Модератор направи си сам - DIY

Niki

Редовен Потребител
Не съм измервал децибели. Гледам на ушите да ми е добре. Моите така ги преценявам.
Това е доста относително,ако имате резултат около 60 децибела е супер,ама се съмнявам дори и най прехвалените модери да са близо
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Измерването как трябва да бъде направено?
От понеделник задължителен аксесоар към оборудването на всеки с пцп :) ;)
 

Hidden

Редовен Потребител
Аз бях пробвал с приложение за телефон. Стрелях със и без заглушител, но телефонът отчете малка разлика. А според ушите ми имаше осезаема. Чудя се дали приложението не е хващало и шум, който е извън областта на чуване от човека. Забелязал съм, че кучетата на съседа почваха да лаят от изстрел на ПЦП със заглушител, докато на мен ми се виждаше тих. Кучетата чуват много повече от нас.
 

toni_tv

Потребител
Да това с приложенията и аз съм го пробвал с различни модератори ми даваше разлика само 1-2 децибела, но според мен се усещаше осезаема разлика.
 

ilko_dim

Потребител
И аз съм на мнение, че приложенията не струват. За правилното измерване си трябват еднакви критерии. Уред, среда, отстояние всички трябва да са еднакви. А все пак , когато се стреля, мястото и мишените не би трябвало да ни притеснява, че вършим нещо , което не трябва. В такъв случай- малко повече децибели не са проблемни.
 

Niki

Редовен Потребител
Човешки говор в затворено помещение е някъде около 60децибела,правете си сметка?Приложенията не струват!За максимална точност е добре замерването да се прави отстрани на изхода на цевта на разстояние не повече от метър...
 

wakafaka

Редовен Потребител
Були лонг - смених модератора с този, правен на струг. Ефекта е доста задоволителен като шум . Надявам се и при точноста да помогне. Матерял - Полиамид
Ако ги правиш ти следвашия път ти препоръчвам полиацетал(черен ако има).Хем ще виждаш ако опира проектила а и по-лесно се обработва и не остава мустаци.Ъглите се заглаждат лесно с макетно ножче ръчно докато е на струга.И по-добре е конуса да е едно със цилиндъра(един детайл).Ще се центрира точно в тръбата и ако имаш някаква кривина няма да могат да се закривят.

А тези дупки по конусите за какво са?

Смарфоните може и да го запишат но ще трябва приложение с което да записваш с много голяма честота.С 44kHz няма да стане работата.Аз имам едно приложение Spectroid което може да се вдига честотата на запис до 96kHz.Показва най-високите стойности на честотата в която са.Но пък цялата скала е логаритмична и нулата е горе и аз не мога да разшифровам.
 
Последна промяна:

Shiskov01

Потребител
Ако ги правиш ти следвашия път ти препоръчвам полиацетал(черен ако има).Хем ще виждаш ако опира проектила а и по-лесно се обработва и не остава мустаци.Ъглите се заглаждат лесно с макетно ножче ръчно докато е на струга.И по-добре е конуса да е едно със цилиндъра(един детайл).Ще се центрира точно в тръбата и ако имаш някаква кривина няма да могат да се закривят.

А тези дупки по конусите за какво са?

Смарфоните може и да го запишат но ще трябва приложение с което да записваш с много голяма честота.С 44kHz няма да стане работата.Аз имам едно приложение Spectroid което може да се вдига честотата на запис до 96kHz.Показва най-високите стойности на честотата в която са.Но пък цялата скала е логаритмична и нулата е горе и аз не мога да разшифровам.
схемата я гледах някъде из нета .....за по малко завихряния и повече отведени газове назад .
 

Termina4

Потребител
Аз едно време ползвах аломиниеви тръби с дебелина на стените 1мм и подложни шайби с широка периферия. За 5.5 шайбите бяха с отвор 8мм. Ограничителните втулки, също бяха от аломиниева тръба и влизаха плътно в тялото на "тишината". Най-добър резултат постигнах когато първата камера след изхода на цевта, беше с големина една трета от дължината на "тишината" останалата дължина я разделях на равни разстояния (по 1см) и така до края.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Децибелометрите които са необходими за замерване на изстрел са коренно различни от елементарните шумомери които се продават по 20-50лв
Различни са като качество, сложност, функции и съответно цена – 100 или 200 пъти по скъпи.

Приложенията (софтуера), както и микрофона и електрониката на телефона също не стават – просто не са пригодени за това. Не заради ограничението на обхвата на децибелите, а защото не са достатъчно бързи, за да замерят пика и кратката продължителност на звука при изстрел. По скоро замерват остатъчната част, която не е вярна и често с близки стойности.

Ето това се ползва като минимум по-широко за целите, но е немислимо за нашите възможности… и все пак кой-знае, може и да се впусне някой : )
https://www.larsondavis.com/Products/sound-level-meters/firearm-noise-qpr
https://www.aaatesters.com/larson-d...sound-level-meter-model-lxt-larson-lxt-1.html

Така че слуха, както каза колега, че се ориентира - е по-точен инструмент в случая от телефона или играчките които се продават и не стават.
 

Shiskov01

Потребител
Привет !!! Да попитам кои резби са най-често използваните при заглушителите в калибър 6.35
 
Нагоре