Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала - HAENEL MLG 550 и др.

angelmr

Редовен Потребител
Честито и от мен. :) Ето това се казва вече пушка.
 

rashko

Редовен Потребител
Взех я за 200 лв. от бг човека не знаеше какво продава. ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
:eek: Това е сделката на годината каде го намери този че и ние да потърсим там :) Пожелавам на повече хора такива покупки на такава цена.
 

Loki

Потребител
М/у другото, има един компресионен Feinwerkbau 601,02,03- нз, не съм питал, в магазин "Сафари" на бул Т.Александров в София- към 1000 лв, втора ръка естествено- поочукан (170м/с 4,5). Миналата год имаше същия в "Дефенз" на Витошка- около 1300 май, кат че ли по-запазен не си спомням. Дали го подмятат един и същ или ги копат от некое тренировачно стрелбище... :pardon: (може би не казвам нищо ново :-[) Както и да е, Рашко сложи психологическата летва от 200лв за такваз пушка и ;)...
 
A

Anonymous

Гост
Предположете след закриването на ДОСО и прилежащите към нея стрелбища в цялата страна ( което включваше и тези по училищата ), къде се дянаха изведнъж подобни красавици ?
 
A

Anonymous

Гост
То не беше много отдавна времето, когато в другия форум можеха да се видят обяви за такива пушки на смешни цени...Ама всичко е минало, кой успял, успял...
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=4006&start=0
Рашко уби коча с лопата с това бижу за толкова пари...Поздравления! Чакаме снимки на мишени. :)
 

lynx

Редовен Потребител
Не знам дали не обърках темата, но да питам следното:
Някой има ли представа от къде мога да купя за тази гадинка резервоар?
http://www.feinwerkbau.de/ceasy/modules ... PageId=101
Нещо линкче....сайтче за чарколяци? ???
 

njatanasow

Редовен Потребител
Walther LGR

До колкото знам този модел Валтер е създаден за да засенчи славата на Feinwerkbau 300s , затова днес реших да сравня стрелбата на двете пушки.Вярно Валтера беше в по "незавидно "положение никакъв тунинг(девствен 7,5 дж.), докато Фанито е 10 джаула със страхотна оптика докато на Валтера имаше китайска Барска без регулиране на паралакса,защото капачето което се отваря за зареждането ограничава дължината на оптиката,от там и избора на такава.
Резултата беше в полза на Фанито ,но с малко и според мен е заради оптиката.Докато Фани направи една дупка от 5 мм. при Валтера мърдането беше до 5-6 мм.Според мен и двете пушки са невероятни.Стрелбата беше на дистанция 25 м. с чашки JSB 0.475 RS,почти безветрие.Това е за сега ,като намеря добра оптика за Валтера пак ще ги сравня :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Walther LGR

От лятото съм горд собственик на това бижу, но за съжаление нямам никакво време да направя едно пространно ревю със снимки и тестове...
Разпространените модификации изглеждат така:
DCP_2484.jpg

и така:
Walther-LGR-A6175.jpg


А аз се докопах до това:
LGR-UIT-1.jpg

Лимитирана серия- били са произведени 45 бройки за националния отбор на Германия, като дизайна на ложата и приклада е на Олимпийския шампион по онова време Бернд Клингнер. Проектирани са така, че да могат състезателите да тренират през зимата в зала трите положения за стрелба ;)
Тази версия също е колекционерска рядкост:
Walther_LGR_Moving_Target.jpg

Walther LGR Running Boar

За безумната им точност няма да говоря, само ще спомена, че на 25 метра от маса с оптика 4х32 с тънък бенчрест кръст спокойно се дялкат кибритени клечки - не чупят , а дялкат малко по малко ;)
Ако имам повече време наистина ще направя едно подробно ревю скоро.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re: Walther LGR

Ето малко снимки на мойте пушки и "съревнованието" м/у тях :).
Струва ми се че лошата оптика изигра решаващата роля за по слабия резултат на Валтера.
Стреляно е на открито на 25 метра идеално време почти безветрие,чашки JSB RS 0,475г.
Стрелял съм по две групи по 5 изтрела в мишена(стандартни мишени за групи)



















 

vanko

Редовен Потребител
Re: Walther LGR

Браво Ники :clap: Тъй кат гледам пружината стреля по добре от ПЦП-то бе ба*си ??? Отбора лесно ще стане ама как ще те стигаме,не знам :) То не бе групи,не бе дупки,не бе чудо :eek: Май не става само с мерак,трябва и Фани да се взема май ??? :sniper2:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Walther LGR

Ами то си е любов! Аз например си спя с моята :-*
 

ivan66

Новодошъл
Понеже темата е замряла ще пусна един възхитителен пост за пушката от заглавието :).Определено,от това което ми е попадало в ръцете е най-точната и безоткатна десяткопробивчица.От опит знам,че при тихо време резултатите с нея са убийствени до 25-30м.Ще се опитам да си намеря някоя.
 
A

Anonymous

Гост
ivan66, темата изобщо не е умряла. Погледни това: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=6

Всъщност добре е модераторите да прехвърлят онази тема тук, а и напоследък взеха да се появяват доста класически компресионни пушки, така че, темата ще има развитие ;)
 

lynx

Редовен Потребител
ivan66 написа:
Понеже темата е замряла ще пусна един възхитителен пост за пушката от заглавието :).Определено,от това което ми е попадало в ръцете е най-точната и безоткатна десяткопробивчица.От опит знам,че при тихо време резултатите с нея са убийствени до 25-30м.Ще се опитам да си намеря някоя.
Ако визираш HAENEL MLG 550 , аз познавам човек с такава пушка, но дали ще я продаде...?
Е, абсолютно всичко се продава но дали ще си склонен да платиш достатъчно? ;)
Този модел дори и в Германия не се появява често по аукционите.
 

angelmr

Редовен Потребител
lynx написа:
ivan66 написа:
Понеже темата е замряла ще пусна един възхитителен пост за пушката от заглавието :).Определено,от това което ми е попадало в ръцете е най-точната и безоткатна десяткопробивчица.От опит знам,че при тихо време резултатите с нея са убийствени до 25-30м.Ще се опитам да си намеря някоя.
Ако визираш HAENEL MLG 550 , аз познавам човек с такава пушка, но дали ще я продаде...?
Е, абсолютно всичко се продава но дали ще си склонен да платиш достатъчно? ;)
Този модел дори и в Германия не се появява често по аукционите.

И странното е че доии когато се появи цената му е по-висока от аншуц 2001 примерно.
 
Нагоре