Национална среща Русе-car HFT 26-27 апприл 2014

Propar

Потребител
kid написа:
С пикапи разрешено ли ще е?
zx450gy250_479394.jpg

:cheers:


Нямаш грижи ;). Даже може и да я пуснеш под наем :cheers:.
 

luft9waffe

Редовен Потребител

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
А защо ще се стреля само през предните прозорци?! Нашата практика поне е - един кара - другия отзад е купола на танка. ;) ;) ;)

П.П. Пеко, питаш ли ни нас как ги въртим тия сопи по метър и тридесет отзад. Ама нали сме професионалисти, не се оплакваме. :D :D :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зареждане на пушката и поставяне на чашка в цевта-САМО,когато дулният срез е поне 10см извън автомобила.
Е аз със Суматрата ли да участвам, че да спазя това правило, като стрелям през десния прозорец?
Отляво, Ок, ама отдясно трудно става да подам Щурчо навън ;)
Друго, като гледам от регламента, може да се спести време, като по обратния път пак се стреля, но от левичар.
Иначе ще е доста бавно това трасе- всяка кола да се връща още два пъти, за да стрелят и другите двама.
Ако трасето позволява, може би ще е по-добре, да се раздроби трасето на няколко парчета, за да има повече коли едновремнно. При старт в 14,00, и 40 мин. за минаване, + връщането, +смяна на водача(стрелеца)???
Май за 2 часа ще минат трасето максимално 9 души!
На прима виста, недомислен график ;)
 

poacher

Потребител
luft9waffe написа:
Стрелецът е шофьор =шофьорът е стрелец.Другите двама седят отзад,мерят времето,пишат резултата и внимават!
Оръжието е на мястото на навигатора,НЕЗАРЕДЕНО,БЕЗ ЧАШКА В ЦЕВТА.
Стреля се от десния и левия преден прозорец...

Да разбирам, че след стрелбата шофьора-стрелец сяда отзад, а един от пътниците заема неговото място да стреля. После третия пътник по същата схема. След като свършат и тримата, потеглят за следващата позиция?

Стрелбата от предния десен прозорец ще е доста наудобно начинание, но пък нали това е идеята - да се симулира реална ситуация на сам човек с кола в гората...

По мои груби сметки на една кола с трима човека ще са нужни 1ч45мин, за да минат трасето. Кажи го грубо 2 часа за първата група от 4 коли (12 калпака).
При старт в 14ч до 18ч ще минат 8 коли (24 човека).
Като се има предвид, че видимостта след 18ч е намалена, то при наличие на повече желаещи е препоръчително старта да се изтегли за 12ч, за да са равни условията и да няма сърдити.
:cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Хаха, магарешка тачанка.
След състезанието...магарето на наденици.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да разбирам, че след стрелбата шофьора-стрелец сяда отзад, а един от пътниците заема неговото място да стреля. После третия пътник по същата схема. След като свършат и тримата, потеглят за следващата позиция?
Е те това ..... ;) Ми то всичките "мишени" ще се разбягат ;).
Хлопане на врати, хора потичват насам натам, пушки се размятат и прехвърлят из колата.
Сериозно, точно това постоянно разместване и подмятане на "железата" из колите е опасно, дори и да не са заредени.
Според мен, по-бързия вариант е шофьора да минава трасето със секундант/и, после следващия и така подред. Ако трасето позволява, на всеки 5 минути може да тръгва кола.
И друго, ако няма да има знаци(ленти) където да спре задължително, реалистично е сам да избере къде да спре.
 

djboby

Потребител
Пеко по принцип ще е така, смисъл ще е около въженцата широчина колко една средна кола. Не става да стеляш в мишена през 2 коридора в третия.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
peko написа:
Да разбирам, че след стрелбата шофьора-стрелец сяда отзад, а един от пътниците заема неговото място да стреля. После третия пътник по същата схема. След като свършат и тримата, потеглят за следващата позиция?
Е те това ..... ;) Ми то всичките "мишени" ще се разбягат ;).
Хлопане на врати, хора потичват насам натам, пушки се размятат и прехвърлят из колата.
Сериозно, точно това постоянно разместване и подмятане на "железата" из колите е опасно, дори и да не са заредени.
Според мен, по-бързия вариант е шофьора да минава трасето със секундант/и, после следващия и така подред. Ако трасето позволява, на всеки 5 минути може да тръгва кола.
И друго, ако няма да има знаци(ленти) където да спре задължително, реалистично е сам да избере къде да спре.
В колата ще има само 1(една) пушка-тази на стрелеца.6-7 човека ще сме домакините,които ще редим трасето.
Ще се разпределим в 3-ките и ще стреляме първи.Така гостите ше имат представа какво-как-къде,защото поне веднъж ще са минали трасето като съдии.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Помислете за времето.Ако една минута на изстрел при ФТ е средно достатъчна,то в случая,особено ако има мишени от двете страни,по минута ще бъде много малко.Поне така ми се струва.
Състезанието ще бъде голямо ШОУ!!! ;)
 

ilko_dim

Потребител
..... И предлагам на финала да има луканка , закачена на 3м. височина.
Който я свали с помощта на пушката - негова е .
Условието е - без стрелба и да е пушката без изменения , с която участника е преминал по трасето .... :cheers:
Да видим колко души ще тръгнат с булпап .... :)
 

alpopkochev

Потребител
MAD MAX написа:
А защо ще се стреля само през предните прозорци?! Нашата практика поне е - един кара - другия отзад е купола на танка. ;) ;) ;)

П.П. Пеко, питаш ли ни нас как ги въртим тия сопи по метър и тридесет отзад. Ама нали сме професионалисти, не се оплакваме. :D :D :D

Макс,
Има и още един вариант: стрелецът да е на местото на навигатора отпред и стреля в ляво и в дясно, като стрелбата в ляво е от капака на колата, но всичко това не е по правилата на организатора. Няма да се оплакваме разбира се. ;)
 

TeXHo

Потребител
Не че нещо искам да ви разваля кефа, ама "състезание по бракониерство"? Всеки е свободен да се забавлява както му изнася, ама това мероприятие не просто ходи по границата на търпимостта към любимите занимания на мнозина, ами го прави доста гласно.

Предлагам да викнете някоя телевизия, да отрази в национален ефир, великолепните ви способности за гангстерски отстрел от стъклото на автомобил.

Също така, добре би било да има изискване за употреба на 'модератор, все пак, кой уважаващ себе си престъпник, извинявам се, бракониер, би си позволил да му се чуват изстрелите...

Не забравяйте и награда за всеки с прострелян автомобил. Наградата по подразбиране се предполага да е утешителна ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво, страшни разсъждения няма що :wall: я ми припомни ФТ и ХФТ симулация на какво беше ??? На какво основание наричаш всички ни които ще участваме
престъпник, извинявам се, бракониер,
сигурно страшно горд се чувстваш в момента. Що не каза нищо за едно състезание направено от Пламен а, кажи бе Пана терористи ли да се наричаме, спецназовци ли какви ? Що не проговори тогава будната ти съвест!
Някой да ви се меси във ФТ разговорите вече и да казва, че ФТ е станал спорт за инвалиди, че се използват какви ли не инвалидни приспособления - наколенки (на доктор ливайн може би), нагъзници, накръстници, колани, патерици, гипсови якета и т.н. очаквам скоро и триноги да се позволят монтрани на колички ....... и аз мога простотии да говоря и съм сигурен, че не е приятно да четеш ( и не само ти) подобни неща нали ? А на мен хич не ми е приятно да пиша подобни неща като горе написаните за да показвам колко грозно може да се получи !
И ако се почувстваш обиден не забравяй, че и ние сме така !

Не че нещо искам да ви разваля кефа
"Сигурен съм", че не си искал :wall: Дано ти е олекнало !
 

TeXHo

Потребител
djboby написа:
Да готов е регламента.
...
На кратко състезанието е стил браконерстване от кола ;)
...

soundmax написа:
Браво, страшни разсъждения няма що :wall: я ми припомни ФТ и ХФТ симулация на какво беше ??? На какво основание наричаш всички ни които ще участваме
престъпник, извинявам се, бракониер,
сигурно страшно горд се чувстваш в момента.

MAD MAX написа:
Ти май нещо си се отървал напълно с усещанията.

Ами модерирай ме, Макси, нали това е модераторската работа - да трие неуместни постове и да наказва самозабравили се съфорумци.
 

poacher

Потребител
1позиция Х 4мишени Х 1мин = 4мин за позиция.
7 позиции (28мин) + време за предвижване и подготовка за стрелба = грубо 40мин за един състезател.
4 автомобила едновременно по трасето = 4 участника за 40мин.
За 2 часа - 12 човека.
За 4 часа - 24 човека.

Иначе по минутка на мишена е съвсем нормално при положение, че няма да гласим паралакси и т.н.
........................

Колеги, не се връзвайте на Боби на изказа - той така си се изразява човека.
Да не маскарим темата като издребняваме за една дума (бракониерство).
Регламента е ХФТ (ловен фийлд таргет - признат като международна дисциплина), просто ще се стреля от кола (тип сафари).

На който не му харесва или му се струва глупаво, опасно, скучно и т.н. е добре дошъл на скарата!
:cheers:

P.S. В защита на неуместната и неволна употреба на "въпросната дума"... Да, ФТ и ХФТ е именно симулация на стрелба по гадинки с въздушно оръжие, която е противозаконна = бракониерство :)
 
Нагоре