Национална среща яз. Копринка - 27-28.9.2014 г.

lynx

Редовен Потребител
Сега погледнах дистанциите, засечено от центъра на София до хотел Роза:
Подбалкана - 188,70км.
По магистралата до Пловдив и после на север - 231,40км.
Разлика - 42,70км.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Скоро минавах през подбалканския, не беше зле, но не бързах.
Ще видя, може пак да мина оттам.
Някой от София ако търси превоз само на отиване да се обажда... събота около 7:30 тръгване.
След това Неделя съм към Варна...
 

Termina4

Потребител
подбалканския път е добре, има камери в Пирдоп и на село Мирково. в Сопот правят големи ремонти и сменят водопровода, но има знаци и се минава по околовръстното. Спокойно си мини подбалканския, доста е приятен за каране.
За идващите от Варна препоръчвам Ришкия проход. Варна-шумен-карнобат-Казанлък. Много приятен и бърз маршрут е това
Айтоския проход е тесен и има доста неравности. прохода на Pепубликата е натоварен и когато е мокър е неприятен за каране, защото често камионите изпускат завоите.
Дюлинския проход е много красив но е тесен, неравен и осеян с дупки :(
 

st_beer

Редовен Потребител
Не ме разбирайте погрешно, но събирането за едното ядене и пиене не ме блазни и дори ми е омръзнало. Лошото е, че НС от предимно състезателен характер получиха предимно алкохолен такъв. В крайна сметка не сме форум (клуб) на алкохолика, че яденето и пиенето да са на първо място.

Най-вероятно ти си разбрал погрешно моето мнение и свързваш седенето на маса с алкохолизъм. В нашата група повечето от хората да не кажа всичките не пием и на събиранията на масата ни има най-вече безалкохолни напитки и тук там някоя бира за стрелба по нея.
Самото заглавие само по себе си говори Национална среща. Моето виждане и разбиране за среща от такъв характер е да се съберем,повеселим,полафим,обменим опит,запознаем с нови хора с които не се познаваме и да си постреляме за кеф и развлечение. Има достатъчно много състезания през година в,които желаещите могат да посещават и участват ако това им е приоритета.Има само две такива Национална срещи и нека те си останат повече срещи от колкото състезания.Нека си има състезателна част,но тя да е олекотена и да не бъде много ангажираща за организаторите за да могат и те да се насладят на тази национална среща,а не да тичат като замени да се занимават с трасета и редени на мишени и други за да може гостите да си гледат кефа и удоволствието.За мен най-важното е да дойда да се видя с хората и да си почина от натовареното ни ежедневие.Това е моето лично мнение по въпроса и не ангажирам никой с него.
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз пък не мога да разбера, що си се хванал за моето мнение и разбиране и защо не може да е различно от твоето?
Защо изобщо реши, че то има нещо общо с твой пост?
Жив и здрав. Не мисля да споря.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Не спорете , ние па от Пазарджик миналия път се напихме и тоя път пак ще се напием.
Имената ни ги знаете ,значи няма да сме анонимни:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
На мен най-много ми хареса първата нс на която присъствах - 2010, есента във Враца и ми липсва.
Братушка беше се постарал да направи едно приятно трасе.
Не ме разбирайте погрешно, но събирането за едното ядене и пиене не ме блазни и дори ми е омръзнало. Лошото е, че НС от предимно състезателен характер получиха предимно алкохолен такъв. В крайна сметка не сме форум (клуб) на алкохолика, че яденето и пиенето да са на първо място.
Не ми е ясно и на мене какво искаш да ПОКАЖЕШ (смисъла ми е пределно ясен) с тоя ти пост в тая тема? Недоволство към нещо, някой или група хора ?
Но този пост ме подсети -
Не спорете , ние па от Пазарджик миналия път се напихме и тоя път пак ще се напием.
Имената ни ги знаете ,значи няма да сме анонимни:cheers:
Мога да отговоря само с - НАЗДРАВЕ !
Аз не помня между другото на някой да му е навирана чашата в устата по НС и да е държан на сила по масите, не са малко и хората дето капка не слагат в устата .......как и да е всеки си прави сам изводите за другите, щом си решил да си кажеш мнението за другите с различни разбирания тука заповядай няма проблеми не си първия няма и да си последния според мен. Наричали са ни и скараджии, бираджии ( алкохолици също и не е ново) и какво ли не, аз лично не се засягам доволен съм от начина си на живот и хората които се събираме по НС-и и по състезания мисля че на всякъде има много готини хора всеки сам избира дали иска да се събира само с едните или с всички ;)
И определено нямаше да пиша ако други колеги не се бяха включили и по-скоро упрека им е към тях като кажа следното - Колеги и приятели не се връзвайте на провокации, които вече сме виждали подминавайте подобни закачки (бих казал) и не отговаряйте - Бъдете себе си, и не се срамувайте и оправдавайте от това :)
Наздраве ... хлъц :D
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Прогнозата за времето в събота и неделя се ПОДОБРЯВА приятно! Стига сте се джафкали - идвайте да се видим и НАСТРЕЛЯМЕ!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Хубавата новина е, че и аз ще мога да съм от Петък по обед, че и по-рано - вече се официално болен на работата и сега се лекувам, но не е болка за умиране дано ми се възстанови гласа до петък :)
А прогнозата дано е добра наистина че ще е жалко да не опукаме гипсовите мишени :)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Решихме с Любо да проверим как ще е мястото за да няма изненади на срещата.Стига времето да е с нас нищо друго не може да ни спре :cheers:
Само да кажа че така и така бяхме разпънали мишени решихме и да ги пробваме оказа се че въобще не е лесно и мисля че ще се получи интересно състезание :winner:
Ето малко снмки от днес :cheers:
 

Attachments

  • IMAG1004.jpg
    IMAG1004.jpg
    912.6 KB · Прегледи: 58
  • IMAG1006.jpg
    IMAG1006.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 57
  • IMAG1007.jpg
    IMAG1007.jpg
    411.9 KB · Прегледи: 57
  • IMAG1010.jpg
    IMAG1010.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 57
  • IMAG1011.jpg
    IMAG1011.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 57

st_beer

Редовен Потребител
На трасето от лявата страна на 30-на метра погледна ли как е другото трасе и колко е пълноводно?
 

Fire Horse

Потребител
На трасето от лявата страна на 30-на метра погледна ли как е другото трасе и колко е пълноводно?

Станимире, сериозно се замислям да дойда с един каяк на срещата, но само ако и ти донесеш своя ;)
Да направим една разходка из Копринка!
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
За каяк няма да става явно ги е страх да изпускат язовира и рекичката си тече едва едва и е плитка на места и то доста.Погледнах за риба, дори имах удар на кефалче,клъвна на 4.52 0.547г но не знам на изкуствени примамки дали няма да се плашат понеже е плитко и само да видят движение и се крият.Ако имате мухарки може и да станат нещата.
Задължително си вземете пръскалки против комари че ако няма вятър ще ни изядът.Тази година са пощурели направо не знам защо така но наистина са много.

ПП из Копринка ще става за каяк там си има вода.:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Решихме с Любо да проверим как ще е мястото за да няма изненади на срещата.Стига времето да е с нас нищо друго не може да ни спре :cheers:
Само да кажа че така и така бяхме разпънали мишени решихме и да ги пробваме оказа се че въобще не е лесно и мисля че ще се получи интересно състезание :winner:
Ето малко снмки от днес :cheers:
До хората които ще стрелят имам въпросче, обърнете внимание какви са стойките ще е проблем ли по двойки да стреляте по тях демек единия по левите, другия по десните мишени или настоявате да се стреля един коридор един човек, мисля е добре сега да кажете за да няма след състезанието коментари и недоволни. Днеска с Милко нямахме никакви проблеми всеки да си стреля неговите, но все пак да попитаме.
Положението с вятъра е чудно тука както винаги - духа във всички посоки и се мени постоянно купона е гарантиран ако познаят че вятъра ще е между 5-7м/с :D:D
Днеска видяхме и зор главно, защото търсихме корекциите аз на Фани, а Милко на Армса след 50 метра, но после и Милко взе да удря често мишенките на 80 метра, но вятъра беше поотихнал пък и двамата стреляхме от ФТ поза и въпреки това се вмъкнахме в 30 изстрела и двамата :)
И да кажа още нещо отново - пратете по едно ЛС на мен или Милко да знаем поне колко човека ще участват, защото до момента знам за точно 3-ма, които искат да участват - кажете ми какво да си мислим ние с Милко ? Ще има 3-ма състезатели евентуално и ние 2-мата или ще са повече ? И в кой клас разбира се :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Станимире, сериозно се замислям да дойда с един каяк на срещата, но само ако и ти донесеш своя ;)
Да направим една разходка из Копринка!
Мислих я и аз тая работа да натоваря каяка.Дори от рибарския форум нещо се гласяха и те да правят сбирка с каяците ама нещо не са стигнали до крайно решение къде и кога ще я направят самата сбирка.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?f=47&t=64163&sid=b4eac4bc2c7ec3266c7ba5bad88873ac
Ние хората от групата ще сме със семействата си и мисля няма да е удобно да ги зарежа и да хукна с каяка. Затова реших да не го вземам и да се насладя на почивка сред хората.
 
Нагоре