ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

barbaron

Редовен Потребител
go_panch написа:
Днес ми се налага да пътувам от Плевен до Варна. Дайте идея кой е най-добрия вариант. BGmaps ми предлага да мина Плевен-Бяла- Попово - Търговище - Варна но Бяла-Търговище никога не съм го минавал и не знам в какво състояние е.
Благодаря!

Привет! Според мен варианта който ти е дала навигацията е най-правилен. Относно пътя Бяла-Търговище - ... относително добър път... Бяла е малко по-разбито, но все пак е град ... До Търговище пътя е относително тесен, но все пак добър за каране и не толкова разбит... има и по кофти участъци, но са малко и може да се кара. След Търговище нещата си идват на място (добър път и голяма натовареност)...

Имаш и 2 алтернативни варианта, но лично аз бих избрал споменатия от теб...

Вариант 1: Плевен - бяла - русе - шумен-варна... тук бих коментирал следното... До бяла се стига светкавично (внимавай само за камери по пътя - застават на уникални места и снимат в гръб). Бяла Русе се кара също прилично бързо, но с натоварен трафик (има обаче трилентови участъци, които разтоварват, но само в посока бяла-русе). Русе шумен се ремонтира, като е положен почти навсякъде ПРЕДпоследния пласт. Този участък (110 км) ако се пътува в работно време е отвратителен, защото спират на места движението а и братята румънци са като хлебарки в тоя участък, а както всички знаем - карат като камикадзета...
Вариант2: Плевен - Ловеч, Търново - търговище и после знаеш/... Тук не мога да коментирам какво е състоянието на пътя, но е адски натоварен и не бих избрал него... Но ако си пътувал по "надбалканския морски път" и смяташ, че го познаваш - сам можеш да прецениш...

От всичко казано до тук - моето мнение е да минеш по първоначално избрания маршрут.

Желая ти успех!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
3-ти вариант:

Плевен - Търново - Варна. Но не през Ловеч. Караш за Бяла и на разклона завиваш вдясно за Търново а не в ляво за Русе. Говоря за разклона до Полски Тръмбеш.

Според мен най-добрия вариант. Беше ми в района преди и съм минавал по маршрута многократно. Както навсякъде важи, карай зад някой смелчага за да ти е бушон. Иначе стационарните камери ги има в навигациите. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
През Търново е най-дълъг пътя,но ще го минеш с най-висока скорост.Ако избереш него, след Тръмбеш минаваш през село Янтра (в дясно преди Поликраище) , Долна Оряховица , село Козаревец и излизаш на главния за Варна . Ако изтървеш отбивката => Г Оряховица , Лясковец и пак на същият път 7 км по назад.
 

lubo

Редовен Потребител
Sightron SIII ss 8-32x56 LR moa,една много обичана оптика от бенчрестърите :yes:телефона ми не снима добре,на живо картината е съвсем друга,800м
 

Attachments

  • IMG_0618.jpg
    IMG_0618.jpg
    689.8 KB · Прегледи: 273
  • IMG_0617.jpg
    IMG_0617.jpg
    626.6 KB · Прегледи: 260

Loki

Потребител
lubo написа:
Sightron SIII ss 8-32x56 LR moa,една много обичана оптика от бенчрестърите :yes:телефона ми не снима добре,на живо картината е съвсем друга,800м

Видях, пипнах и погледнах през таз търба на живо- страхотна оптика, лека, красива изпипана с мн фина и функционална скала :exclaim: :yes: Маде ин Джапан!!! Не става за ФТ, обаче за бенч и фрии шутинг се е утепала :rambo:
 

boceto84

Потребител
Някой има ли идея каква е пушката от снимките.На мой колега баща му си докара кола от Испания и пушката беше вътре.Цевта е облечена с пластмаса и мерника е на принципа като на АК.Има предпазител до спусъка,калибъра е 5,5мм.Кофти е счупен приклада
 

Attachments

  • IMG_1682.JPG
    IMG_1682.JPG
    632.5 KB · Прегледи: 107
  • IMG_1684.JPG
    IMG_1684.JPG
    1.1 MB · Прегледи: 94
  • IMG_1683.JPG
    IMG_1683.JPG
    602.9 KB · Прегледи: 108

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някаква Норика е май. Прилича на модела Титан, но е по-различна. Може и да греша.
 

didarai

Редовен Потребител
Gamo Delta
image.jpg

http://www.gamo.com/portal/es/carabinas-gamo/ctnt/s0_0/_/_/14po/Delta.html
 

lubo

Редовен Потребител
Точно това ЙОРче ,виждаше попаденията на 600ярдовия бенч! Докато NF. LEUPOLD и дори зрителна тръба Сваровски 10-80х60,трудно се справяха :eek:
 

DANNY

Редовен Потребител
Такава има и една турска безименна пушка. Нещо като копие на Гамо. Аз имах една такава, която и се счупи приклада точно в ръчника. Прикада се пречупи на две части от отката
а вътре се показаха огромни кухини като мехури и от тях потече някаква смазка. После ми обясниха, че така ставало. когато много бързо зареждали формите в пресата за формоване на синтетиката . А смазката била от силиконов спрей с който се пръска формата от вътрешната страна за да не залепва синтетиката по формата.
 

angelmr

Редовен Потребител
boceto84 написа:
Някой има ли идея каква е пушката от снимките.На мой колега баща му си докара кола от Испания и пушката беше вътре.Цевта е облечена с пластмаса и мерника е на принципа като на АК.Има предпазител до спусъка,калибъра е 5,5мм.Кофти е счупен приклада
При мен имаше една такава пушка за известно време. Безименно копие на гамо изработено с безумно ниско качество. По описанието на мерника предполагам, че става дума за нея, а не за оригиналното гамо делта. Имам сериозното подозрение, че китайските Б1 и Б2 са по-качествени. Специфична особеност на модела е, че цилиндъра представлява тръба с две пластмасови тапи отпред и отзад. Тръбата е много тънка, а тапите се държат с по едно щифтче. При дизелиране или повреда на маншета, щифтчетата държащи предната тапа изкъртват леглата в които лежат и конструкцията на пушката се поврежда необратимо, понеже компоненти от спусковия механизъм са заварени за същата тази тръба и подмяната и е нереалистична. Като цяло тази пушка ми изглежда интересен образец за колекция. За стрелба има далеч по-добри. Така че тази освен да я залепиш със секундно лепило и да си я окачиш на стената, не се сещам за какво друго може да послужи. :)
 

boceto84

Потребител
Благодаря за бързите отговори.Дядото(на жената баща и) искаше да я взема за 40лв. но като чета май не си заслужава парите.Най вероятно е копието на Гамо,понеже има разлика в мерника с оригиналния.Сега се е навил за въздухарка с прилична сила и не много скъпа.Даже е склонен за размяна на ловен ИЖ 18М за въздушна.
 

Dominus

Редовен Потребител
Някой има ли представа възможно ли е да се пробие неодимов магнит?
 

dilom08

Редовен Потребител
аз пробвах и не можах. Но дали може по принцип да се пробие нека да каже някой който е запознат.
 

lynx

Редовен Потребител
Dominus написа:
Някой има ли представа възможно ли е да се пробие неодимов магнит?

Павка, огледай се в ибей за магнит, който ще ти свърши работа.
Има всякакви размери, а също и такива с отвори, не са скъпи.
Много е вероятно след различни проби да успееш да пробиеш неодимов магнит, но ще си скъсаш нервите.
Ти си знаеш, много са твърди и ронливи, като ги загрееш и вече не лепят и т.н. :wall:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=neodymium+magnets&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.Xneodymium+ring+magnets&_nkw=neodymium+ring+magnets&_sacat=0
 

Dominus

Редовен Потребител
това беше първото място където проверих, но няма размер който да ми пасва.
след това се рових из нета и открих няколко сайта, но на първо време ми трябват 2бр. само за проба.
ще пробвам да го пробия това чудо. поне плътни имам доста. има и за чупене и да останат :)
http://www.pramiz.com/frambgp.html
http://eshop.magsy.cz/bg/page/1822.magnit-neodimov-ndfeb/ тия имат ебати цените
http://www.supermagnete.de/eng/magnets.php?group=rings
навсякъде са скъпи.
по принцип ме устройва най-добре 8мм х 3мм и 1мм дебелина

Жоро, чупят ли се? какво става че не може?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Dominus написа:
Някой има ли представа възможно ли е да се пробие неодимов магнит?
Може би на електроерозийна машина.
Казвам може би, защото неодимовите магнити са с ниска електропроводимост. В такъв случай няма как да се осъществи процеса на ерозия. Отворът в магнита трябва да се създаде с изготвянето му. Дори и да успееш по някакъв начин да пробиеш такъв, магнитът ще се саморазруши.
И още нещо имай предвид. Дори и да намериш фабрично изработен магнит с отвор много лесно се чупи при удар. Дори не е задължително ударът да е върху самия магнит. Магнитни мишени опитвах да правя и счупих няколко с попадения на чашка върху плочката, на която е монтиран.
Правих опити да монтирам с полиамидна втулка през отвора, която не позволява прекомерно притягане и пренасяне на енергията на рязката вибрация, ама пак нъцка.
 

dberov

Редовен Потребител
Dominus написа:
Някой има ли представа възможно ли е да се пробие неодимов магнит?

Разгледай тук, 8mm x 1mm но са без отвор.

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=neodymium+8mm+x+1mm&catId=0&initiative_id=SB_20130622020940

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=neodymium&CatId=0&initiative_id=SB_20130622014720&page=1


Когато минах на метан и направих платото на БАМ-а от 90 до 70 бара клапана ми падаше от ниското налягане защото е без пружина и мислих да слаожа неодинов магнит за да го държи когато изпразвам резервоара или налягането падне под 70-80 бара но си реших проблема като направих настройките от 120 до 90 бара.
 
Нагоре