Моят автомобил.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

lynx

Редовен Потребител
И Ловешките клиенти на КТБ ли го носят на ръце, или искат да му махнат главата? :D
Нищо лично нямам против Гришката, ама голям хитряга излезе с далаверките за КТБ, Петрол, Литекс Моторс и т.н.
Дано и феновете на ЦСКА не изреват скоро от фалшивия месия.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
1/4 от родата ми са от Ловеч - там го носят на ръце .

Ми супер...


И Ловешките клиенти на КТБ ли го носят на ръце, или искат да му махнат главата? :D
Нищо лично нямам против Гришката, ама голям хитряга излезе с далаверките за КТБ, Петрол, Литекс Моторс и т.н.
Дано и феновете на ЦСКА не изреват скоро от фалшивия месия.

Вероятно имаш предвид феновете на ЦСКА-София! Феновете на ЦСКА реваха вече.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, днес КАТ ме светнаха с доста висока скорост на изхода на града.
Някой знае ли дали има значение къде точно трябва се намира предупредителната табела.
За разстоянието на което трябва да бъде прочетох, но има ли значение дали е в ляво или дясно, дали е скрита в храсти или трябва да е на видно място.
Значи табела имаше, но не я видях, в последствие гледайки клипа от видеорегистратора ми я видях че е сложена в лявата страна и бутната в храстите които разделят двете платна.
Питам, не за да си намираме на приказка , а да зная дали мога да обжалвам електронния фиш.
Ето две снимки от клипа къде е табелата и патрулката. Разстоянието между табелата и патрулката според мен е спазено.

2017-04-18_155431.jpg 2017-04-18_160440.jpg
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Положението на табелата няма да ти помогне.
По-скоро потърси някой който не шофира, но има книжка.
Някоя баба, братовчедка или друг, да каже че той е шофирал.
От проверен източник знам, че е без значение чий сурат е на снимката.
КАТ ги интересува да се яви някой на когото да вземат точки+глоба и да отчетат бройки цапардосани за превишена скорост.
 

barbaron

Редовен Потребител
Прав е колегата Lunx. Мен ме рисуваха преди време за неправилно паркиране с поставен забранителен знак в ляво по посока на движение. Знака още седи там. След направени лични проверки разбрах, че не мога да се жаля за това, че знака е поставен в ляво. Това явно е новият катаджийски хит. Можеш обаче да се допиташ до адвокат, който се е разправял с подобни неща, щом смяташ, че ще те "фраснат до кокал"... Търси някоя баба шофьор, на която си дал колата з амалко... хич не се чуди, защото иначе ще си на трупчета няколко месеца... Че много гадно идват в 6.00 и ти звънят на вратата две фуражки и ти искат ЛК и ШК(шофьорска книжка), след което ти връщат само първото и ти дават да се подпишеш...
 

dberov

Редовен Потребител
Така ще направя, ще питам пък може да има някаква вратичка...
 

lynx

Редовен Потребител
Така е, на друг колега от форума също му гостуваха в къщи на следващия ден, за да му приберат тескерето.
Търси доброволец-камикадзе, да поеме удара. После ще го черпиш и ще му покриеш глобата.
 

dberov

Редовен Потребител
Сега прегледах записа като се връщах и тук е в нарушение на 100%. Табелата е на няма и 10 метра от мобилката, така че ако не намеря "жертва", ще се жалвам. Видео регистратора ми записва и GPS координатите...

2017-04-18_172348.jpg

Знакът Е24

Катаджиите могат да използват преносим пътен знак Е24 при условие, че преди това заснемат мястото, на което го слагат и попълнят протокол, в който опишат разстоянието му от зоната за засичане. Преносимите знаци не трябва да са по-ниски от 60 см. Ако камерата снима идващ автомобил, знакът трябва да е на повече от 100-150 метра от патрулката. Ако засича отминаваща кола, трябва да е преди патрулка, която снима на 80-100 метра.
 

lynx

Редовен Потребител
Берка, трябва да си отговориш сам на някои въпроси преди да залагаш изцяло на обжалването, примерно:
Ще се признаят ли данните от личния ти видео регистратор? (тук не сме Русия и законите ни са различни)
Ако те пипнат и ти отнемат книжката, как ще я караш, докато текат процедури по обжалване? (не искам да пророкувам за срокове)
Сещаш се, че те чака дълъг период в който ще си пешеходец или евентуално вело-педалист :confused:
Катаджиите ти прибират книжката, а ти заминаваш да се жалваш и да гониш Михаля, мен лично такъв вариант не ме урежда...
 

dberov

Редовен Потребител
Мисля, мисля и не мога да го измисля.
Ами в краен случай ще си наема шофьор.
 

Dominus

Редовен Потребител
днес КАТ ме светнаха с доста висока скорост

View attachment 64873 View attachment 64874
Берка, Берка. Извърши ли нарушение? Извърши.
Сега и разстоянеето до луната да измериш все 20. Карал си бързо снимали те.
Не си първият дето търси под вола теле, но не пречи да го потърсиш. В БГ всичко е възможно.
Най-важното е сами да се ограничаваме и да не търсим все някой да ни е виновен.
 

dberov

Редовен Потребител
Така е Павка, Виноват но трябва да пробвам.

"Стационарните камери не могат да уловят и съответно да снимат автомобил, движещ се с над 300 км/час / примерно 301 км/час /. При 250 км/ч кадрите падат под 60-70. Какво ще се получи като резултат от подобна снимка - път има, но колата липсва или е размазана."

Значи може и да мина метър :lol::lol::lol:


 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
С колко ги "литна" ако не е тайна. С каква превишена скорост взимат книжка!
Дано се оправиш.
 

staz

Редовен Потребител
Не ми се рови закона, но все си мисля, че мобилните камери трябва да се обявяват къде ще бъдат "на работа". Провери и тази версия...
 

lynx

Редовен Потребител
Поправките от 21-ви януари 2017 за превишена скорост
В населени места за превишаване с:
10 км/ч - глоба 20 лв.;
от 11 до 20 км/ч - глоба 50 лв.;
от 21 до 30 км/ч - глоба 100 лв и отнемане на 2 контролни точки;
от 31 до 40 км/ч - глоба 400 лв и 6 точки;
над 40 км/ч - глоба 600 лв и 12 точки;
над 50 км/ч - глоба 700 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв., три месеца без книжка и 16 точки.

Извън населено място за превишаване с:
10 км/ч - глоба 20 лв.;
от 11 до 20 км/ч - глоба 50 лв.;
от 21 до 30 км/ч - глоба 100 лв, и отнемане на 2 контролни точки;
от 31 до 40 км/ч - глоба 300 лв и 6 точки;
от 41 до 50 км/ч - глоба 400 лв и 12 точки;
над 50 км/ч - глоба 600 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв и 16 точки.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мите, регистратора ти е доказателство, че в твоята посока са по правилата, а отдалечаващи се автомобили не са и мерели поради естеството на мястото.
Има ли регистрирано нарушение, има. Плащаш си и вече гледаш да не си отпускаш десния крак.
Аз не претендирам, че спазвам ограниченията стриктно, но гледам с повече от 10-15 км/ч да не съм отгоре.
И от 6-7 г насам нямам акт. Имал съм два-три фиша, но все когато съм из града, и до ден-два си ги плащам за да не ги забравя.
Единия за 53 при 40 ограничение , ми го написаха на път за банката и беше платен 10 мин, след като беше издаден.......Сигурен рекорд за Гинес.
И имайте вече не едно, ами и две наум, защото има монтирани и камери за средна скорост, и скоро като тръгнат софиянци за морето, до там може и по два-три електронни да "навъртят".
 
Нагоре