Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Дано да го обзаведа и с това скоро ! ;) На 25метра кутия от Парацетамакс няма пропуск(освен от моя страна) ;) ;)
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Какво става? Споделете някакви новости, че е интересно дали наистина са получили с дълга цев, или в 0.22 калибър и какви са цените? Някой не разбра ли колко е дълга "дългата" цев, че на мен не можаха да ми отговорят...
:cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
Какво става? Споделете някакви новости, че е интересно дали наистина са получили с дълга цев, или в 0.22 калибър и какви са цените? Някой не разбра ли колко е дълга "дългата" цев, че на мен не можаха да ми отговорят...
:cheers:

Румба,сигурен съм че ако си го "измайсториш" ще ти излезе хем по евтино хем ще си го направиш както искаш и в какъвто калибър ти трябва.Цевта ако е от 40см по дълга,патлака няма да изглежда добре(според мен)...слагай и модера.Цената сигурно няма да бъде по надолу от 350лв ??? а и за разликата между Хасанската цев и тази от Хайнел или от Славия също не подлежи на коментар. Цеви има кой да продава,40лв за бройка още 10тина за стругар и за два часа си... ^-^
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
Румба,сигурен съм че ако си го "измайсториш" ще ти излезе хем по евтино хем ще си го направиш както искаш и в какъвто калибър ти трябва.Цевта ако е от 40см по дълга,патлака няма да изглежда добре(според мен)...слагай и модера.Цената сигурно няма да бъде по надолу от 350лв ??? а и за разликата между Хасанската цев и тази от Хайнел или от Славия също не подлежи на коментар. Цеви има кой да продава,40лв за бройка още 10тина за стругар и за два часа си... ^-^

Да Ванко, точно така мисля да направя. Просто любопитство, нали разбираш... Все пак ми се ще да разбера колко дължина са сметнали за необходимо да сложат и за какви пари. Според моите лични предпочитания цев от 28 - 30 см. е достатъчна, като се има предвид и още около 12 - 13 см. за модератор. Даже от последния не съм сигурен дали има нужда - то според целите де (а за цевите - той и с оригиналната турска като че ли си стреля доста добре) ;)...
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
Според моите лични предпочитания цев от 28 - 30 см. е достатъчна, като се има предвид и още около 12 - 13 см. за модератор. Даже от последния не съм сигурен дали има нужда - то според целите де

Да,наистина с 30см цев ще е в по компактен вид,но дали ще може да извади тая скорост както с 40см-вата,не съм сигурен ??? Пищова инъче е доста тих,може и без модератор,но пък с него и с бързомереца има по "тежък" вид ;)

 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
Да,наистина с 30см цев ще е в по компактен вид,но дали ще може да извади тая скорост както с 40см-вата,не съм сигурен ??? Пищова инъче е доста тих,може и без модератор,но пък с него и с бързомереца има по "тежък" вид ;)

Бързо ли се свиква с този точно бързомерец? Питам, защото твърде е възможно да ми се наложи - взех го със Зораки-то, а още не съм ползвал такова нещо?
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
Бързо ли се свиква с този точно бързомерец? Питам, защото твърде е възможно да ми се наложи - взех го със Зораки-то, а още не съм ползвал такова нещо?

Бързо и почти веднага се свиква,не мога даже да си представя стрелбата без него :yes: От начало само може да го забравяш включен,освен ако не си разсеян като мен :D ама като си купиш 3 батерии за седмица,щеш не щеш ще си заостриш вниманието ;)
 

piperov_pipi

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Бързомереца е много удобен за движещи цели. Гледа се с двете очи.
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
Бързо и почти веднага се свиква,не мога даже да си представя стрелбата без него :yes: От начало само може да го забравяш включен,освен ако не си разсеян като мен :D ама като си купиш 3 батерии за седмица,щеш не щеш ще си заостриш вниманието ;)

За батериите няма проблем - на работното ми място в чекмеджето даже в момента има пакетче от осем нови (на бързомереца я смених веднага :quiet:), а и преди години уж не забравях :sorry:...



piperov_pipi написа:
Бързомереца е много удобен за движещи цели. Гледа се с двете очи.

Това звучи удобно. В неделя... но в момента при нас има поне една педя сняг и продължава да си вали, макар и по-слабо :sleet:.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И аз мисля ,че 30 см цев е достатъчна,трябва като се съберем да сравним само скоростите с 40см ,евентуално на Венци и твоя.Мисля ,че може да се оптимизира малко ,но на мен си ми харесва и с 40+модератор :).Относно смазването:аз лично гледам след като съм стрелял да мажа корпуса на помпата и о-пръстена който ляга на цевта(със силиконова на Гамо).Чудя се само дали ГОЙ евентуално може да се ползва за корпуса на помпата ,мисля че може но не съм пробвал.
Имам въпрос относно бързомереца: до колко метра може да се стреля с него?
 

cilindura

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Здравейте колеги, относно дължината на цевта, 30см са напълно достатъчни. Тъй като притежавам определено количество качествени цеви имах възможността да направя няколко десетки експеримента с различни дължини цеви. Поставял съм къси и дълги цеви на Хатсан 80, Хатсан 125, 135 и Зораки HP - 01 и Хънтър 1250. След експериментите заключението ми е,че от съществено значение е най - вече качеството на цевта (входна и изходна фаски - добре полирани, качество на нарезите - полирани, еднаквост в диаметъра на канала на цевта - чист цилиндър без стеснения, разширения и шокове) Поне до сега не съм срещал турски цеви с тези качества с изключение на един Хатсан 135, който притежавам чеято цев отвътре е полирана, а самата пушка е закупена от партида предназначена за Австрия, така че каквато и цев да предложат Зораки, едва ли ще успее да конкурира цевите на Славия или Хаенел. Ако някой от вас работи на струг сам ще се убеди в качеството на стоманата в горе споменатите цеви. За съжаление турците от доста години вече ни предлагат недоизкусурени цеви от "стомана" със съмнителни качества. От доста години работя на струг и винаги ме е хващало яд когато трябва да правя резба или фаска на турска цев. Все едно, че режа халва, докато цевите на Хаенел и Славия просто свирят на струга (пеят). Идеално се обработват и полират. Същите са изработени от подобрена х - ова стомана, така че сами си направете сметката има ли смисъл да харчите пари за новите дългоцеви зоракита, след като старите могат да ви свършат същата работа на модулен принцип.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Doktora написа:
Имам въпрос относно бързомереца: до колко метра може да се стреля с него?

До 30м можеш да стреляш с него(точно)по нагоре не можеш.Може и да можеш но става,ролетка...
 

mitaka

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

В смисъл че става '' хазартна '' - я улучиш я не . Поне така предполагам .
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

mitaka написа:
В смисъл че става '' хазартна '' - я улучиш я не . Поне така предполагам .

Точно така е Колега,правилно си разбрал смисъла :yes: А големите граматици нека си разсъждават как се пише по правилно,ролка,рулка или ролетка...
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Днес по обед използвах слънцето и направих малко замервания на скорости - естествено с оригиналната цев. Използвах "Pro Hunter" и "Dynamit Nobel" - разликите са пренебрежими. С една помпа - 123 до 125 м/с; с две - 163 до 165; с три (за протокола ;) - само два пъти напомпих с три) - 190 и 191 м/с. После направих втория плануван тест - две помпи и десет минути зареден (нямам намерение да го държа така, но бях длъжен :pardon:) - 164.4 м/с. Като цяло мисля, че всичко е наред. Поне ледените шушулки се пръскаха много красиво :gunner: :worship:... А ако другата седмица се сдобия с цев от Хайнел и намеря време да отида до стругаря...
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Sol написа:
После направих втория плануван тест - две помпи и десет минути зареден (нямам намерение да го държа така, но бях длъжен :pardon:) - 164.4 м/с.

Оставял съм го зареден (с часове) нарочно и на три помпи :yes:.Никаква промяна на скоростта не съм виждал ;) Като смениш цевта с по дълга тогава ще се разбере промяната,в скорост и точност.Хайде чакаме,да споделиш...
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)



Ето го и модела с дългата цев:
 

Attachments

  • Zoraki 01.jpg
    Zoraki 01.jpg
    18.5 KB · Прегледи: 169
  • Zoraki 02.jpg
    Zoraki 02.jpg
    20.9 KB · Прегледи: 146
  • Zoraki 03.jpg
    Zoraki 03.jpg
    16.9 KB · Прегледи: 142
  • Zoraki 04.jpg
    Zoraki 04.jpg
    17.2 KB · Прегледи: 162

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Може би за някого ще представлява интерес как да "засили" (или намали) своето Zoraki.
Забележка: Нека се има предвид, че долуописаните действия отменят гаранцията на пистолета и нещо по-важно - носят опасност от наранявания! Всеки, който ги предприеме, ги извършва само и изключително на свой риск и отговорност!
Лично не съм извършвал нищо от описаното по-долу и не мога да гарантирам за резултатите.
Фотосите и текста са взети от GUNS.RU.

Вынимаем корпус клапана из пистолета, сняв разрезные шайбы снаружи и вытолкав поперечный штифт. Не теряем две маленькие пружинки с боковых пластин!

3803891.jpg



Снимаем ети две боковые пластины. Наша цель - еще один поперечный штифт, он там остался всего один, не перепутаешь. Перед выниманием штифта внимательнейшим образом ознакомиться с конфигурацией и подвижностью двух деталек, выступающих снизу клапана.

3803893.jpg



Они же крупнее. От их работы зависит открытие клапана и срабатывание спуска.

3803895.jpg



После удаления штифта открывается доступ к винту настройки. Закрутить по направлению хода часовой стрелки до упора - максимальная мощность выстрела. Можно собирать обратно.

3803897.jpg



Вставить штифт обратно будет весьма непросто. У автора получилось примерно при таком удержании и положении деталек.

3803899.jpg



Из материалов с сайта помонаайрганз, любезно предоставленных look.Я на той помойке ничего путнего не смог найти вообще.
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Това фактически е клапанче, което е настроено да изпуска при определено налягане. При затягането му в крайно положение просто няма да изпуска и ще може да се помпи докато имаш сила или докато някой от другите чаркове не хвръкне ;) Наистина си е риск, е не вярвам да се пострада от това, но може да замине пистолета.
 
Нагоре