Модератор направи си сам - DIY

wakafaka

Редовен Потребител
Скоро попаднах на това видео.Човека се опитва да насочи част от въздуха в задната част на шрауда. ->Линк<-
Първо ще пробвам с отливка от композитни материали(карбон и смола) върху цевта но незнам дали ще издържи резбата.Като имам някакъв резултат ще кача снимки.

И ако някой го интересува как се правят най-лесно тия чашките(baffles) от карбон и смола да каже.Моите станаха с дебелина на стената 0.7мм и издържат 5.5(280м/с) стига да не ги закача нещо друго освен въздух.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ъпдейт по темата.Направих въпросната модификация нещо като air stripper но да отклонява въздуха от изстрел назад в тръбата около цевта.Идеята беше да използвам тръбата(шрауда) на Reximex Throne за заглушаване на пушката без да добавям допълнителна дължина към пушката.Вместо да използвам само последните 7 см тръба които са около 35cc исках да използвам целия шрауд от край до край което е някъде около 130cc.

IMG_20221103_204302.jpg
Опита е успешен.Първите пъти след изработването на въпросния детайл връщаше толкова въздух назад че ми пищяха ушите при изстрел.При въпросната пушка шрауда е отворен в задната част така че трябваше да се изработи детайл който да спира газовете да не излизат зад шрауда.Детайла си върши работата много добре-отделя газовете назад и след това се връщат към единственото място от където могат да излязат-дупката в детайла която е Ф6мм.Газовете се забавят доста докато се върнат и излязат от детайла,което помага много за заглушаването.Отделно след детайла имам 4 тапи от композитни материали(карбон и смола) и крайната тапа с дупка Ф6мм.Бях изненадан колко много се забавя излизането на въздуха през последната дупка и съответно шума от изстрела се чува до 50-тина метра.Пушката е 73J в 5.5.

Всички бели детайли са направени от полиамид.

Детайла за връщането на газовете е с доста просто устройство.Продупчен през средата и навита резбра от край до край 1/2 20UNF (като тази на цевта).От единия край се завива на цевта а от другия се завива детайл(на конус от едната страна) с дупка Ф6 и външна резба 1/2 20UNF,което позволява регулиране на разстроянието от дулото до конуса.След което пробих под ъгъл 6-те дупки за връщането на газовете с Ф5 издълбах каналите по дължина на детайла.
Това е въпросния детайл:

Untitled-1.jpg
След стрелба с тестовия детайл забелязах че пушката прави по-малки групи на 25м,което много ме зарадва.
Ето ги и карбоновите чашки/тапи и последната тапа на шрауда:
Untitled-2.jpgIMG_20221103_202341.jpg
Ето как седят тапите наредени в тръбата:
IMG_20221103_201608.jpg
Преди само с 4-те тапи и оригиналната крайна тапа която е Ф8мм изстрела се чуваше на 250м.Намалянето на диаметъра на крайната тапа от Ф8 на Ф6 помогна също доста.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
При развиване на крайната тапа от полиамид с клещи има шанс полиамида да се смачка и да намали централния отвор от 6мм при което проектила започна да опира в тапата.... Разпробих крайната тапа на 6.5мм и пак върши същата работа откъм заглушаване.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето един модератор направен от мен за колега,за неговия булпап.Р15 ако не се лъжа...
Полуинтегриран,трикамерен + задна камера най голяма,четрикамерен СМ. Стрипър като на ФХ Роял-а,той фиксирва самия негов модератор,и тялото на новия СМ!
 

Attachments

  • 20230507_212251.jpg
    20230507_212251.jpg
    244.3 KB · Прегледи: 104
  • 20230507_212301.jpg
    20230507_212301.jpg
    170.6 KB · Прегледи: 106
  • 20230507_214305.jpg
    20230507_214305.jpg
    95 KB · Прегледи: 104
  • 20230507_214305.jpg
    20230507_214305.jpg
    95 KB · Прегледи: 106
  • 20230507_214311.jpg
    20230507_214311.jpg
    102.2 KB · Прегледи: 104
  • 20230507_214409.jpg
    20230507_214409.jpg
    107.6 KB · Прегледи: 105

Rumpelstiltskin

Потребител
СМ е мой. Изпреварил ме е колегата. Скоро сложих регулатор HUMA с пленум и още не съм си намерил правилните муниции та групи няма да показвам, но не ги измества и даже ги сви. Откъм заглушаване също е супер. Стрелям в стая без да оглушавам. Мерих с мобилно приложение на 20-30см до пушката - 87dB, на три метра 73dB, а на 15м - 65. Artemis P15 кал 5.5 в момента 55J
Много съм доволен и благодарности на anibis, и защото сам ме потъси.
 

Attachments

  • Screenshot_20230512-114113.png
    Screenshot_20230512-114113.png
    63.4 KB · Прегледи: 31
  • Screenshot_20230512-114626.png
    Screenshot_20230512-114626.png
    60.2 KB · Прегледи: 29
Последна промяна:

Rumpelstiltskin

Потребител
Колко може да се вярва на измервателното устройство не знам, но повече шум прави попадението от картонената мишена.
 

Niki

Редовен Потребител
Шума от попадението обикновено лъже, аз имам един метод за силата на звука. Ако на 30м човек не те чуе и се обърни по посока на звука, значи си ок.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Добавям тази информация ако някой го интересува.Въвели са успешно диода на Тесла.
В блога на сайта им са писали доста по тестовете и развитието довело до този тих модератор(Sarissa).Записали са и са анализирали доста модератори също.
Ето сайта им и най-успешния им модератор.
Ето линк към блога им.
 

Shiskov01

Потребител
Були лонг - смених модератора с този, правен на струг. Ефекта е доста задоволителен като шум . Надявам се и при точноста да помогне. Матерял - ПолиамидWhatsApp Image 2024-01-03 at 18.10.09_72582a46.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих ги направил елементите от дуралуминии. Правих проби да запуша устата с подобни чашки от полиамид на слабичка 16 джаулова пушка и при първите изстрели материала не издържа. Първият елемент се сцепи, булито е мощно и дано при теб не се повтори моята сага. Предполагам, че разполагаш с резервни елементи за модератора, при повреда да ги подмениш.
 

Shiskov01

Потребител
Аз бих ги направил елементите от дуралуминии. Правих проби да запуша устата с подобни чашки от полиамид на слабичка 16 джаулова пушка и при първите изстрели материала не издържа. Първият елемент се сцепи, булито е мощно и дано при теб не се повтори моята сага. Предполагам, че разполагаш с резервни елементи за модератора, при повреда да ги подмениш.
Опасявах се за такъв проблем и затова чинийките са по 2,5мм . Вероятно ще направя и от дуралуминий , но когато уточня най- добрите размери за калибър 6,36. В момента вътрешния размер е 8мм , но не съм сигурен дали е най добрият. Поздрав .
 

lynx

Редовен Потребител
Може да направиш само първите 1-2 чинийки от дуралуминии, те понасят най-сериозната ударна върна.
Като цяло по презумция повечето производители правят голяма камера при цевта и след това няколко по-малки на изхода.
Варианти има най-различни, вътрешния диаметър от 8мм. би трябвало да е добре ако има добро съосие, но ако чашките закачат може да го увеличиш на 9. На мишената си проличава дали всичко е наред.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Задължително, тарелките от алуминий. Хубаво е и цилиндърчетата да са от алуминий. Препоръчвам, отворите да са 10 мм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колкото е по-малка разликата, толкова е по-добре.
Под 20% разлика в диаметрите е най-добре, защото пада вероятността част от въздуха да започне да изпреварва проектила още вътре.
Но е въпрос от технологична гледна точка, дали може да се постигне.
За чукването вътре, много по-често влияние оказва трептенето/дисбаланса на проектила, особено ако има преразход.. И най-лесно е да разшириш отворите.
Но си е компромис.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
При мощните пушки, си има сериозно трептене на проектила. Винаги има възможност и резбата да отдаде леко, а и големите завихряния в камерите, си пречат допълнително. Всеки си решава сам, де. А и разликата в звука, изобщо не е съществена - пробвал съм го многократно.
 

Niki

Редовен Потребител
Колко децибела постигате с тия ,,фирмените,, модери,пък и въобще и с другите?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не съм измервал децибели. Гледам на ушите да ми е добре. Моите така ги преценявам.
 
Нагоре