Молба за мнение

Sol

Потребител
Картаген трябва да се разруши!
Чудесна дискусия и чудесни съвети! Само да обърна внимание, че говорим за пушка 20-30 дж по предпочитание на автора на темата. Тогава за чий....дявол говорим за 4.5 мм?! Дианите които се обсъждат, гонят 30 дж, че и ги надхвърлят даже. В такъв случай, естествения калибър е 5.5мм. Ако авторът толкова държи на 4.5мм, по-добре да си избере друга Диана която е 10-15 дж. Калибърът трябва да съответства на мощността, това е разумния избор.
Ако ще е Диана, ако ще е магнум, трябва да е 5.5 мм и естествено с газова пружина. На външен вид, според мен "класик" изглежда най-добре.
:cheers:
В хода на проучването мнението ми малко се промени. 20 джаула в 4.5мм сега ми се струват напълно достатъчни за моята цел - развлекателна стрелба на 30 - 50 метра. Дианата - фаворит (естествено, говоря за себе си) AM03 N-Tec 4.5 мм е не повече от 19-20 джаула, което в момента ми се вижда съвсем приемливо. Пушки в 5.5мм съм имал в миналото достатъчно (и в достатъчно джаули) за разлика от такива в 4.5мм (само едно Зораки НР) и това малко ме пообърка в началото, докато си поприпомня това-онова. И да, дървения приклад си е най-красив, но мина времето, когато ги избирах И по визия.
Здравей отново колега. За съжаление мнения за посочените от теб пушки нямам, защото не съм ги и докасвал някои, което не означава в никакъв случай че са лоши. По принцип съм пристрастен човек особенно на пушки минали през ръцете ми и АА ТХ200 има прежини на над 20 джаула и HW 77 май имаше която сащо е чудесна пушка.... но на няколко пъти имах възможност да стрелям с Walhter lgu и ако има възможност за засилване в желания за вас диапазон от енергия мисля също е прекрасен избор. С тази пушка с лекота от раз постигнах страхотни резултати- за това ви пиша да проучите и тази опция дали ще отговори на изискванията ви. Успех в избора
HW-тата бяха първия ми избор, но за съжаление посвалих малко горната граница на цената (имам предвид Weihrauch HW90 в 4.5мм и цената му около 1600 лв).
За Walter Lgu наистина чувам невероятни отзиви, през почивните дни ще взема да го разуча и него - не се знае откъде ще искочи заека...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
И да гледаш LGU нема от къде да купиш,при гръка има останали LGV,но са в 5,5мм(20дж. макс вев ФАК)Walther Century също вече ги нема,може да погледнеш и Парисите
https://www.huntandguns.bg/bg/products/pnevmatichni-pushki---s-prujina/walther
Преди месец каза,че в 4,5мм има останал и може да достави(този търговец няма налични,поръчваш,плащаш и чакаш,не е мошеник,но бавно става)
Ето и LGV-тата
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/walther/
Жалко,че не си около София,може да пипнеш Диани,Армсове и т.н за да си прецениш...движи се по първоначалния план...Diana 350 Magnum,Premium е с
по- добра мушка(което е важно),n-tec е по- мазна при зареждане и стрелба( за мен пък тези неща са доста важни) но не значи по-щадяща оптиките.D 34 EMS ако направиш компромис с мощността.
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/air-arms/air-arms-pro-sport-.177-rhb-fac/
Незнам защо е такава,но тази цена е подарък за тази пушка,това ако искаш нещо до 20дж.
 
Последна промяна:

Sol

Потребител
И да гледаш LGU нема от къде да купиш,при гръка има останали LGV,но са в 5,5мм(20дж. макс вев ФАК)Walther Century също вече ги нема,може да погледнеш и Парисите
https://www.huntandguns.bg/bg/products/pnevmatichni-pushki---s-prujina/walther
Преди месец каза,че в 4,5мм има останал и може да достави(този търговец няма налични,поръчваш,плащаш и чакаш,не е мошеник,но бавно става)
Ето и LGV-тата
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/walther/
Жалко,че не си около София,може да пипнеш Диани,Армсове и т.н за да си прецениш...движи се по първоначалния план...Diana 350 Magnum,Premium е с
по- добра мушка(което е важно),n-tec е по- мазна при зареждане и стрелба( за мен пък тези неща са доста важни) но не значи по-щадяща оптиките.D 34 EMS ако направиш компромис с мощността.
https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/elatiriou/air-arms/air-arms-pro-sport-.177-rhb-fac/
Незнам защо е такава,но тази цена е подарък за тази пушка,това ако искаш нещо до 20дж.
Наистина не биваше да пишеш този пост :mad::mad::mad::lol: (това не е на сериозно, предполагам разбираш!) - преобърна ми всички представи за пружинките с тези Валтери... Вече наистина не знам какво да правя, това сериозно. И този АирАрмс като за капак. Пропука се и твърдото ми намерение нещото да е с газова пружина и да е в 4.5мм. Започвам да се отказвам изобщо от идеята да купя каквото и да било - просто като знам какво друго по-хубаво съм могъл да купя. Човешкото око е ненаситно - винаги иска нещо по-добро, а идеята ми беше само да си стрелям за удоволствие, без никакви претенции. Още по-неприятно е, че което и да избера (ако изобщо го направя), се започва една друга одисея (с магазините извън България) с плащането и доставката...Този филм вече го играх преди десетина години и сега нямам никакво желание да го повтарям:sorry:. То така както е тръгнало ще се върна и към PCP-тата (аааа, това не). Разколебах се за всичко. Ще го мисля.
 

redsox

Редовен Потребител
понякогa нaй-добрите cделки ca тези, които не нaпрaвиш. явно още не cи нaпълно готов зa решение. изчaкaй дa мине Cтрacтнaтa cедмицa и тогaвa може дa ти проcветне.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Наистина не биваше да пишеш този пост :mad::mad::mad::lol: (това не е на сериозно, предполагам разбираш!) - преобърна ми всички представи за пружинките с тези Валтери... Вече наистина не знам какво да правя, това сериозно. И този АирАрмс като за капак. Пропука се и твърдото ми намерение нещото да е с газова пружина и да е в 4.5мм. Започвам да се отказвам изобщо от идеята да купя каквото и да било - просто като знам какво друго по-хубаво съм могъл да купя. Човешкото око е ненаситно - винаги иска нещо по-добро, а идеята ми беше само да си стрелям за удоволствие, без никакви претенции. Още по-неприятно е, че което и да избера (ако изобщо го направя), се започва една друга одисея (с магазините извън България) с плащането и доставката...Този филм вече го играх преди десетина години и сега нямам никакво желание да го повтарям:sorry:. То така както е тръгнало ще се върна и към PCP-тата (аааа, това не). Разколебах се за всичко. Ще го мисля.
След като стигна до АА по-нагоре няма на къде.Тази пушка е като дънките вечна класика,ще носи удоволствие на теб ще остане и след тебе.
 

Sol

Потребител
След като стигна до АА по-нагоре няма на къде.Тази пушка е като дънките вечна класика,ще носи удоволствие на теб ще остане и след тебе.
Вярвам, че си прав. Не съм имал такава, само съм стрелял няколко пъти. Спомена ми е много мътен.
Тук - Weapon.bg - гледам Walther LGV Challenger Pro в калибър 4.5мм. Тъй като не мога да разбера какво имат в наличност и какво не - с плаха надежда учтиво им писах с въпрос ако я нямат дали могат ли да я доставят. Нищо че не е газова пружина. Гледах ревюта в интернет и много ми допадна, но едва ли ще имам тоя късмет. При гърка има Walther Jaguar 4.5мм, но ми е много слабичка - 7.5 джаула.
И тъй като отново преминах психологическата граница от 650 Евро имам една въпросителна - на мое място кое бихте избрали и защо:
1. Weihrauch HW90 в 4.5мм с газова пружина или
2. Air Arms Pro Sport RHB FAC в 4.5мм с нормална пружина?
В момента преглеждам темата във форума за Arms-а...

 

Attachments

  • LGV.jpg
    LGV.jpg
    292 KB · Прегледи: 30
  • Jaguar.jpg
    Jaguar.jpg
    197.4 KB · Прегледи: 30
  • HW 90.jpg
    HW 90.jpg
    95.7 KB · Прегледи: 30
  • AirArms.jpg
    AirArms.jpg
    131.6 KB · Прегледи: 29

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За недоволни хора от AA PROSPORT и HW90 май не знам. Валтерите ако стрелят като LGU няма какво да им мислиш, но там аз нямам опит от посочените модели за това мнение не бих дал. Бях забравил, че LGU вече не се прави както каза kifa. Единствено като недостатък бих посочил за АА липсата на механични мерни прибори, иначе е уникална пушка.
 

lu-bo

Редовен Потребител
За себе си бих избрал АА много пъти съм стрелял с тази пушка и с много други модели но никога не съм стрелял с HW-90.ГП има много предимства но когато стрелям с АА ГП не ми липсва.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Виж сега и lgv u lgu са спрени от производство. Нова освен при гръка сигурно има на едно две места още но надали са по нашите ширини. 6tangata мисле че продава lgv в момента и пушката поне според мен е класа над дианите. Другото което е важно да се спомене че air arms tx200 или pro sport са още по-добри пушки но най-вече че ще има части и консумативи за тях. Докато за валтера все още се намират но докога? На лгвто лично съм тествал става маншет от вайраух например. Аз съм с глас за АА ако смяташ да задържиш пушката дълго време. Ако не си сигурен си вземи някоя диана до 800-900лв. или вайраух от немско с допълнителна 16 джаула пружина в 4.5мм. Про спорт ако все още има на тези пари е подарък. Аз си взех тх200 на 1300 с доставката преди да дойдат новите партиди на 1.6+лв. Ако гледаш случайно 5.5 АА гледай 20 джаула да бъде.
 

Hidden

Редовен Потребител
Колега Sol, видяло се е, че ще се дават пари и ще има здраво мислене. :cheers:
По тази причина ще внеса още смут и ще дам още предложения:
-Диана 460 - има фиксирана цев, мерни прибори, система против изпускане на спусъка при зареждане.
-Диана 48 или 52 - същото като горе, но са със странично зареждане. Липсва лостът под цевта, който измества баланса напред като при Диана 460, ХВ 77, АА TX200 и т.н.
Спусъкът T06 на Диана е почти толкова добър като този на Вайраух и на Air Arms.
Калибърът според мен е ясен: 4.5. Вече има чашки от 0.47 грама до 0.87, все с едни ще стреля добре.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Сега,причините човек да си купи пружинна пушка днес у нас не са много:
1-нисък бюджет
2-отказ да се занимава с помпи,маркучи,компресори,"чукове",пружини и т.н и т.н
3-звездите му ги говорят тия неща....
Ако клониш към третия вариант,вземай Армса,след него остава един Вайх и да речем една Диана...и дюшемето ще спре да хлопа,или поне ще намали шума в главата!
Сега сериозно :) ,за мен ако търсиш добра Магнум пружина,удобна за инстинктивна стрелба(прав) "чупеща" се Дианата е варианта
 

Sol

Потребител
Изключително съм благодарен на всички за мненията и съветите. Ситуацията към момента горе-долу ми се изясни, знам какво искам, проблема е само (не толкова парите - ще ги прежаля) наличността. Има още няколко дена празници, ще премисля и дано стигна накрая до мир със себе си, това мисля е много важно. Все нещо ще взема, щом веднаж перото е влязло в г**а, спасение няма. Още веднаж - огромни благодарности на всички за съветите и най-вече търпението, желая Ви плодотворни събота и неделя :rambo:!
 

Sol

Потребител
Имам AA ProSport в 4,5. Прекрасна пушка е. Фабрично си дойде 19 джаула и не съм я пипал изобщо.
Перфектна (според моите представи) мощност за 4.5мм.
Винаги ми е било интересно какъв е живота на една пружина (на пушка от тоя ранг). Представа си нямам след колко горе-долу изстрела започват признаците на умората... Това и факта, че нямам условия за отваряне и обслужване на такава класна техника ме спират да я поръчам. Както вече казах - не разполагам с голям капитал, но парите ще ги прежаля (но веднаж, не два пъти :lol: ), а после?
Поздрави и пуснете няколко изстрела и заради мен :cheers: !
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Перфектна (според моите представи) мощност за 4.5мм.
Винаги ми е било интересно какъв е живота на една пружина (на пушка от тоя ранг). Представа си нямам след колко горе-долу изстрела започват признаците на умората... Това и факта, че нямам условия за отваряне и обслужване на такава класна техника ме спират да я поръчам. Както вече казах - не разполагам с голям капитал, но парите ще ги прежаля (но веднаж, не два пъти :lol: ), а после?
Поздрави и пуснете няколко изстрела и заради мен :cheers: !
АА ТХ200 е възможно най-лесната пушка за разглобяване и не ти трябва нито стенд, нито специални инструменти, Проспорта предполагам е също толкова проста за обслужване. Трябват ти два размера шестограми и ключ номер 10. Пусни си клип за разглобяване в YouTube и ще се убедиш. Ако не я държиш заредена дълго време пушката преди изстрел, пружината може да издържи около 10 000 изстрела, маншетите държат доста повече. Но мойте наблюдения са за пружини до 16 джаула. Спад на скороста има минимален който се компенсира с подлагане на шайби при желание. На кратко това е- проста и надеждна конструкция.

ПП: и да добавя че моята ТХ200 има настрел повече от 60 000 ( може и 100 000 да са ама не ги броя, пък съм и трети собственик по спомен) изстрела, и проблемите са ми били единствено заради моя немърливост, че не съм сменил навреме нещо. Прави си изводите
 
Последна промяна:

Sol

Потребител
АА ТХ200 е възможно най-лесната пушка за разглобяване и не ти трябва нито стенд, нито специални инструменти, Проспорта предполагам е също толкова проста за обслужване. Трябват ти два размера шестограми и ключ номер 10. Пусни си клип за разглобяване в YouTube и ще се убедиш. Ако не я държиш заредена дълго време пушката преди изстрел, пружината може да издържи около 10 000 изстрела, маншетите държат доста повече. Но мойте наблюдения са за пружини до 16 джаула. Спад на скороста има минимален който се компенсира с подлагане на шайби при желание. На кратко това е- проста и надеждна конструкция.

ПП: и да добавя че моята ТХ200 има настрел повече от 60 000 ( може и 100 000 да са ама не ги броя, пък съм и трети собственик по спомен) изстрела, и проблемите са ми били единствено заради моя немърливост, че не съм сменил навреме нещо. Прави си изводите
Започвам да я харесвам тази пушка. Не ми е ясно едно нещо обаче - предполагам, че цената от 699 Евро е без ДДС? А не знам и колко е доставката от гръцкия сайт (просто искам да си направя точна аритметика).
 

Attachments

  • Air Arms Pro Sport .177-RHB-FAC.jpg
    Air Arms Pro Sport .177-RHB-FAC.jpg
    125.9 KB · Прегледи: 32

LogiBG

Редовен Потребител
20тина лева мисля че беше. Доставката е с еконт като преди това си превел парите като банков превод. Гръка е точен няма да има проблем. Кажи му изрично, че не искаш фактура и цената ще падне малко. Той се справя що годе добре с английския.
 

Sol

Потребител
Току що писах на гърка. Не съм си правил акаунт, просто му писах чрез контактната форма - имена, адреси, телефони, номерата на пушката и го помолих за банкови сметки, IBAN-и и т.н. Прекръстих се :oops: и натиснах SEND. Според вас нещо друго трябваше ли да направя (например да запаля свещ и т.н.)?
 

redsox

Редовен Потребител
Колега езика на парите всички го разбират. Особено южните съседи. Ако ще инвестираш в тази АА започвай да се оглеждаш отсега за монтажи и оптика. Като дойде пушката да има какво да и накичиш, за да стреляш веднага.
 
Нагоре