НОВИНИ

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Тия ,,вещи,, лица определено ще са местни от Русе, и много малко от тях знаят какво е полиамиден клапан,О пръстен,зад редукторна камера.Тая материя с вещите лица е страшно мудна,така че се пригответе за минимум няколко месеца...
От София са.

....от тук следва колко стриктно и законно е проведен обиска,изземването и попълването на протоколите и ....при най малка нередност добър адвокат може да свърши огромна работа!!
Всичко е попълнено както трябва.

Не се разбра:
1.При изземването съставиха ли протокол за пушките,парите и останалите неща,които прибраха
2.Опис на пушките по марка,модел,комплект.
3.Парите,банкноти,серия,номер
4.Имаше ли свидетели на претърсването и изземването,съставяне на протоколите
5.Кои бяха свидетелите
Колега, това са детайли от разследването и не е тук мястото да ги коментираме.
По т.4 и 5 - не са свидетели, а поемни лица.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Много неща ми идват да напиша, но ще се спра на 3.
1. Ако продължаваме така, ще ни вземат всичко, само дървените шпатули за разбъркване на манджа ще ни оставят. Ще забранят и моливите, и химикалките. Ще трябва да пишем с пастели.
2. Цитат, по спомен от филм (май беше Мъртъв и половина!?) - не оръжието убива, човека убива.
3. Една средностатистическа стая съдържа 1242 предмета. Чък Норис може да те убие с всеки един от тях, включително и със самата стая.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Не знам за Чък Норис, но мен вече официално ме провъзгласиха за "зловещ гений". :D
 

Attachments

  • Screenshot_20240429_160626_Gallery.jpg
    Screenshot_20240429_160626_Gallery.jpg
    128.4 KB · Прегледи: 107
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Дискусията започва добре. Скоро ще разберат, че ние не сме престъпници.
 
Последна промяна:

OldMan

Новодошъл
Защо ми взеха всички пушки при положение ,че само една е била при Ники? Дори ме питаха дали имам някакви боеприпаси и пистолети?!? Странна работа.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Защо ми взеха всички пушки при положение ,че само една е била при Ники? Дори ме питаха дали имам някакви боеприпаси и пистолети?!? Странна работа.
Тези безобразия са допуснати, защото се търси показност. При някои колеги, са иззети пушки, които никога не са били при мен. При други са иззети, само такива, които са идвали за настройка, или обслужване. Върви им разбери логиката. Целият проблем, можеше да се реши за 1 ден, като се използват служителите на КОС, които трябва да са достатъчно компетентни, като прегледат въпросните оръжия, да кажат преправяни ли са в огнестрелни. Всичко останало беше излишно.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Не знам за Чък Норис, ама мен вече официално ме провъзгласиха за "зловещ гений". :D
Оръжейна работилница "Зловещия гений" - звучи яко :p
 

Павката

Редовен Потребител
Оръжейна работилница "Зловещия гений" - звучи яко :p
Никито може и да не е гений,а просто човек,който си разбира от работата ,но тези журналисти са наистина зловещо некомпетентни тъпанари!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Това не е нищо. В няколко сайта са си добавяли и неща, които са откровена лъжа.
Например: "Компютър със софтуер за настройване на мощността на оръжията."
Такава вещ не е откривана в дома ми и липсва в протокола, където са описани иззетите вещи. Абе, голям фарс. Тайно се надявам, да ми върнат такъв компютър, с настройки за Hatsan и Kral. :D
 

Attachments

  • Screenshot_20240501_072052_Gallery.jpg
    Screenshot_20240501_072052_Gallery.jpg
    137.7 KB · Прегледи: 46
Последна промяна:

Maxo

Новодошъл
Тотална лудост. Дано да върнат бързо пушките и да престанат да се занимават с хората, които помагат за развитието на хобито.
Сигурен съм, че темата с ВО се раздухва умишлено с цел да се отклони вниманието от нещо по-важно.
 

batnan

Редовен Потребител
Това не е нищо. В няколко сайта са си добавяли и неща, които са откровена лъжа.
Например: "Компютър със софтуер за настройване на мощността на оръжията."
Такава вещ не е откривана в дома ми и липсва в протокола, където са описани иззетите вещи. Абе, голям фарс. Тайно се надявам, да ми върнат такъв компютър, с настройки за Hatsan и Kral. :D
В една от статиите има снимка на Хатсан с два манометъра . И реално ако има скоростомер и оборотомер подлежи на чипосване :lol:
 

Amfo

Редовен Потребител
Това не е нищо. В няколко сайта са си добавяли и неща, които са откровена лъжа.
Например: "Компютър със софтуер за настройване на мощността на оръжията."
Такава вещ не е откривана в дома ми и липсва в протокола, където са описани иззетите вещи. Абе, голям фарс. Тайно се надявам, да ми върнат такъв компютър, с настройки за Hatsan и Kral. :D
Нека мине всичко . Когато вече има официално становище от компетентните институции, може да си поговориш с медиите които са публикували неистини относно тебе. И да потърсиш съответното обезщетение . Какво ще е то вече сам си решаваш .
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
А аз се чудя друго - дали не е добре от наша страна да се свържем с медии - хора на които са иззети неправомерно въздушни пушки и биват бавени, а е възможно и да бъдат повредени при еспертиза от тези УТАЙКИ, с цел да се даде медийност и натиск върху хората, които са го започнали и да бъде свършена по бързо работата?
 

Licho

Редовен Потребител
Не се надявай,че ще бъдат на наша страна ,колега! Медиите обикновено,(с малки изключения)са подмазвачи и се нагаждат към властта и конюнктурата.
 

dilom08

Редовен Потребител
А аз се чудя друго - дали не е добре от наша страна да се свържем с медии - хора на които са иззети неправомерно въздушни пушки и биват бавени, а е възможно и да бъдат повредени при еспертиза от тези УТАЙКИ, с цел да се даде медийност и натиск върху хората, които са го започнали и да бъде свършена по бързо работата?
Първо, не са иззети неправомерно пушките.
Второ, като се свържеш с медиите от това няма да се случат по-бързо нещата.
 

dberov

Редовен Потребител
Какви медии, само това ни трябва.
Колкото по тихо приключи всичко, толкова по добре. Вдигне ли се и медиен шум може и да приемат някой закон или да видоизменят сегашния.
 

lynx

Редовен Потребител
Паниката никога не е била добър съветник. Засега няма смисъл да се взимат прибързани решения и действия.
"Един полицай казал, че много скоро ще въведат Разрешителен режим за въздушните оръжия". И всички скачаме да основаваме обединения, клубове, асоциации и федерации. Прогнозите НЕ СА безнадеждни, нека да гледаме по-оптимистично и реалистично на нещата. Към момента Ники-Гадняра се представлява от качествен и запознат с процедурите адвокат.
Ники НЕ Е префасонирал въздухарките като огнестрелни. Повишаването на мощността при ВО е трудно доказуема, поради липсата на оторизирани/лицензирани хронографи у нас. Трудно ще му изфабрикуват други обвинения, защото ще трябва да ги докажат в съда.
Иска ми се да съм добрия пророк и сагата да приключи по-бързо. Хората да си приберат пушките, а Ники да мине с някаква минимална глоба за неоторизирано от Органите човъркане по пушките на колегите.
Нека да изчакаме и да успокоим топката, времето ще покаже какви са правилните действия според създадените условия.
 
Нагоре