НОВИНИ

Amfo

Редовен Потребител
Аз лично съм написал в поста за клуб и федерация, че отдавна съм си го мислил . И все още съм на това мнение, че е хубаво да си имаме нещо официално. Предложението ми не е породено от паника . Приемам ти поста ,че е към ,защото доколкото помня само аз писах да се направи форума федерация и регионалните групи да са клубове . Честно казано ако имаше някъде организация към която да се запиша щях да съм го направил .
 

dberov

Редовен Потребител
Аз лично съм написал в поста за клуб и федерация, че отдавна съм си го мислил . И все още съм на това мнение, че е хубаво да си имаме нещо официално. Предложението ми не е породено от паника . Приемам ти поста ,че е към ,защото доколкото помня само аз писах да се направи форума федерация и регионалните групи да са клубове . Честно казано ако имаше някъде организация към която да се запиша щях да съм го направил .
Че е хубаво, хубаво е но трудна работа. Във всеки град по няколко човека ни е пръснал дядо Господ, кой ще тръгне клубове да учредява.
 

Antoan28

Потребител
Колеги някой освен мен пробвал ли да е се свърже с ГДБОП да види как вървят експертизите , на мен никой не ми вдига
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Колеги някой освен мен пробвал ли да е се свърже с ГДБОП да види как вървят експертизите , на мен никой не ми вдига
Оптимист си.
Чакам вече трета година две счетоводни експертизи по досъдебно на ГДБОП.
 

Antoan28

Потребител
Колеги успях да се свържа с човека каза че хората които ще правят експертизите са се разбрали до края на тази година и че най вероятно ще има промени в закона така че пак ще стане сравнително бързо
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Те много бързи, тия "експерти"! Всеки от този форум, би се справил много по-бързо. Ако човек знае, какво прави, без проблем може да проверява по 1 - 2 пушки на ден и то, при пълно разглобяване - сглобяване и измерване на скорости с хронограф. Повече от ясно е, че нямат абсолютно никакви познания, относно въздушното оръжие, особено пцп.
 
Последна промяна:

Павката

Редовен Потребител
Аз така и не мога да разбера,какво на майка си в оная работа търсят,след като явно ВО преправяно в ОО няма.И да е правено нещо ,за да се подобри мощността-какво от това,след като пушките са регистрирани ,а горна граница никъде в закона няма упомената!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Чакай да видиш, какви циркове ще има още. Ама то за тая работа си има насрещни искове и колективни жалби.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
По молба на вещото лице (вещите лица) съдът може да удължи срока на изготвяне на експертизата. А дали е изготвена или не - само самите вещи лица знаят.

Ако вещото лице представи експертизата си след крайния срок (7 дни преди съдебното заседание), едната страна може да поиска от съда да отложи делото за друга дата и съдът е длъжен да го направи.
Делото не се отлага само ако и двете страни заявят пред съда, че са се запознали със заключението на вещото лице и че желаят делото да се разгледа, въпреки неспазеният срок.
И това не е всичко относно вещите лица .

Излиза ,че имат много начини да мотат хората.
 
Последна промяна от модератор:

DGman

Редовен Потребител
Като са толкоз вещи и са експерти в тая област достатъчен е един поглед за да разбере за какво иде реч и да се произнесе дали е правен опит за интервенция към ОО. Ели сега ще карат курсове за ВО които още не са измислени?
 

незнайко

Редовен Потребител
Споменах го и преди - Зкона е за коня. За обикновените граждани е както властимащите го изтълкуват , а то никога не е НЕВИНЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО. Вновен си , доказвай , че нямаш сестра.:mad:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Гражданин-статус на личността, която има политически права и активно отношение към политическите процеси.

И историческа препратка:
Ius suffragii: Право да гласуват в народните събрания.
Ius honorum: Право да заемат обществен пост.
Ius commercii: Право да сключват правни договори и да притежават собственост; да продават и завещават .
Ius conubii: Право да сключват брак с римски гражданин[4], правото да бъде глава на семейство paterfamilias и децата от този брака да са римски граждани.
Ius migrationis: Право да запази гражданството си при преместване в полис със сравним статут. Например гражданите cives Romani запазват пълното си civitas когато заминат за римска колония с пълни права: colonia civium Romanorum. Латините също имат това право и запазват тяхното ius Latii ако се преместят в друга латинска държава или латинска колония (Latina colonia). Ако обаче римски гражданин се премести в колония с по-нисък статут, гражданството му се понижава в статут ius Latii и такова преместване трябва да е доброволно.
Право на освобождаване от някои данъци и други задължения, най-вече с местен характер.[5]
Право да бъде ищец и ответник в съдебно дело.
Право на съдебен процес (да се защити в съда).
Право да обжалва решения на магистрати и решения на низшестоящ съд пред по-високостоящ (provocatio ad popolum).
След приемането на Законите на Порций, римските граждани не могат да бъдат подлагани на мъчения или бичуване и могат да получат замяна на смъртна присъда с доброволно изгнание, освен ако не са признати за виновни в държавна измяна.
Ако бъде обвинен в държавна измяна, римският гражданин има право да бъде съден в Рим и дори да бъде осъден на смърт, това изключва разпъването на кръст. (Въпреки че са осъдени за същото нещо, Св. Павел и Св. Петър получават различни наказания. Павел е обезглавен, докато Петър, който не е римски гражданин, е разпънат на кръст.)
Римско гражданство се изисква за постъпване в легионите, но това понякога е пренебрегвано. Гражданите могат да бъдат бичувани от центурионите и старшите офицери с цел налагане на дисциплина. Тези без гражданство постъпват в Auxilia и получават гражданство чрез служба.
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Нагоре