ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Dominus

Редовен Потребител
За да не съм голословен ето и снмка.
e519ebbda20ad7d3c663a49259663b49.jpg

И съответно моята при съвсем различно използване.
9143f64ca3fbe8b03cf344a4fb09bb42.jpg
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Има и друго. Освен от хардуера, версията на софуера също оказва не малко влияние, като по новата не винаги е по-сполучлива.
 

lynx

Редовен Потребител
:rolleyes::D батерия 6500mAh и бездействие:
IMG_9500.JPG
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Филипсчо го ползвам само за говорене, затова съм го взел. И доказано кара поне 100 дена, а батерията не му е голяма-2900мАч. При нужда, от него мога да заредя друго устройство, има си юсб изход...
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Съвсем скоро трябва да вземем да организираме една среща че скоро не знам какво ще почнем да си мерим във форума:lol::lol:;),това е в кръга на майтапа разбира се.Моя телефон не може да изкара повече от 30часа с едно зареждане при активно ползване.Когато съм на работа и не мога да си цъкам тогава може и да стане работата да изкара 2 дена.Но в повечето случай с 2300mAh батерия и с сходни характеристики като на тоя ЕЛЕФОН кара по един ден (8:00-23:00) и после е на 20процента.За андроид аз поне не съм забелязал да оказва влияние(минах с един телефон през 3 версии на андроид-желирани бонбонки,кит-кат и сега съм с Близалка) но със стария ми ХайФон си имаше подобрение след единият упдейт който пуснаха от Епъл.Но пък виж лаптопите им имат железни батерии,над 3 часа при сърфиране и гледане на филми.За съжаление операционната им система ме ограничаваше и пак се наложи да мина на ПЦ и сега Мака си е резервен.

И ето 2 снимки от мен.Това са данни с включени 3G WI-FI с всички екстри и без да намалям подсветки и да включвам режими за пестене на ток.Ще пробвм някой ден да включа един доста икономичен режим и може и аз да се похваля с +4-5 дена живот на батерията.:cheers:

ПП.Забравих да спомена че съм си пуснал и режима за висока произодителност.
 

Attachments

  • Screenshot_2015-03-08-15-15-53.png
    Screenshot_2015-03-08-15-15-53.png
    498.3 KB · Прегледи: 18
  • Screenshot_2015-03-08-15-16-05.png
    Screenshot_2015-03-08-15-16-05.png
    486.6 KB · Прегледи: 17
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
1.065 ще е много. За моите оптики излизаше около 0.6-0.8мм на релса около 130мм, но това е при височина 105мм над цевта.
Абе най добре е да си я нагласиш с подлагане, да видиш как са попаденията и тогава да премериш.
Да май излиза много, аз така си сметнах релсатаза федербала 1мм на 140 мм релса при височина от цевта 82 мм, явно зависи от височината. Добре че съм с регулируеми спортс мач та повдигнах предния монтаж.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако оптимизирате работата на телефона - той ще кара повече. Аз отначало моя му изключвах мобилния нет, WiFi-то, всичко което не ми трябва. Отделно бях орязал повечето процеси които харчат ток - разни клийнъри, програми за оптимизация, Фейсбука го бях сменил с Фейсбук лайт... Отделно го бях програмирал да се гаси в 22 часа вечер и сутрин да стартира в 7.. Така батерията ми караше по 4-5 дни като и доста си говорех от него.. Сега вече ме мързи да пускам-спирам всички неща и всичко е постоянно пуснато. Така всяка втора вечер съм на зарядка.. Батерията е 3600 mAh - китайски милиамперчаса :D:D
 

Plamenf26

Потребител
Филипсчо го ползвам само за говорене, затова съм го взел. И доказано кара поне 100 дена, а батерията не му е голяма-2900мАч. При нужда, от него мога да заредя друго устройство, има си юсб изход...

Може ли да споделиш модела на този телефон, който кара 100 дни...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Филипс Х1560 е модела, за който ако не си записваш, забравяш кога си го зареждал. Днес го "изстисках" с едно зареждане на HTC, но не успя докрай и даже измяка,че му остава малко ток. Ще го слагам да се зарежда, че има да ми мяка няколко дена за ниско ниво на батерията. Ако не го ползвам като power-bank, наистина кара с месеци.
Взех го края на Юни, докато падне батерията за първи заряд стана 17.08. След това правих един ден показно, зареди 2 смартфона и една Нокиа и се наложи пак да го зареждам втория път на 23.08. След това обаче, го натъпках и без използване за да зарежда изкара до 19.12 и днес ще му е четвъртото.
Въпреки батерията, и на него съм му сложил в 22.30 да се гаси и в 06.00 да се включва. Ползва се за разговори (около 4 часа месечно).
 

andi

Редовен Потребител
Пеко , с тези 4 часа трябваше да почнеш . пак си постижение де . Случвало се е да мина 20часа , и всяка вечер е в зарядното .
 

st_beer

Редовен Потребител
Попаднах на много интересна програма за смартфони чрез която можем да си разговаряме помежду си,да си пращаме снимки все едно сме с радиостанции уоки-токи. Нужно е само да разполагате с Интернет на телефона,да си инсталирате и да откриете канала който създадох airguns.bg.
Това е програмата https://play.google.com/store/apps/details?id=com.loudtalks
Който желае да заповяда аз съм на линия:cheers:
 

old shatterhand

Потребител
Върши , дори доста по-добре. На тва записваш глас, който изпращаш като съобщение...Изобщо много е назад от Скайп или Вайбър и куп други...
 

st_beer

Редовен Потребител
Много се лъжете. Това са разговори в реално време и с много хора едновременно. Също както се говори с радиостанции.
 

old shatterhand

Потребител
Имам го приложението, пробвах го веднъж не ми допадна, така стои За разговори в група може би е ок, но за мен реално няма предимства пред доста други. Имам и Wickr, което твърдят ,че не може да се подслушва...
 

st_beer

Редовен Потребител
Никой насила няма да бъде накаран да си го инсталира. Всичко е въпрос на желание. Изобщо не ми пука кой ме подслушва и не мисля ,че имам какво да крия като си говорим с радиостанции.На мен лично много ми допада. Имаме си го инсталирано всички колеги на работа и си имаме канал.Освен че можем да си говорим в канала всички и да си помагаме можем и еднолично към всеки.
 

andi

Редовен Потребител
ще ми е интересно. ще го инсталирам . Напоследък активно ползвам уоки-токи и е много по удобно от телефон , дори ще си вадя лиценз за радиолюбител за да ползвам по-сериозна станция .
 

st_beer

Редовен Потребител
ще ми е интересно. ще го инсталирам . Напоследък активно ползвам уоки-токи и е много по удобно от телефон , дори ще си вадя лиценз за радиолюбител за да ползвам по-сериозна станция .
Тази програма обезсмисля напълно станциите и можеш да се обадиш от всякъде стига да имаш интернет.Аз също ползвах много уоки-токи,но всичките заминаха в OLX и вече си ползвам тая програма.На тебе съм убеден ,че ще ти хареса и даже може да си направите канал и ловната ви дружинка.
 
Нагоре