Моят автомобил.

rosento

Потребител
Рашко Хондата ЦРВ е много удобна и с едно газово ще се родиш , само в тея драки няма ли да те е жал да вкарваш нов автомобил
 

Fire Horse

Потребител
Карам RAV4-2013 премиум изпълнение.
Не знам как са предните модели, но този има блокаж на диференциала и интегрирана активна система за контрол на управлението (IDDS). Двигател 2,2D автоматик и среден разход 8,5л.
Никакви грижи през зимата, а зимата по Русе си е с много сняг.
 

Attachments

  • 2013-toyota-rav4.jpg
    2013-toyota-rav4.jpg
    174.4 KB · Прегледи: 72

lynx

Редовен Потребител
За RAV4-2013 не може и да се мисли......
На Рашко ако му се даваха 50-60 бона за кола, доста по-лесно щяхме да му намерим нещо подходящо.
А и нямаше да го бърка колко л./100 лочи, все пак трябва да се придържаме към бюджета.
 

apapazov

Редовен Потребител
Аз също гледах Витари , но 2,5 бензин. Хубавото е че са с верига и обслужването е по евтено. Става и на газ без проблем. Лошото е ,че всички бяха много изтормозени.
Накрая си взех Фронтера Б 2,2 дизел. Хубавото е че тава се е Исузу/без двигателя/ . 116 коня, е но лесно става 150 с чип за 300лв. На магистралата няма проблем да караш с 130-140. Още не знам колко гори но на око средно около 10/100
 

poacher

Потребител
За Land Rover Freelander и Mitsubishi Otlander никой не спомена.
Някои екземпляри след 2006-2007 хващат окото, но дали са надеждни не знам.
 

stelibg

Потребител
Ако се купува високо проходим автомобил само за ходене за риба и малки забежки в полето - по-добре нещо старо и непретенциозно. С ниска цена. Да не ти е жал, като го каляш, дереш ....
А с другата кола - за комфортни пътувания на дълъг път.
Извода - по-добре две коли.
 

hlapeto

Потребител
stelibg написа:
Ако се купува високо проходим автомобил само за ходене за риба и малки забежки в полето - по-добре нещо старо и непретенциозно. С ниска цена. Да не ти е жал, като го каляш, дереш ....
А с другата кола - за комфортни пътувания на дълъг път.
Извода - по-добре две коли.

Абсолютно верно!
За лов карам терано II 2,4 124кс почти година вече и само веднъж ме е дърпал трактор.
Трактор!
Не друг автомобил.
Всъщност се опита и колега с автомобил да ме дърпа , но няма да споменавам марката , за да не се цупи някой...после дойде трактора.
 

Niki

Редовен Потребител
Днес е ,,Гранд при на Монако,, и ,,Инди 500,,Приятно гледане!!!!!!!
 

bgbul

Редовен Потребител
rashko написа:
Колеги, предстои ми закупуване на нова кола.
Насочил съм се към Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI 6 степенна скоростна кутия 2005 г.

Някой имал ли е впечатление от модела ?

Приемам и препоръки за други марки и модели, но за BMW и Mersedes, забравете. ;)

Идеята е джипа да е икономичен и проходим.
Колко си готов да прежалиш джипа?
Ако го прежалиш, да не ти е мъка за боята, да не ти е мъка за по-честите ремонти, както и да не ти е мъка за изцапаните с кал ръце - е тогава всеки джип става много проходим.
Колко километра ще навърташ на ден?
С Витарата е малко уморително дълго пътуване. Но зависи дали си свикнал с по-луксозно пътуване или не.
Не видях какъв е бюджета, но като добър джип за твоите условия ми се струва Митсубиши Паджеро спорт 3000 куб. бензин. С газова харчи около 12-13 газ. Как вози и колко е проходим ще ти хареса.
Митсубишито паджеро от снимките по-горе знаете ли колко харчи с умната си пета дюза?
Който го има нека сподели, но под 15-18 дизел няма да му повярвам.
Повечето съвременни джипове имат блокаж в задния диференциал. Това е голям плюс. Избирай с такава екстра - LSD диференциал (лимитед слип диференциал).
Проходимостта и дългите пътувания по асфалт са изключващи се заради различните гуми.
Офроуд грйферите са шумни и тежки за дълъг път.
Асфалтов грайфер не става за в гората. Ще изглеждаш като субарото на клипа по-горе.
Идва компромиса с гумите и съответно по-слаба проходимост и по-шумни гуми по асфалт.
Ето защо според мен проходимостта е за тези, които наистина познават границите на своя джип.
Всеки джип е проходим, АКО има и бавни скорости. Каквито нямат субарото, нито санта фе и подобни - хонда, фрилендър, рав 4 и други.
Такива неща. Дано са ти полезни.
Успех с избора!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
bgbul написа:
rashko написа:
Колеги, предстои ми закупуване на нова кола.
Насочил съм се към Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI 6 степенна скоростна кутия 2005 г.

Някой имал ли е впечатление от модела ?

Приемам и препоръки за други марки и модели, но за BMW и Mersedes, забравете. ;)

Идеята е джипа да е икономичен и проходим.
.............
Всеки джип е проходим, АКО има и бавни скорости. Каквито нямат субарото, нито санта фе и подобни - хонда, фрилендър, рав 4 и други.
Такива неща. Дано са ти полезни.
Успех с избора!
Тука не си много прав. Всяко не турбинирано, бензиново субару с ръчни скорости има бавни!
В съчетание с АТ или за тежки кални условия МТ гуми, мисля че е разумен и зрял избор, който покрива изискванията.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз никого не убеждавам че са проходими, просто ГИ продавам.
Ако имам оферта в рамките на бюджета на Рашко -веднага ще му се даде. :cheers:
 

krasiml

Потребител
Niki написа:
Срещу задна ,какво пише?

Зана . Явно е някакъв диалект или просто правописна грешка , но самата снимка казва много за интелигентността на собственика . ;)
 

stelibg

Потребител
Не обиждайте човека, поне може да пише. Защото аз като карах курсовете имаше един ЦИГАНИН, който не знаеше коя му е дясната ръка, а инструктора очакваше от него да схване правилото за дясностоящия ... Крайно време е за шофьорски курсове, гласуване ... да бъде въведено изискване за завършено поне основно образование.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля, че сега е така да има завършено основно образование.
Според мен трябва да е средно образование завършено.
 

barbaron

Редовен Потребител
pavloff написа:
Мисля, че сега е така да има завършено основно образование.
Според мен трябва да е средно образование завършено.

Абе за някои сложни пътни възли (като великотърновската детелина) дори висше инженерно е нужно, но това е друга тема...

Основното е задължително и сега. А когато е определяно като критерий, 50% от българите дори не са имали подобен ценз... Но за сметка на това са знаели и можели повече отколкото днешните абитуриенти.
 

praetorian

Редовен Потребител
Нищо особено.Няма 4х4 (всеки един "джип" е редно да има таквоз нещо, все пак ще е "високопроходим" ).Дават често дефекти в кормилната рейка, много е кекава и скъпа.Изключително слаб двигател за това купе - можеш да изпревариш спрял трактор ;). Липса на голям въртящ/1,5 двигател на туй нещо :wall: :wall:/ момент се усеща мноого здраво.За сравнение, вектрата ми е 2000 см с турбо и 101 коня :) .И друго :Комън рейл с българска нафта? - никога.
 
Нагоре