Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала - HAENEL MLG 550 и др.

chopara

Потребител
Ralfi написа:
Walther LG400
На 1:36 се вижда абсорбера, който компенсира импулса от ускорение на проектила.
http://www.youtube.com/watch?v=cX3839GXkU0

Това нещо като противооткатна система ли е или...?

Тук има почти всичко за LGR, много интересна конструкция, особено лостовия механизъм http://www.carl-walther.de/files/pdf/LGR_Bed_klein.pdf
 

ph

Новодошъл
Знае ли някой,технически възможно ли е да се повиши скоростта на компресионна пушка?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако запазиш оригиналната конструкция, няма да постигнеш много.
Трябва сериозна намеса, ако търсиш много по-висока скорост ще трябва да махнеш помпата и да преправиш пушката на ПЦП, при някои модели е лесно , а при други трябва направо да се направи нова цевна кутия.
С две думи не е работа за всеки.
Има огромно значение за кой модел питаш.
 

ph

Новодошъл
Не искам да преправям пушката на ПЦП.Идеята е да се вдигне на 14-15 дж. за да става за ФТ- Аншуц 2001.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То ясна работата, ама някой беше писал, че тоя Анщутц е труден за обръщане. Иначе имаме собственици на компресионки обърнати на пцп. Валтера на Робо може да се връща в оригинален вид, така че пак ти казвам - питай пловдивчани - ако те не могат, не знам кой ще ти помогне. Иначе за вдигане на скоростта както си е компресионна - трудно. Трябва по-голяма камера според мен, но трудно ще достигаш еднаквост в налягането с помпата. А и пак трябва преправяне. Най-добре я направи на ПЦП ако позволява - дуволен ша останиш !!! :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
ph написа:
Не искам да преправям пушката на ПЦП.Идеята е да се вдигне на 14-15 дж. за да става за ФТ- Аншуц 2001.

Това няма как да стане. Не ми е известно да има въобще компресионни пушки (сингъл) работещи при тези енергии. Но някои модели с неголеми вмешателства се конвертират до ПЦП. Все пак аншуц 2002 CA и SA са си една и съща пушка, като първата е компресионна, а втората ПЦП изработка. При фаенербау 600-сериите също е възможно и е правено има такава пушка във форума. Робо прави удачни конверсии на хемерли 450. Така че и при теб конверсията би трябвало да не е проблем. Но задължително ще трябва да се пипа. Алтернативата е просто да си стреляш с нея на 10 метра. :) Което също е стрелба с много предизвикателства.

ПС. При всички случаи конверсията до "hi end" FT пушка на една такава ще ти излезе много по-евтино от купуването на ева/валтер/щаер. Но си приготви едно 1000-1200 лева за целта включително и сумата за покупка на самата пушка, която ще се конвертира.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не искам да преправям пушката на ПЦП.Идеята е да се вдигне на 14-15 дж. за да става за ФТ- Аншуц 2001.

Колега ph, аз съм един от тези които направиха Валтер LGM-2 в ПЦП.
Прав е Ангел за парите,а и не всички (преправяни)пушки са прецизни при 16 джаула моята например е добра на 13 дж.Не че немога да я регулирам на 20.
Ако успееш да си увеличиш компресионната камера без да губиш от уплатнението пак ще вдигнеш джаулите но това е доста трудна работа,и не се знае дали си струва.Може и да успееш .
 

ph

Новодошъл
Благодаря,за отговорите.Значи ще се "мъча" да стрелям с оригиналния й вид. :D Днес на 40м свалях капачки от кока кола,но като задуха и ......10см вляво и дясно.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
chopara написа:
http://www.airgunforum.ca/forums/topic38980.html Валтер глр в мултикомпресионен вариант.


Това са 4 помпания за 223 м/с. Далеч от 16-те джаула. И на всяка мишена 4 помпания. Дали няма да се отразят на стрелбата ? А време за мерене ? За 1 минута или 2 помпане плюс зареждане, мерене на дистанция, прицелване и изстрел ??? Най добре да се превъплати в ПЦП. Живота ще му е много, много по-лесен.
 

павле

Потребител
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

Колеги имам проблем с моя Хайнел МЛГ 550-1 скъсано ми е уплътнението на боиния клапан.
Правих друго но не може да стане като оригиналното с него не мога да вдигна мощноста над 2 джаула някой дали може да ми помогне със закупуването на ново.
Има вариант да се направи матрица но ще стане скъпо и бавно .
 

6tangata

Редовен Потребител
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

Благодарностти на колегата ''soundmax'', който се зае с направата на матрица за тези уплатнения. Ако някой освен мен и колегата ''павле'' има желание за такова резервно уплатнение да пише на ЛС. Резервни уплатнения за буталото се намират, но това за бойния клапан е доста бамбашка :)
http://6tangata.snimka.bg/hobby/victori ... 3.27311656
Ето къде се помещава това уплатнение.
 

6tangata

Редовен Потребител
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

http://6tangata.snimka.bg/details/haene ... 5.27645213
И така колеги, благодарение на колегата ''soundmax'', който дълго се занимава с поръчката и направата на матрица за това уплатнение( дясно на снимката),без да е искал и 1-ин лев за това, вече аз и колегата "павле" притежаваме такава матрица и няколко такива уплатнения. Който притежава такава пушка вече може да намери от нас и от магазин пълния комплект уплатнения ако иска да обнови ''старата класика'' Haenel 550.
 

павле

Потребител
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

Потвърждавам че уплътненията пасват идеално .
 
A

Anonymous

Гост
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

Имам излишна Хайнел550.
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала -

Браво.За излишните има друга тема
 
Нагоре