ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

methaa

Редовен Потребител
Именно :bravo:
От това следва че чашките с подкалибрени глави ще летят с по-висока скорост отколкото надкалибрените след като напуснат шока.
От това си правя извод че въпреки че имам шок, има смисъл да си купя калибратор :rolleyes:

Възможно е да греша, просто не съм запознат с темата.
 

petkof

Редовен Потребител
methaa написа:
Именно :bravo:
От това следва че чашките с подкалибрени глави ще летят с по-висока скорост отколкото надкалибрените след като напуснат шока.
От това си правя извод че въпреки че имам шок, има смисъл да си купя калибратор :rolleyes:

Възможно е да греша, просто не съм запознат с темата.
Факторите са доста повече и не е възможно да се изброят и обясни тяхното влияние върху скоростта на чашката, още повече,че има безброй комбинации от фактори, което прави размишленията ни почти безпредметни. ;) Затова трябва да се чете,учи,наблюдава,мисли,записва,анализира,споделя,експериментира и пак наново!Успех! ;)
 

dberov

Редовен Потребител
methaa написа:
Именно :bravo:
От това следва че чашките с подкалибрени глави ще летят с по-висока скорост отколкото надкалибрените след като напуснат шока.
От това си правя извод че въпреки че имам шок, има смисъл да си купя калибратор :rolleyes:

Възможно е да греша, просто не съм запознат с темата.

.........трябва да се чете,учи,наблюдава,мисли,записва,анализира,споделя,експериментира и пак наново!
+1

Вместо да гадаеш и правиш логически разсъждения купувай чашки с различен калибър и пробвай. Аз имам всякакви чашки и съм експериментирал на близки и далечни дистанции. Например с JSB 1.175/ 5.52 и същия грамаж JSB в 5.53 има минимална разлика в скоростта от порядъка на 3-4м/с докато с лекото 1.03/5.52 сравнено със същото в 5.53 разликата в скоростта е вече около 10м/с. Правил съм видия с HS камера на slow motion (забавен каданс) с различни по грамаж и калибър чашки след което гледам техния полет, стабилност, парабола и попадения. На близки дистанции ( например 25м ) разлика в държанието и попаденията не съм забелязал и в двата калибъра и грамаж но на 150 метра попаденията на над калибрените (те и двете са над калибрени) но тия в 5.53 имат по права траектория на параболата, държат се по стабилно при полет, попаденията са по концентрирани и ми бие с един халф мил дот по нагоре от 5.52. Ако се правят изводи няма логика чашка в 5.52 с един и същ грамаж като на 5.53 излизаща с по висока скорост да има по грива парабола и по голямо пропадане но с моята пушка и цев това е факт, как ще се държат с твоята пушка начина да разбереш е само един. :rambo:
 

methaa

Редовен Потребител
dberov написа:
как ще се държат с твоята пушка начина да разбереш е само един. :rambo:

Знам че си сменял твоята цев. Сега с шок ли е?

Цялата тази идея ми се появи след като започнах да виждам че чашката удря по-надолу от прицелната точка. Пропадането сига до 10 см на 100 метра :confused: Това се получава веднъж на 50-100 съчми. Вятъра го изключвам като причина.

Вчера претеглих почти цяла кутия кутия от 1,17 в 5,52 калибър и за мое учудване видях че теглото варира от 1,163 до 1,190. Дори намерих една съчма с 1,140. Нищо чудно че тази ( възможно и накяколко други) да е виновна за пропадането.
 

angelmr

Редовен Потребител
methaa написа:
Именно :bravo:
От това следва че чашките с подкалибрени глави ще летят с по-висока скорост отколкото надкалибрените след като напуснат шока.
От това си правя извод че въпреки че имам шок, има смисъл да си купя калибратор :rolleyes:

Възможно е да греша, просто не съм запознат с темата.

По-скоро има мсисъл да си купуваш качествени чашки. Единствените чашки за които съм имал наблюдения да са толкова подкалибрени, че да се забелязва гореописания ефект, са гамо... При H&N и JSB не ми е известно да има такива проблеми.
 

methaa

Редовен Потребител
Да, забравих да кажа че стрелям само и единствено с JSB 1,17 в 5,52.
 

Dominus

Редовен Потребител
Интересува ме този телевизор.
Има ли го някой да сподели инфо от първа ръка.
Къде мога да разбера какъв тип е LCD матрицата?
Предпочитам P-IPS
 

go_panch

Потребител
Dominus написа:
Интересува ме този телевизор.
Има ли го някой да сподели инфо от първа ръка.
Къде мога да разбера какъв тип е LCD матрицата?
Предпочитам P-IPS
Този го нямам но ще ти споделя впечатленията си от Panansonic. Имал съм 3 телевизора пт тях в ценовия клас 2800-3000лв. Първия още работи и е при нашите.
Втория се повреди 4месеца преди края на гаранцията. След като не успяха да го поправят зе 30 дни трябваше да ми върнат парите или да ми дадат чисто нов от същия модел. Първото не искаха да го направят а второто не можеха. Опитваха да ми пробутват стар телевизор, прехвърляха си отговорност (купил го бях от техномаркет а го ремонтираха в друг официален сервиз) и изобщо ме принудиха са вдигам скандали и други източни търговски похвати. Накрая постигнахме компромис - вместо да ми връщат парите аз си избирам нов телевизор от друг модел на цена която съм платил за моя.
Новия телевизор умря 3 седмици след гаранцията - тогава те дънат с големия вибратор. Никой закон не те пази и духаш супата от всякъде. Телевизора ми стоя на ремонт почти два месеца. Всяка седмица ми казваха едно от двете неща : ами можем да го оправим ама ще трябва да сменим дъното а то е много скъпо. Всеки път им казвах че ще си платя те ми отговаряха:нека опитаме да го оправим без да сменяме дъното (явно дъно не можеха да поръчат).
Другата им Фраза беше ние ремонтираме само боклуци от LG и samsung и Panasonic рядко виждаме.
След два месеца в сервиза ми го върнаха по-повреден от преди това без да ми вземат пари (оттървава се от отговорност).
Колегата Tzocho работи в друг клон на същия сервиз и се опита да пусне връзки ама явно в България Panasonic не могат да ремонтират. Писах и на Panasonic.bg ама отговаряха моментално докато разбраха, че телевизора е извън гаранционен период след това ми пратиха много поздрави.
Моя съвет е да си купиш телевизора с максимална гаранция, защото в гаранционния период те закриля закона и при никакъв случай марката Panasonic. Просто не могат да ги ремонтират тук.
 

Dominus

Редовен Потребител
Е ти направо ме окуражи. И аз имам една 32-ка на панасоник и е безгрижен за сега. А дано и занапред.
Но в момента технополис дават 5 год. гаранция.
 

go_panch

Потребител
Dominus написа:
Е ти направо ме окуражи. И аз имам една 32-ка на панасоник и е безгрижен за сега. А дано и занапред.
Но в момента технополис дават 5 год. гаранция.
5 години гаранция е супер. След 5 години телевизора се е избил ама да го сменяш на всеки две нее оферта.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Провери каква точно е Гаранцията, дали от Производителя или от Търговеца?
Преди, когато аз купувах, производителя пишеше 5г, но за матрицата само 2г. Изчаках да мине "промоцията" и след това си го купих с 2г. Пълна Гаранция и доплатих 78лв за още 3г Пълна във вид на застраховка- включва дори повреда от "падащи или летящи" предмети ;)
ПП.
Вчера беше удобен случай някоя ваза да ми "купи" нов.
 

sts1969

Редовен Потребител
Имам приятел телевизионен техник, тааа думите му са " Има 2 марки телевизори, Сони и всички останали" :pardon:
 

dberov

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Имам приятел телевизионен техник, тааа думите му са " Има 2 марки телевизори, Сони и всички останали" :pardon:
Всичката ми техника е Sony но произведена в Япония и Малайзия, само музикалните ми компоненти са Yamaha които от 1974г. Сега на свястно Sony трудно ще попаднеш, вече има няколко категории, произведени за Американския пазар които са най качествени а в същото време по евтини, тия които са за Европа и за страните от третия свят.
Sony както и други марки вече не са това което бяха като изключвам Samsung които удариха в земята дори Apple. Сега производството на Sony е сведено до минимум, 90% от ресурсите си влагат в умове а не в работна ръка, правят изобретения които патентоват и продават. Те изобретиха плоската матрица чийто приложение е в лап топите, таблета, смартфона, фото и видео камерите........и всички плащат на Sony за това изобретение. Ей така се прави. ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
sts1969 написа:
Имам приятел телевизионен техник, тааа думите му са " Има 2 марки телевизори, Сони и всички останали" :pardon:
Твоят приятел явно е на моята възраст, защото когато учих и работех радио-телевизионна техника, сони бяха име. Времената се промениха и минаха доста години, а тая легенда трябва да се остави да почива ;)
В момента едни от най-качествените матрици очевидно се произвеждат от LG. Като чуя подобно твърдение че има Х и други и ми става ясно що за спец се е произнесъл.
Както и да е, вече съм си взел решение за модела. Прочетох много за него и намерих доста техн. информация. И най-важното, адаша, който работи в технополис на телевизорния щанд ми го препоръча без да съм му казвал модела.
Мисля да приключа с това. Благодаря за съветите и споделените мъки, но все някъде ще трябва да скоча ;)
Остава да го видя на живо и грабни ли ме, грабвам го и аз :D
 

big_dragon

Редовен Потребител
На нашата малка планета има място само за двама производители на матриците, за сега...
Това не са нито Сони, нито Панасоник...
Проверете кой е изкарал на пазара технологията UHD или QHD дори и в България и ще ви стане ясно кой произвежда най важният компонент. Другото е дънна платка и софтуер, прави се в Китай, дори може и в Б-я...
Загледах се в един такъв модел и реших да попитам, кога да си купя такова нещо?
Ами още няма излъчване на такъв сигнал в ефир и само "Синият лъч" можел да даде такъв сигнал. За тази покупка ще почакаме, когато стане актуална, цената ще е на половина...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Taка е Павка, взимай това което ти хареса.
:exclaim: Само размисли пак за инчовете.
Аз не съжалявам, че ги прескочих 40 и 42". Отидох на 47 направо(изпълних максимално мястото вече и ако трябва друг по-голям да взимам след време, ще трябва на стената да е), и всеки път като го пусна се сещам как щях да се ядосвам, ако бях взел по-малък.
Растат ли годинките, добре е да расте и диагонала. Свалих очилата, не ме боли глава и 5 часа непрекъснато да гледам. А преди на 37" съм се "мъчил" явно. :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Инчовете няма какво да ги мисля. 42 ще са ми малко множко, на надолу в размера са други серии и матрици. Това ще е което е. Утре съм там да гледаме, тестваме и пазарим
 

angelmr

Редовен Потребител
M_I_T_A_K_A написа:
sts1969 написа:
Имам приятел телевизионен техник, тааа думите му са " Има 2 марки телевизори, Сони и всички останали" :pardon:

Така беше, но за кинескопите ;)

И за тях до определено момент. Имаме едно сони кинескоп от последните и хич не е добре като трайност на кинескопа. Още от началото картината не беше най-перфектната за която да се сетиш, а сега по-малко от 10 години след покупката му крета едва едва. Имаме два по-стари телевизора, които работят много по-добре.
 
Нагоре