Молба за мнение

Sol

Потребител
Ако е Диана, бягай от т05 спусъка.Той ,и отчасти сачменото заключване ме отказаха от марката преди 20 г.После излезе т06, който е мн.добър,но вече бях минал на хв.Една д38 в 4,5 мм все още си пазя от онова време само за спомен.
Благодаря за предупреждението, точно разглеждах 34 EMS в гръцкия сайт - тя е с Т06. Там въпроса ще е за смяната на стандартната пружина с газова (евентуално).
 

LogiBG

Редовен Потребител
Някой колега беше споменал че буталото е различно при дианите с по-малка и по-голяма мощност. Не съм сигурен! Ако някой знае да потвърди за да не останеш изненадан.
 
Последна промяна:

mobilen

Редовен Потребител
Малко усилие и на "съседна "страница:
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Sol

Vojda73

Потребител
Някой колега беше споменал че буталото е различно при дианите с по-малка и по-голяма мощност. Не съм сигурен! Ако някой знае да потвърди за да не останеш учуден.
Ако се сменя вита пружина с газова трябва и спусковия механизъм да се смени,буталата са различни.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз съм задал на гугъл преводача да ми превежда всяка страница която не е на български. Не че гръцки,ами и английски незнам.
 
  • Харесвам
Reactions: Sol

Sol

Потребител
Малко усилие и на "съседна "страница:
Огромно благодаря, знаех си, че нещо пропускам!
Започвам доста да стеснявам кръга.
Например тази https://airgunshop.gr/1.-aerovola-t...-340-n-tec-classic-4-5-mm/?cookies_accepted=Y
бих я взел (не е с Т06, но в ревютата пишат, че е достатъчно добър). "Diana 340 N-TEC Classic 4,5 mm" - 390 Евро без доставката, около 20 джаула, дървен приклад -не ми трябва нищо повече. Доколкото мога да разбера, е налична и до три дена могат да я изпратят.
Аз съм задал на гугъл преводача да ми превежда всяка страница която не е на български. Не че гръцки,ами и английски незнам.
Тъпо, но не се сетих. Сега го гледам на английски, малко по-ясно ми стана :cool:.

Какво мислите за тази Диана?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами вече ти писаха за Т05 спусъка.
Ако имаш път към Бургас,мини да ти дам да пробваш моята Диана.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Sol

LogiBG

Редовен Потребител
Гръка ти изпраща сметка във фи банк ако не се лъжа беше. Ако отидеш в клон на банката още същия ден задвижва нещата и пристига с еконт до два-три дни. Има и премиум изпълнение. Мен ме досърбява за една, сигурно ли е че модел 340 не е с Т06?
 
  • Харесвам
Reactions: Sol

Kameno Karp

Редовен Потребител
След Т06 друг нямат. Остава да е предходния -Т05. Или поне това е моята логика.
 

Sol

Потребител
Гръка ти изпраща сметка във фи банк ако не се лъжа беше. Ако отидеш в клон на банката още същия ден задвижва нещата и пристига с еконт до два-три дни. Има и премиум изпълнение. Мен ме досърбява за една, сигурно ли е че модел 340 не е с Т06?
Отлично.
И втори опит:
 

Attachments

  • Diana Mauser AM03 NTec 4.5 + Т06.jpg
    Diana Mauser AM03 NTec 4.5 + Т06.jpg
    108.7 KB · Прегледи: 34
  • Diana Mauser AM03 NTec.jpg
    Diana Mauser AM03 NTec.jpg
    38.2 KB · Прегледи: 33

Sol

Потребител
Гръка ти изпраща сметка във фи банк ако не се лъжа беше. Ако отидеш в клон на банката още същия ден задвижва нещата и пристига с еконт до два-три дни. Има и премиум изпълнение. Мен ме досърбява за една, сигурно ли е че модел 340 не е с Т06? Diana 340 NTEC Classic 4.5mm

За Diana 340 NTec Classic 4.5mm пишат само, че е "двустепенен настройваем", а с Т06 намерих Diana 340 N-Tec Panther 4.5мм:
 

Attachments

  • 340.jpg
    340.jpg
    97.8 KB · Прегледи: 20

Sol

Потребител
Ако не държиш да е в 4.5 и в Заримекс я имат. https://zarimex.eu/en/break-barrel-air-rifle-diana-am03-n-tec
Честно казано, както вече писах много ми се иска да е в 4.5мм. Още повече доколкото разбирам гърка ще я прати до адрес, което е голямо предимство. Но най-вече калибъра - да, държа да е в 4.5мм (разбира се, ако е възможно).
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не е D350 а от малките Диани то по-добре си вземи 34 EMS,тя е мислена за модулна,няма проблем с конвертирането от телена към газова,за съжаление така и не пуснаха допълнително цеви за смяна и на калибъра,но го има като опция някой ден!
https://www.diana-airguns.de/en/products/break-barrel/detail/diana-34-ems-classic
П.с
На сайта има и произведени в Китай,то си пише,хората не крият произхода на моделите кое от къде е
 

Sol

Потребител
А за тази, която почти съм избрал - Diana Mauser AM03 N-Tec 4.5mm нещо можеш ли да споделиш - мисли, мнение? Защото ако някой не ме откаже от нея, вероятно след празниците ще пиша на гърка и смятам да я взема. Като ТТ данни много ми допада, но все още истински мнения за нея не съм чувал или чел (ревютата не ги броя по разбираеми причини). Благодаря предварително!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ми предполагам захващането към приклада е ,като на Blaser AM03 n-tec а то не е най-доброто,което може да се измисли,механичните също не са подходящи за ВО.
 

t.marev

Редовен Потребител
Картаген трябва да се разруши!
Чудесна дискусия и чудесни съвети! Само да обърна внимание, че говорим за пушка 20-30 дж по предпочитание на автора на темата. Тогава за чий....дявол говорим за 4.5 мм?! Дианите които се обсъждат, гонят 30 дж, че и ги надхвърлят даже. В такъв случай, естествения калибър е 5.5мм. Ако авторът толкова държи на 4.5мм, по-добре да си избере друга Диана която е 10-15 дж. Калибърът трябва да съответства на мощността, това е разумния избор.
Ако ще е Диана, ако ще е магнум, трябва да е 5.5 мм и естествено с газова пружина. На външен вид, според мен "класик" изглежда най-добре.
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
А за тази, която почти съм избрал - Diana Mauser AM03 N-Tec 4.5mm нещо можеш ли да споделиш - мисли, мнение? Защото ако някой не ме откаже от нея, вероятно след празниците ще пиша на гърка и смятам да я взема. Като ТТ данни много ми допада, но все още истински мнения за нея не съм чувал или чел (ревютата не ги броя по разбираеми причини). Благодаря предварително!
Здравей отново колега. За съжаление мнения за посочените от теб пушки нямам, защото не съм ги и докасвал някои, което не означава в никакъв случай че са лоши. По принцип съм пристрастен човек особенно на пушки минали през ръцете ми и АА ТХ200 има пружини на над 20 джаула и HW 77 май имаше която сащо е чудесна пушка.... но на няколко пъти имах възможност да стрелям с Walhter lgu и ако има възможност за засилване в желания за вас диапазон от енергия мисля също е прекрасен избор. С тази пушка с лекота от раз постигнах страхотни резултати- за това ви пиша да проучите и тази опция дали ще отговори на изискванията ви. Успех в избора
 
Последна промяна:
Нагоре