Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

usera2 написа:
Това фактически е клапанче, което е настроено да изпуска при определено налягане. При затягането му в крайно положение просто няма да изпуска и ще може да се помпи докато имаш сила или докато някой от другите чаркове не хвръкне ;) Наистина си е риск, е не вярвам да се пострада от това, но може да замине пистолета.

Тъкмо щях да се допълвам, че братушките не съветват да се пипа изобщо тази "настройка". Но все пак е добре да се знае кое за какво е...
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
Тъкмо щях да се допълвам, че братушките не съветват да се пипа изобщо тази "настройка".

Съвета на Братушките е правилен! С Dinamit Nobel 046гр скороста на 2помпи е 195м/с а на 3 е 230.Това смятам е напълно достатъчно,без какъвто и да е ъпгрейд (с изключение на цевта,разбира се)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Хиляди благодарности на фирма "Заримекс" ,че ми помогнаха да възкресим ЗОРАКИ-то ! Изключително коректни пичове, благодаря им много ! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
ЕВАЛА ! :cheers:
 

Dandi

Новодошъл
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Моля за малко помощ , на Хаинелска цев има ли нужда да се прави дулна фаска от двете страни ? Тя , май си има отпред. И как да и сваля мушката?
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

А аз искам да попитам като свърши оригиналното шишенце смазка, което върви с пистолета какво друго да ползвам ?
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

dinkata написа:
А аз искам да попитам като свърши оригиналното шишенце смазка, което върви с пистолета какво друго да ползвам ?

Ако съм прав като си мисля, че помпата е с метален сегмент (има факти, които ме навеждат към този извод), то би било подходящо и двигателно масло пълна синтетика (според мен тук не би се получило "дизелиране"). Иначе аз вече накапах от това:
http://www.isd-bg.com/product.php?product=609

 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dandi написа:
Моля за малко помощ , на Хаинелска цев има ли нужда да се прави дулна фаска от двете страни ? Тя , май си има отпред. И как да и сваля мушката?

Да добре е да се направи фаска от двете страни.Дори има вероятност като монтираш цевта първоначално да не ти влизат чашките(дори и с натиск).Фаската можеш да си я направиш сам:бургия 8-9мм правиш няколко врътки,после с шкурки 800-1000 правиш фуниика или ползваш молив ,може и същата бургия и въртиш.Успех
 

niko

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
dinkata написа:
А аз искам да попитам като свърши оригиналното шишенце смазка, което върви с пистолета какво друго да ползвам ?

Ако съм прав като си мисля, че помпата е с метален сегмент (има факти, които ме навеждат към този извод), то би било подходящо и двигателно масло пълна синтетика (според мен тук не би се получило "дизелиране"). Иначе аз вече накапах от това:
http://www.isd-bg.com/product.php?product=609
С пластмасови маншети е.
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

niko написа:
С пластмасови маншети е.

Значи изводите ми са грешни. @niko, с какво мислиш трябва да се смазва при това положение? Предполагам, че Bisley - то, което съм посочил, е подходящо?
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Най - добре кажете нещо по - универсално, което може да се намери лесно и навсякъде :sos: :sos:
 

niko

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Смазва се рядко ,защото зад маншетите има пръстени от кече ,които се напояват със смазка и осигуряват постоянно мазане.Според мене и обикновено двигателно масло ще върши работа.
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

niko написа:
Смазва се рядко ,защото зад маншетите има пръстени от кече ,които се напояват със смазка и осигуряват постоянно мазане.Според мене и обикновено двигателно масло ще върши работа.

Благодаря за информацията! Когато свърша силиконовото, смятам да започна да употребявам висококачествено масло за автоматични кутии. Струва ми се добър избор.
ПП: За да не съм съвсем OFF - мога да услужа с малко количество такова масло (за кутии АТ) примерно на колеги от Варненската група или на някой, който може да си го вземе от мен (поради причини, възпрепятстващи разхождането му с куриери).
 

Tody

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Това открих за Зоракито в калибър 5,5, ако е вярно ,не е много зле за пистолет.Водят го Zoraki ULTRA.
1. Один качек 105 m/s
2. Два качка 140 m/s
3. Три качка 160 m/s
4. Четыре качка 190m
 

ангел иванов

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Не съм наясно,та да попитам-това не са ли ниски скорости за проектилите в калибър 5,5? ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ихе 4-тото напомпване некой културист ли го прави ? То не му ли се ебава мамата на пистолета като го напомпиш 4 пъти ?
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

dinkata написа:
Ихе 4-тото напомпване некой културист ли го прави ? То не му ли се ебава мамата на пистолета като го напомпиш 4 пъти ?

То третото напомпване какъв зор е,а за четвъртото не ми се мисли :eek: В случая е за протокола :)
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

ангел иванов написа:
Не съм наясно,та да попитам-това не са ли ниски скорости за проектилите в калибър 5,5? ;)

Тук се споменават даже по-ниски:

posted 25-12-2010 01:22

Получил...
Потом в тир.
Значит, Зораки Ультра 5.5мм.
Пули ЖСБ 1,03грамма (отобранные которые)

1 качок - 90м/с
2 качка - 125 м/с
3 качка - 145 м/с
4 качка - 160 м/с

Ну и +/- 1 м/с.

точность выше моих возможностей.
В общем, аппарат понравился.


Според мен, имайки предвид целта с която се ползва Зораки-то от повечето пишещи в цитирания форум ;), скоростите (особено с три или четири помпи) са напълно достатъчни.
 

venciru

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Продължавам да си мисля, че за Зоракито си е по- добре 4,5 мм. То добре 145/160 м/с, ама с три, че и четири помпи. Едно че не е добре за пищова, второ само който не е стрелял с такъв може да си мисли за редовно пуцане с толкова помпи. Или само за тези които имат мераци за "Мистър Олимпия" ;). В 4,5 си дава много добри скорости, даже и с оригиналната си цев. А с 35-40 санта има данни по напред. Моя например по последни замервания (миналата неделя) с две помпи с Баракуда 0.67 дава около 170-172 м/с, с три около 198-200 м/с. На около 50м. 1,5л. бирено шише 50% успеваемост. Аз доволен..... :cheers:
 
Нагоре