Моят автомобил.

A

Anonymous

Гост
За годините си изглежда учудващо добре (визуално де). Аз лично не съм привърженик на френските коли, висок съм 185 и съм 100 кг. и моето "миниванче" ми идва "таман". Мисълта ми е че правилно си се ориентирал към миниван. Обаче съм твърдо за дизел (въпреки лошите горива в БГ) за такава кола и то поне 2.2. Трябва да тегли като камион, а не като се натоварите трима и да се задъхва по баир нагоре. С редовни добавки и профилактика колата става "самолет".

п.с: моето мнение по-нова година,ако имаш възможност :)
 
A

Anonymous

Гост
Ми то това което съм постнал е най новото в смисъл за парите кайто съм предвидил горе долу към 4 другите са 1-2 години по стари
 
A

Anonymous

Гост
zerforie написа:
Ми то това което съм постнал е най новото в смисъл за парите кайто съм предвидил горе долу към 4 другите са 1-2 години по стари
Аз това имах предвид, колкото се може по-нова година за "капацитета" на джоба ти. И мисля тука има автомобилни експерти сред колегите, като valens1968 например, може да се обърнеш към него за помощ, Габрово (е посочено на обявата) е само на 36 км от Търново (региона на valens1968) ..може пък да ти помогне при огледа или просто съвет ако има време колегата естествено. Колегата е писал по-назад във темата :cheers:

п.с: аз лично не бих рискувал с дизел преди 2003-та и пак зависи откъде е внос и как е подържана.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
zerforie написа:
.....дали да взема малко по скъпа кола на по малко километри и по нова година или по евтина на повече километри и по стара година...
Колега, така зададеният въпрос ме насочва към една притча: " По-добре богат, млад, красив и здрав, отколкото беден, стар, грозен и болен.
 

mdinkov

Редовен Потребител
като търсите кола проверявайте и върнатите лизингови коли понякога изпадат много хубави оферти , а един индустриалец е казал ,че най-хубавата кола е новата ( а един журналист е казал за него .... ама никога няма да ми повярвате ако го цитирам ) , понякога е по добре да се вземе по нисък клас кола ама нова ( или на много малко километри ) отколкото стара и луксозна . разбирасе всеки сам преценява за себеси .
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тошко,вземай го Реното няма да съжаляваш,няколко години карах еспейс и бях много доволен.Продадох го защото се качих на мултивана.Като те знам колко си "мъничък"ще ти заспи.За тез пари ще вземеш някоя кола дето да се чудиш как да влезнеш вътре.Хайде и да не се оправдаваш че няма с какво да идваш да стреляме ;)
 

Grimit

Потребител
То за колата е същото като и за пушката , всичко е въпрос на личен избор! Аз лично съм доста скептично настроен към френските и италианските автомобили , но имам познати , които ще ти издерат очите ако кажеш нещо лошо за тях !
 
A

Anonymous

Гост
Grimit написа:
То за колата е същото като и за пушката , всичко е въпрос на личен избор! Аз лично съм доста скептично настроен към френските и италианските автомобили , но имам познати , които ще ти издерат очите ако кажеш нещо лошо за тях !

Така си е,колега.И аз съм сменил поне десетина коли,в момента съм с Фиат Брава 1,9 JTD.
Не искам да правя реклама,но за сега това е най-добрата кола на която съм попадал.
Може би пък предишните да са били калпави,кой знае :-[
 

njatanasow

Редовен Потребител
Според мен критерият,за хубава кола не е само новата кола а финансовата възможност да си купиш хубава кола ;)
 

mdinkov

Редовен Потребител
момчета мислете и за подръжката ,неможеш да си купиш бмв 7-ма серия и да очакваш подръжка като за малко фиатче .
 

andi

Редовен Потребител
Пловдивчани ще познаят ли мястото
 

Attachments

  • Ili005.jpg
    Ili005.jpg
    293.4 KB · Прегледи: 82
  • Ili003.jpg
    Ili003.jpg
    382.6 KB · Прегледи: 57
  • Ili002.jpg
    Ili002.jpg
    327.8 KB · Прегледи: 48
  • Ili007.jpg
    Ili007.jpg
    357.2 KB · Прегледи: 63

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;)Тъкмо предположих че е в Стария град ама на една от снимките се видя част от Античния тетър и ми света къде е ;)
 

mdinkov

Редовен Потребител
Пловдив напоследък се напълни с изключително нагли и некомпетентни шофьори .
 

praetorian

Редовен Потребител
Dejmos написа:
С нашето хоби.... Пасат комби. Не можеш си купи толкова пушки, че да му напълниш багажника ;)
Ха така! И аз си взех един, изтърбуших му двигателя , смених каквото имаше за смяна и го карам душманската.нищо му няма, няма и изгледи да му има :crazy:Какво повече да искам от кола за 2000 лева - поцинковано купе, огромно място за багаж, става на спалня....
 
A

Anonymous

Гост
Точно.
За спалнята обаче си купи един надуваем матрак.
От ония сините, дето едната им страна е велурена.
 

milen milkov

Редовен Потребител
Днеска отскочих до Варна по работа -еб.....ти дупките бе хора :eek: то и при нас ги има ама у Варна направо кратери :-X горкото ми Опелче си изкълчи краката :( тоя Варненски кмет стои ли в града изобщо :( вози ли се в кола ??? поне от време на време :( или само със самолет ги прелита :(
 
A

Anonymous

Гост
При нас на 3-ти март на зарята объркали илюминационните снаряди с бойни. Сега сме като след бомбандировка,затова са така улиците Милене. :bomb: :crazy:
***

Добавка за масло намалява със 7% разхода за гориво

Добавка за масло за двигатели, разработена от Руската академия на науките още през 80-те години на миналия век, удължава живота на мотора и снижава разхода на гориво с до 7%. Продуктът е пуснат на нашия пазар като съвместна разработка на Института по физика на твърдото тяло към БАН и фирма "Мотогард", съобщиха вчера от фирмата. Научните работници са приспособили добавката към българските условия и за работа с 15-20-годишни западни автомобили. Тя осигурява двойно по-голям пробег на двигателя, позволява стартирането му и при рекордно ниски температури и в крайна сметка повишава мощността на целия двигател.


http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000604
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Аз не вярвам на такива неща.
То какво става? Слагаш туй нещо -7%, слагаш незнам си какъв въздушен филтър -5%, слагаш незнам си какъв ауспух -5%, помпаш гумите на 3 Бар-а и още 3%, слагаш някакъв си йонизатор на гориво и още -10-15%.
Още два три "тунинга" и почваш да продаваш гориво в туби на комшиите без изобщо да си сипвал на бензивостанция. :eek: :eek: :eek:
Те и самите производители вместо да правят разработки на нови ДВГ, ще им сложат "специалните" тунинги и ще изпълнят и UERO XXL за екологично чист двигател.
Ай стига глупости! Аз бях свидетел, как на един колега след добавяне на "Универсален модификатор", така му се модифицира двигателя, че прави основен ремонт след това.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Приятели не се връзвайте на рекламни трикове!А не ви ли прави впечатление,че пише "ДО 7%" ! Това може да бъде и 0,07% !Изобщо във всички реклами винаги пише "до ...%".Иначе може за съдиш рекламодателя и ще го осъдиш! ;)
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Аз не вярвам на такива неща.
То какво става? Слагаш туй нещо -7%, слагаш незнам си какъв въздушен филтър -5%, слагаш незнам си какъв ауспух -5%, помпаш гумите на 3 Бар-а и още 3%, слагаш някакъв си йонизатор на гориво и още -10-15%.
Още два три "тунинга" и почваш да продаваш гориво в туби на комшиите. :eek: :eek: :eek:
Ай стига глупости! Аз бях свидетел, как на един колега след добавяне на "Универсален модификатор", така му се модифицира двигателя, че прави основен ремонт след това.
По твоята логика може да пиеш метилов спирт вместо уски...все тая за организмати :no:
п.с: а "факта" и сравнението с "универсалният модификатор" беше нещо от сорта ..."абе аз не съм виждал..ама на мой познат са му разказвали четвърти лица как става работата..". Добавките от сорта на " молибденов дисулфид"-а и такива подобни действат и наистина удължават живота на двигателите и намалят разхода като цяло.Това е доказано от лаборатории, за чиито изследвания се плаща от медиите да оборят, а не да потвърдят факта. И правилно, ако не вземеш предвид на каква температура ще работи даденият двигател, съответно да го оборудиш с нужните филтри, масла, та дори горивни смески, не става въпрос за удължаване срока на експлоатация а направо за гарантиране на режима на работа. Така че не мисля, че генералното ти заключение относно "безполезността" и съмнението към подобен вид добавки/технологии е много правдиво. :)
ininia написа:
Приятели не се връзвайте на рекламни трикове!А не ви ли прави впечатление,че пише "ДО 7%" ! Това може да бъде и 0,07% !Изобщо във всички реклами винаги пише "до ...%".Иначе може за съдиш рекламодателя и ще го осъдиш! ;)
Викате анатема преди да сте проверили дори...то си има начин, купувате, пробвате и тогава коментирате
 
Нагоре