лв. на вятъра.След това на пример отивам при маистор,да речем за дистанционна втулка ми взема 30 кинта,където участва и работа,и на фреза .
 

dberov

Редовен Потребител
Свободни съчинения може да направи само един пишмян майстор дето се хваща да работи нещо което не знае как ама се праска за голямата работа че може всичко и запретва ръкави като крайния резултат е донякъде неизвестен.
А за цената ще ти кажа как моя майстор калкулира колко ще ми струва да нареже 1 метър ЖП релса на 9 парчета.
Накара ме да отида в неделя когато почива, изключи всичко в цеха си, сложи релсата на автоматичната ножовка, засече електромера и пусна машината. След приключване видя колко е разхода на електроенергия, сложи си неговата горница и това беше, той доволен - аз също. Това е цена за работа, а при заплащане за майсторлък нещата стоят вече друго яче щото един истински майстор първо трябва да е изучил добре занаята, да може да борави с машини на профисионално ниво, да му идва отвътре и най вече да има акъл и ръчички. Ей това е майстор и когато ти изработи нещо да ти прави кеф да му платиш.
Аз имах късмета да попадна на такъв МАЙСТОР, човек който има машини, знания и умения. Цените които ми иска са символични и винаги му давам горница а за макли детайли от по 2, 5, 10лв му плащам двойно и айретен някое фазанче или друго защото оценям че оставя работа от която може да изкара пари и се хваща с моите дреболии.
Ей на такъв човек да случите ви пожелавам на всички.
 

Dominus

Редовен Потребител
Беров, няма лошо, че човека ти е свършил услуга, но и само така не може да се кара. Тока е най-малкия разход за подобна машина. Нали не мислиш че тая машина, без значение каква е пада от небето а подръжката я поема комшията. Щото иначе съвсем спокойно можеш да му искаш и колата да си я ползваш и само да и пълниш резервоара.
 

dberov

Редовен Потребител
Не говоря за услуга Павка, може да си пропуснал в многословието ми, плащам си винаги дори и понякога да не ми иска пари.
След приключване видя колко е разхода на електроенергия, сложи си неговата горница и това беше, той доволен - аз също.
.....и да допълня, тоя пич работи фини неща като титаниеви винтове за импланти на зъботехници но също подържа комбайни на няколко земеделски кооперации. В цеха си има много машини които са настроени и заети целогодишно, но той е малко като тебе, човърка го отвътре и когато му занеса нещо и възбуди ли любопитството му оставя всичко и го почва.
Защо ли, ами защото освен пари за храна, трябва храна и за душата. Питах го има ли хоби, каза ДА, МОЯТА РАБОТА!
 

anibis

Редовен Потребител
Да попитам,имали ли сте прозвъняване от тел,с номер +0000
Не знам за какво става на въпрос, но някъде в чуждите сайтове пишат абсурдни работи.
 

dberov

Редовен Потребител
Такива номера изпращат програми за разговори от компютър към телефон през интернет. Току що пробвах и се прозвъних през Skype, дори и номер не ми изписа.

2015-11-10 16.53.00.png 2015-11-10 16.52.32.png
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Има такива прозвънявания. Не знам от къде се генерират, но ги има. При VOIP телефония излиза някакъв номер поне.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не е задължително. Веднъж ми звъняха от оператор и пак ми се изписаха нули... От войс овър айпи също може да е...

Sent from my A850S using Tapatalk
 

andi

Редовен Потребител
Дойдоха 2 оптики Вортекс Вайпър и за едната човека иска да му сложа регулируеми по вертикал монтажи . 30 мм туба , за 11мм лястовича опашка . Проблема е че Спортмач монтажа му е висок (води се ХАЙ) . има ли такива регулируеми по вертикал монтажи МЕДИУМ ( по ниски ) ?
На FX монтажа не му виждам схема с височината .
 
Последна промяна:

krasiml

Потребител
Дойдоха 2 оптики Вортекс Вайпър и за едната човека иска да му сложа регулируеми по вертикал монтажи . 30 мм туба , за 11мм лястовича опашка . Проблема е че Спортмач монтажа му е висок (води се ХАЙ) . има ли такива регулируеми по вертикал монтажи МЕДИУМ ( по ниски ) ?
На FX монтажа не му виждам схема с височината .

Мисля , че бяха същата височина . Не си спомням точно . И да има разлика е 0.5-1 мм . Аз не намерих по-ниски и взех FX , защото имат възможност за по-голямо компенсиране .
 

Marto.

Потребител
Здравейте.Все по често гледам клипове в които ентусиастите не стрелят по дотове на по далечни дистанции,а просто си коригират нулата от тумблерите както за разстоянието така и за вятъра.Дойде моментът в който и аз се зарибих,но много неща не са ми ясни,може би дори 90% от нещата.Сигурен съм,че на много хора в този форум тези неща са им ясни,та да попитам.Оптиката ми е простреляна на 50 метра.Как се правят тези изчисления,примерно в моят случай на 70 метра стрелям на дот и половина,как да изчисля колко клика трябва да направя за да си вдигна нулата на тези 70 метра за дадения момент?Ако е от значение оптиката е leapers 6-24x50.Моля да ме извините ако съм объркал темата
 

praetorian

Редовен Потребител
Изтегли си балистичен калкулатор.Там се въвежда тегло на проектила, скорост, увеличение, височина на оптиката.Излиза ти всичко в табличен вид.Другия вариант е - прострелваш пушката на 25-30 метра.Слагаш мишени през 5-10 метра, вземаш лист и химикал и почваш да записваш, къде колко клика имаш по веритикала.Нулираш оптиката от тумблера на 0 на първата мишена и си готов.
 
Нагоре