Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

venciru

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Анди,ти ми ... ....... :eek:! Какви са тези суми? Добре, че бях седнал ;)! Ще съм на друг вариант естествено ;). Ако мога да отделя толкова- ще е за пушка. Все пак мерси за инфото!
На Ванко е по- поносим, но ако поръчам от вън ще е наполовина и за това сигурно ще направя така.....
Мерси и на двамата още веднъж!
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

venciru написа:
Има и с по- малки:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21959
Но аз искам да разбера кой тип е по добър и по- удобен. Този го дадох само за пример, пък и има и зелен дот. Но пък и този има и даже и на снимките си личи разликата м/у зелената и червената точка.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12171
А ти като имаш такъв "рамков" ли беше, какво ти е впечатлението?


Такъв като втория съм имал. Не е лош, но се присъединявам към мнението на andi да търсиш вариант с по-малка точка.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

venciru написа:
но ако поръчам от вън ще е наполовина и за това сигурно ще направя така.....

Венци,така е :yes: От вън със сигурност ще ти излезе по тънко,но мерак нали знаеш и като не ти се чака.....скачаш в тигана ;) Иначе на моя бързомер на 1 точката е много малка и ярка,а на 11 е почти 3пъти по голяма (приблизително главата на топлийка)
 

venciru

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Малко ми остана още днес да поръчам този:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13019#forum
Защото като го гледам предполагам,че ще може да се използват и механичните мерни под него ;), но знам ли....Да не стане като с лазерът. Много добър, но не стана за пищака. Не са бог знае колко пари, ама...
Иначе този :
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12211
ми прилича на копие на твоя, без да броим цялата захващаща стойка при теб.
Пък и Зоракито си стреля добре и на механични, стига зад него да стои добър стрелец, а не аз ;)
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

venciru написа:
Малко ми остана още днес да поръчам този:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13019#forum

Нямало е да сгрешиш ако си го бил поръчал.Захващането му е по добро така като гледам и от моя и от този на BSA.И при двата винтчетата опират на релсата и като ги стегнеш стои на една страна ;) Пилихме лястовичата опашка с обла пиличка точно където лягат болтчетата и чак тогава се изправи.Така че този от първия линк според мен ще е най удачния вариянт. Това че на механични пак си стреля и че зависи от стрелеца е точно така но с бързомереца става друга ракия....ще се увериш сам :yes: Само не го забравяй като мен след стрелба включен.За 5 дена 2 батерии :D
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

И 100% някав "батал" ше си го купи ! :eek: :eek: :eek: :mad: :mad:
 

The_Incredible

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Колеги имам нужда от помощ! :sos: Моля ако някой от Вас има готов проект на заглушена цев на въпросния пистолет и иска да сподели това с мен, нека пише тук или на лс. А защо не и да постне чертеж, снимки и т.н. Предварително благодаря на отзовали те се :) :rose:
 

venciru

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Снимки има в 171 пост. Чертеж в момента не мога да постна. Само че за целта трябва да смениш цевта с по- дълга. Заглушената цел при мен е ал. тръба с диаметър 20мм. и дебелина на стената 1мм. Използвах две тръбички от помпички за тинол. Дължината е 25-30мм. по- голяма от тази на цевта излизаща извън габаритите на пищова. Отзад е с шайба с вътрешен диаметър = на външния на цевта и външен = на вътрешния на тръбичката. Отпред се прави шайба с вътрешна резба(съответсваща на резбата на цевта), с аксиални отвори (колкото повече, толкова по добре) и се закрепва (при мен е залепена) на разстояние от края на тръбичката зависимо от червените стойности . Това играе роля на първа камера. Най отпред тръбичката е затапена с шайба с отвор около 5,5мм. Отвън е с термо шлаух.
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Едно птиченце ми шушна, че се очаква внос в калибър 5,5 и модел с по-дълга цев ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

ЗАРИМЕКС днеска получават стока от Турция !
 

caspar

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ако има и за лява ръка взимам един.
 

Sol

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

dinkata написа:
ЗАРИМЕКС днеска получават стока от Турция !

Днес към 17.00 говорих по телефона с тях. Утре (вторник) заприходяват стоката която вече била на склад и в сряда щяла да бъде в продажба. Човека каза, че имат и в двата калибъра; за лява и дясна ръка и с дълга и къса цев. Не можа да ми каже цени обаче за дългата цев. Но - мераклиите да имат предвид, че ако не ме е заблудил (волно или неволно), то в сряда трябва да са на телефоните или в магазина!
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Днеска ми казаха, че чакат камиона с стоката да пристигне в София и ми поискаха телефон за свръзка, но сигурно утре ще ми се обадят !
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Да се похваля и аз.Успях успешно да завърша тунинговането на моя пистолет Зораки-HP01.Цевта е Хаенелкса(много добра бройка) 40.5см дължина.След среща при стругаря цевта заспа на пистолета.Отпред се направи резба за поставянето на модератора(Вайх) при изстрел не се чува почти нищо ,фаски в двата края и полиране.Преди да тунинговам пистолета скоростите му бяха като по книга.Тази седмица ще сложа и сегашните замервания.Благодарности на cilindura(от когото взех цевта и много ми помогна с допълнителна информация) и колегата от нашата група Venciru(който ми пусна мухата за пистолета и помогна технически).Пистолета изглежда така:
 

Attachments

  • Picture 001.jpg
    Picture 001.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 285
  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 222
  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 184
  • Picture 004.jpg
    Picture 004.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 200
  • Picture 005.jpg
    Picture 005.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 180
  • Picture 006.jpg
    Picture 006.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 207
  • Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 209
  • Picture 009.jpg
    Picture 009.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 268
  • Picture 010.jpg
    Picture 010.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 271

big_dragon

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

@Doctora,
Остава бързомереца или дългата мерна линия.
 
Нагоре