Национална среща Русе-car HFT 26-27 апприл 2014

Dominus

Редовен Потребител
Боби, аз не мрънкам а пиша. Колкото до датата, на мен ми е през оная работа. Можеше обаче да напишеш " колеги, приятели, мога да организирам среща на тази дата. Да я обсъдим и ако сте навити да я обявим".
Върни се в началото и прочети внимателно двсеки пост и открий десетте разлики.

Очартава се запомняща се 10-та нац. среща::D
 

dinkata

Редовен Потребител
Dominus написа:
Боби, аз не мрънкам а пиша. Колкото до датата, на мен ми е през оная работа. Можеше обаче да напишеш " колеги, приятели, мога да организирам среща на тази дата. Да я обсъдим и ако сте навити да я обявим".
Върни се в началото и прочети внимателно двсеки пост и открий десетте разлики.

Очартава се запомняща се 10-та нац. среща::D

Имало и трезвомислещи хора :worship: :worship: :worship:
 

poacher

Потребител
Прочетох темата от начало.
Един единствен е обективно възпрепятстван да дойде и го натърти в няколко поста.
Други четирима щяло да им е студено....
...щото те знаят точно какво ще е времето края на април в Русе.

Ама вие сериозно ли?!?!
 

shooter

Потребител
В случай на нужда
ако е студено времето
винаги може да ангажираме
Хижа Приста
там има и ресторант
както сме го правили преди
освен хижата има налични и много други хотели
не се притеснявайте за това
като наближи срещата и разберем какво ще е времето
ще направим организация :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Съжалявам ако от мен тръгнаха нещата. Редактирах си няколкото поста с натъртване. От сега мога да пожелая весело и приятно изкарване на срещата на всички които ще имат възможността да я посетят. Повече няма да пиша в тази тема обещавам :cheers: :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Наистина ще бъде 10-та юбилейна
Годината е 10-та, юбилейна. Като следствие и всички срещи през нея ще са юбилейни.
А Нацинални сме правили по 2 годишно. Не съм ги броил на пръсти, но по изчисления тази среща ще е N 18.

Нямам търпение да Ви видя старите муцуни! :)

Поздрави :)

Kupona
Здравей. А да те видим колко си сериозен :)
(ама наистина да те видим най-сетне... :) )
 

ininia

Потребител
ФТКС
Боби @ приятели,
Мисля,че вече е време да уточните правилата за този "кар хфт". До колкото разбирам те са една от причините за ограничението в подбора на датите.
Може би който ще участвува трябва да си направи някаква подготовка?
 

ilko_dim

Потребител
djboby написа:
Събота или неделя ще пишем всички подробности по мероприятието.

Направихте ли вече регламента? Питам, за да разберем какво предизвикателство ще предстои ! И , разбира се , да си преценим силите и възможностите :D :cheers:
 

djboby

Потребител
Да готов е регламента.

Ще бъдат 28 мишени, разположени от ляво и дясно. Ще се стреля вътре от личния автомобил. Поради трудноста на трасето всички ще стеляме в един клас. Колите ще се пускат на серии по 4-5 автомобила. В колата ще бъдат по двойки или тройки в зависимост от количествтото участващи и автомобили. Състезанието започва на 26 април в 14:00 за да може пристигащите на същия ден да си пътуват спокойно. Време няма да се засича. Пътя който сме избрали може да се движи нормалнен автомобил.

Който има булпап ще е добре. От колата се слиза единствено и само ако ще се дигат мишени. Ще има контролиращи лица по трасето така, че ако има проблем ще се обръщате към тях.

Ще има синволична такса от 10лв.

Мишените ще разположено равен брой от двете страни. Също така ще има две-три мишени на доста сериозни дистанции 50-60м

Ако нещо неясно питайте ще кажа. Колегата Романов ако съм изтървал нещо ще допълне.

Дерзайте колеги имате близо 2 месеца да тренирате по...... цели :rambo:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва СЕРИОЗНО да се помисли за регламента.
Относно оптиките с мерене и корекции или без?
Но най-важното относно БЕЗОПАСНОСТТА.
Ляво и дясно как ще се стрелят? С едно минаване не става, точно заради мерките за безопасност. Означава ли, че ще се върти по обратния път трасето? И с булпапи да са, 2-ма 3-ма в колата като се развъртят... :shootup:
Да няма: :exclaim: Лекооооо, айдеее - стъклото :-[, ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Ами това май ще е част от големия екшън, че мишените ще са от двете страни и няма да е случайно ;)
 

djboby

Потребител
Правилно не е случайно кара се само в една посока. Разходка с колата в гората. Не те чакат да се паркираш, че да ти е одобно.

А пък това със стъклото, ами ще внимавате затова сте двама поне да може да се контролирате.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Регламент CARHFT(MK1-Русе2014)
Трасе:
Черен път,проходим за лека кола.7-10 позиции и общо 30(+/-2)падащи мищени,
разположени от двете страни на пътя.Всяка позиция е маркирана с номер,броя и
посоката(ляво-дясно) на мишените.
Оръжие:
Всяка въздушна пушка до .25кал вкл.Без класове.
Време:
1мишена-1минута,2мишени-2мин......
Начин на провеждане:
По трасето тръгва 1 кола и на равни интервали след нея се пускат още 2 или 3.Първата изчаква останалите
да стигнат при нея в края на трасето и заедно се връщат.Пуска се нова серия от 3-4 автомобила.Във всяка кола
има състезателна тройка.Задължително е собственикът на мпс-то да е в тази тройка.
Стрелецът е шофьор =шофьорът е стрелец.Другите двама седят отзад,мерят времето,пишат резултата и внимават!
Оръжието е на мястото на навигатора,НЕЗАРЕДЕНО,БЕЗ ЧАШКА В ЦЕВТА.
Стреля се от десния и левия преден прозорец(да се отворят предварително ;)).Зареждане на пушката и поставяне на чашка в цевта-САМО,когато дулният срез е поне 10см извън автомобила.
Дистанции:
10-60м
Точкуване:
HFT(2-1-0)
Бележки:
Повече и по-трудни мишени,вероятно ще разположим вляво на посоката на движение.Левичарите ще пуснем в обратната посока.Вероятно ще има и мишени,които ще могат да се стрелят от "другото"рамо-практиката го
изисква ;).
Засега се сещам толкова.Допълнения-в движение.ПАЗЕТЕ СЕ!!!
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Дистанциите до мишените ще може ли да се мерят с оптиките или като при ХФТ?
 

lynx

Редовен Потребител
Вальо, както се разберете в тройката-това ще може ;)
Кой ще ви види дали въртите врътките нагъчкани в колата ;)

Може да се забрани и движението на заден ход по трасето.
Както спре шЕфьора при мишените, така се стреля ;)
Да няма "мръдни напред, ха сега леко назад, да си нагодя мишената и да ми е удобно" ;)
Това състезание със сигурност ще се запомни!!!!! ;) ^-^
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
С пикапи разрешено ли ще е?
zx450gy250_479394.jpg

:cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Всичко мое.Всичко без простреляни ора,животни,джамове и странични огледала.
Вальо,ХФТ,братле!Ако си с голяма оптика,търси компромиса.
 
Нагоре