МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

gggenata

Потребител
Здравейте,
Днес и без туй се жалвам в темата за Дейстейт че ми изпуска куикфила, та реших да погледна Армса S410 как е и се оказа че и той леко връща/изпуска от куик фила....явно имам епидемия по пушките... ;)

Та въпроса ми е някой с Армс S 400,410, или 500,510 дали си е отварял куик фила и как се развива. ???
Май в студеното време ще си седя в къщи и ще си чопля пушките........ :(
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
gggenata написа:
Здравейте,
Днес и без туй се жалвам в темата за Дейстейт че ми изпуска куикфила, та реших да погледна Армса S410 как е и се оказа че и той леко връща/изпуска от куик фила....явно имам епидемия по пушките... ;)

Та въпроса ми е някой с Армс S 400,410, или 500,510 дали си е отварял куик фила и как се развива. ???
Май в студеното време ще си седя в къщи и ще си чопля пушките........ :(


Направи му една снимка в анфас.
Ако е такъв, какъвто си мисля, то имам инструмент за демонтаж.
 

gggenata

Потребител
029370605.jpg

029370604.jpg


Така добре ли е ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Този клапан се развива с френски ключ!
Френски, защото ще можеш да хванеш точния размер.
Използвай качествени инструменти и ти препоръчвам да го нагрееш преди развиване!

Не забравяй да изпуснеш преди това всичкия въздух!!!
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Да не би да има някакви разлики, защото моя се развива с ключ 10.
Дори първия път се предаде без нагряване.
А като се отвори вътре има два О-пръстена един на резбата и един на клапана.
 

Attachments

  • DSCN3687.JPG
    DSCN3687.JPG
    79.6 KB · Прегледи: 171

rashko

Редовен Потребител
Аз не препоръчвам така да се отвива,имам чувството че ще се счупи оста ;) :cheers:
 

Milen

Потребител
Развивай смело, без да нагряваш! Развива се много лесно. Явно имаш проблеми със зареждането. От някъде вкарваш боклуци. Прегледай си зарядната станция (или помпата). На Армса има филтри, които са много фини. Огледай ги внимателно, да не са наранени. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Понеже пушките Air Arms ЕV2 станаха доста популярни у нас заради ФТ-то и доста колеги се сдобиха с такива, ще споделя някои моменти при отстраняването на евентуален теч от редуктора.
Дори и да си купим нова пушка, рано или късно скороста ще се промени.
Може да е утре или след 5 години, но все някога ще се случи.
Въпрос на време е, но това не трябва да ни плаши защото се лекува и не е болка за умиране :yes:
Проблемът най-вече се дължи на получения отпечатък в полиамиденото чело на седлото в редуктора и пречи да затвори плътно и бързо.
029448994.jpg

Натискът на буталото към полиамидното чело на седлото прави този отпечатък все по-осезаем и с течение на времето редуктора не затваря достатъчно добре.
Ето как контактуват двата детайла:
029448999.jpg

Отстраняването на отпечатъка може да се направи с много фина шкурка с въртеливи движения, но много внимателно.
Ако сме го направили добре, при събирането на чарковете обратно и настройка на точното налягане, редуктора отново ще работи като нов.
Аз направо си изработих ново резервно седло, ако в бъдеще констатирам теч в редуктора да го подменя и да забравя най-бързо за проблема.
Важното при изработката на новото седло е, резбата да е 100% перпендикулярна на челото на полиамида.
Тоест, когато стругаря го изработва, не трябва да сваля детайла от струга, докато резбата не е направена и челото на полиамида не е подравнена и с отлична гладкост.
Преди време купих от колега от форума изработени готови седла, на които полиамида отпред е набит.
Оказа се, че набиването не е добър вариянт, за много кратко време полиамида излезна от месинговата част, въпреки че беше много стабилно набит:
029448995.jpg

Затова избрах вариянта, полиамида да е навит с резба към месинговото тяло и това се оказа правилния начин.
029448997.jpg

Заводското седло има и още един набит щифт от полиамид ф4 отстрани в самата резба, за да няма луфт и резбата да се навива трудно, за да се избегне саморазвиване.
Моят детайл го направих с перпендикулярен отвор през цяло, тоест полиамидения щифт да оплътнява и от двете стани на резбата.
Сега наистина се навива трудно със "скръц-скръц" и луфтовете са сведени до минимум.
Ето го щифта:
029448996.jpg

При експериментите със закачен редуктор на стенда се видя, че при наличие дори и на малък луфт, редуктора работи по-лошо и по-бавно.
С монтираното ново седло в редуктора и нулев луфт , пълното затваряне на редуктора става за около 3 секунди.
Като монтирам оригиналното седло, при което има лек луфт , окончателното затваряне на редуктора става за около 20-25 сек.
Редуктора ми е настроен на 93 бара, при изстрел стрелката на стенда подскача и спира на 89 бара и за около 25 секунди пъпли до 93, където се установява и не натича повече.
Чувал съм, че някои редуктори се нуждаят от 1 мин. докато затворят напълно и спре натичането, което вече наистина е проблем.
С изработеното ново седло редуктора наистина работи като швейцарски часовник ^-^
По принцип не бих посъветвал никой да си разглабя и бърника редуктора, ако няма под ръка стенд от този или подобен тип:
029449374.jpg

Чрез навиването на седлото в тялото на редуктора се регулира налягането, на колко бара да затвори.
Дори и предварително да премерим преди отвиването, на каква дълбочина е завито седлото и да поставим белези, трудно ще уцелим точното налягане на което е бил настроен редуктора.
Може да се окаже приключение за цял ден и загуба на много въздух и чашки, затова препоръчвам преди да ровим да се подсигурим със стенд.
По принцип не съм добър в обясненията, затова ако някой го интересува нещо което не е разбрал от писанията ми, нека да пита :-[
Направил съм доста експерименти с този тип редуктори, изчетох доста и претендирам, че нещата са ми се изяснили вече на 99%.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
:bravo:
Браво Рачо! Най-накрая пост с болката на ЕВАта.
Прочетох внимателно и разбрах за какво иде реч.
Предполагам вече си се сетил, че ще почнем да те врънкаме най-малкото за чертежи на стенда и месинговото тяло с полиамида. ;)
В случай че ти Рачо или друг колега решите да пуснете серийно от тези неща - бройте и мен.
Още веднъж :bravo:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Браво Рачо :bravo: :bravo: :bravo:

Имам едно нещо, с което не съм съгласен.
Опитът ми е показал, че ако редуктора натича след след 4-5-та секунда, то няма да работи хубаво или няма да изкара дълго време.
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Браво Рачо :bravo: :bravo: :bravo:

Имам едно нещо, с което не съм съгласен.
Опитът ми е показал, че ако редуктора натича след след 4-5-та секунда, то няма да работи хубаво или няма да изкара дълго време.

С това и аз съм съгласен.
Това, че с моето заводско седло редуктора затваря за 25 секунди, означава еднозначно че седлото е с единия крак в боклуджийската кофа.....пътник. Въпреки, че откакто го имам този редуктор, все така е затварял и скороста не е мърдала.
За мен най-важното беше, да намеря правилния начин за изработка на нови седла.
Много дълго време съм бил в заблуда, че най-важния фактор за бързото действие на редуктора е подредбата на пружините/по двойки, тройки или друго/.
Да, ама не! :yes:
Другото интересно с което експериментирам от година насам е о-пръстените вътре в редуктора.
Нарочно съм сложил български о-пръстени/от Хубата/ на трите места, за да тествам колко време ще изкарат.
Вече почти 1 година нямам о-пръстен, който да пропуска а изпуках много хиляди чашки от подмяната с нашенски пръстени.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Другото интересно с което експериментирам от година насам е о-пръстените вътре в редуктора.
Нарочно съм сложил български о-пръстени/от Хубата/ на трите места, за да тествам колко време ще изкарат.
Вече почти 1 година нямам о-пръстен, който да пропуска а изпуках много хиляди чашки от подмяната с нашенски пръстени.

Според мен в конкретния случай, факторът който влияе повече е времето, а не броя изстрели! Имам впечатления, че по-нискокачествените о-пръстени (продавани у нас) не са толкова дълговечни.
Взимайки си оригинални консумативи за редуктора, се лишаваш от възможността о-пръстените да ти се приплескат и сменят качествата си преди да е заминал самия редуктор от стрелба.
 

lynx

Редовен Потребител
Така е, но както знаеш, оригиналните са с много изчанчени размери и се поръчват/купуват трудно, ако успееш да ги намериш.
Преди време ми изпратиха линк в ибей за ремонтен комплект с о-пръстените за EV2, но не го намирам вече.
На някои места съм сложил по-големи от оригиналните, на други места по-малки. Засега всичко е наред.
За мен е важно да изкарват минимум 1 година, защото всяка зима разглобявам за почистване редуктора и сменям трите о-пръстена.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Браво Рачо за полезния пост.Ще и хванем цаката на тея редуктори.И аз имам в мен 6 направени чела,но дано не ми се налага скоро да проверявам как работят.А иначе според мен полиамида може да си се набива,но може би с капчица моментно лепило и е вечно.
 

lynx

Редовен Потребител
И още малко уточнения при направата на резервните седла с полиамида за редукторите на EV2:
Направих си още 2 резервни, да пробвам дали ще имам същия успех като с първия и дали ще работи толкова "бързо".
Наистина е важно, челото на полиамида там където контактува с буталцето да е изрядно гладко.
Поиграх си да го полирам до стъклен блясък с изхабена предварително шкурка 2000.
Доста добре се получи, за няколко секунди е затворило и стрелката не мърда, без значение колко време ще стои на стенда.
http://www.youtube.com/watch?v=tdHZI7DYAeg&feature=youtu.be
 

mamawaits

Потребител
полу4иж този отговор от мом4ето http://www.escap.hu/

It is hard to say how fast the regulator will fill up the 20cm3 chamber, I have to make this first and than I can measure the time. But it will be slower and slower with the decrease of the pressure in the cylinder, because the bigger pressure fills the chamber faster. When you are using your cylinder and the pressure is becoming lower and lower, the speed of the filling will be slower, as diameter of the air flow is constant.
A quick measurement: if the diameter of the chamber will be 26mm and it will be 10mm long, than it is 21,24cm3. The time of the fill at 200bar is approximately 0,6sec.

това е за един негов редуктор
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
И още малко уточнения при направата на резервните седла с полиамида за редукторите на EV2:
Направих си още 2 резервни, да пробвам дали ще имам същия успех като с първия и дали ще работи толкова "бързо".
Наистина е важно, челото на полиамида там където контактува с буталцето да е изрядно гладко.
Поиграх си да го полирам до стъклен блясък с изхабена предварително шкурка 2000.
Доста добре се получи, за няколко секунди е затворило и стрелката не мърда, без значение колко време ще стои на стенда.
http://www.youtube.com/watch?v=tdHZI7DYAeg&feature=youtu.be


Ето това вече е редуктор!
Предвид материала, от който е направено седлото, си го паснал перфектно. Очакват те 15-20к изстрела с перфектно плато.
Ако ме питаш мен, не пипай повече нищо!!!
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Ето това вече е редуктор!
Предвид материала, от който е направено седлото, си го паснал перфектно. Очакват те 15-20к изстрела с перфектно плато.
Ако ме питаш мен, не пипай повече нищо!!!

Ще го кача пак на стенда след 200 чашки, да видя дали не е мръднала настройката на налягането и как работи като цяло.
Гледам, че най-големия производител на редуктори за ПЦП в Англия, тества сериозно всеки един редуктор, преди да го пусне в продажба.
Тестът е не по-малко от 150 цикъла заряд/разряд и ако всичко е наред е готов за продажба на клиента.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
FTP9000soon.jpg


А такааа..... Нова Ева - нов късмет..

http://www.air-arms.co.uk/news

http://www.shooting-the-breeze.com/foru ... hp?t=15191

Казано от човек от АА:

"The new rifle ( FTP 900 ( at the moment )), is in my understanding (direct from AA) will be a whole new rifle except for the barrel, which will be those which are currently in use on the MK4 EV2,

It will have a completely new ( much bigger and stronger/longer ) breech block, which will hold the barrel over an increased area for rigidity, longer machined scope rails, a new cocking side lever and bolt system, and the much improved trigger ( extra sears and adjustment ) will be a sealed system (from the elements) to stop the ingress of water and dirt.

The regulator is also a new improved system for reliability and consistancy.

the barrel will also be Double shrouded to combat barrel resonance and temperature fluctuation and finished off with an adjustable Air stripper.

the cylinder will be fillable by quick fill, with the ability to be removed for quick replacement ( a 20 micron air filter will also be incorporated to stop debris entering the system )

there will be a windicator, pressure gauge, 'maybe a spirit level?', and a "take it or leave it" barrel band for free floating or not ( your choice ).

The NEW stock ( when Minelli gets the supplies, should be a multi layered laminated in ...( im not going to tell you the colours wait and see ) the action will not be coloured like the EV2.

improved adjustments and height range on cheek piece hamster and new butt plate / hook system,

the pistol grip has a repositioned cut thumb up groove for a more natural placement, it also incorporates a palm swell and adjustable palm shelf and the whole stock will be 'cast off' ( a difficult and expensive thing to do ) for the right handed shooter.

a left handed stock will be available at a later unspecified date, due to the minimum quantity requirement for production ( so if your left handed and want one, then club together and put in a bulk order and it might happen sooner rather than later )

and all this Will work straight out of the box,

( unlike a Steyrr, which needs a lot of work to get it to shoot correctly )

and all of this will be for less than the price of a Steyr/Walther etc.

also to quell, rumours it is not based on an AA 510 or a steyr, it is ALL NEW and has been designed for...

FIELD TARGET with the assistance of Respected Field Target Shooters.

I'm getting two for me and the missus"
 
Нагоре