КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 12.05.2012 г.

Статус
Заключена за публикации

FreeMan

Редовен Потребител
Хайде пак, щом стана въпрос за над 16j и веднага се асоциираха със "хитреци".
Нямаше хронотест понеже органицаторите решиха така - предполагам поради многото участници и гадното време...
Така че не можа да се види дали между тези с 16j има "хитреци" които бяха за към 45j!

За такива смесени състезания трябва да се слагат изпитани мишени които реагират на всичко каквито са на dp1962bg
Скоро ще имам 2 от тях и ще ги предоставям за замяна на състезания на Гамовски такива които явно поддават при масирана стрелба.

Та никой нищо не каза за възможността за есенно такова...
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
dinkata написа:
Понеже братчеда най - много с мене се бъзика за джаулите, Калояне напиши на колко я оставихме предната вечер, за да отпадна от списъка с съмнения :) :cheers:

Не съм визирал никой.
Всеки един от нас знае, как и с колко му стреля пушката.
За теб Динка гарантирам с името си...
 

TeXHo

Потребител
Мишената за която стана дума е от Дидовите. Проблема не е с механиката, а 3мм ламарината беше смазана далеч повече от това, което съм виждал от 42дж на Рояла ми. Надявам се някой да пусне снимки. Само ще кажа, че попаденията бяха се отбелязали на задната страна на ламарината доста осезаемо.
 

dinkata

Редовен Потребител
TeXHo написа:
Мишената за която стана дума е от Дидовите. Проблема не е с механиката, а 3мм ламарината беше смазана далеч повече от това, което съм виждал от 42дж на Рояла ми. Надявам се някой да пусне снимки. Само ще кажа, че попаденията бяха се отбелязали на задната страна на ламарината доста осезаемо.

И аз я видях и не можех да повярявам :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Хайде пак, щом стана въпрос за над 16j и веднага се асоциираха със "хитреци".
Нямаше хронотест понеже органицаторите решиха така - предполагам поради многото участници и гадното време...
Така че не можа да се види дали между тези с 16j има "хитреци" които бяха за към 45j!

За такива смесени състезания трябва да се слагат изпитани мишени които реагират на всичко каквито са на dp1962bg
Скоро ще имам 2 от тях и ще ги предоставям за замяна на състезания на Гамовски такива които явно поддават при масирана стрелба.

Та никой нищо не каза за възможността за есенно такова...


Не съм повдигал тема за 16j!
Нито съм искал!
Ти я повдигаш! :)
Не мога да кажа, кой с какво е стрелял най-малкото защото не съм бил там по причини, които бях изтъкнал в началото на темата. http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... hp?t=36.15
Обаче след като мишените издържат безпроблемоно стрелбата на 42j, тествано многократно от "ТеХно", а организаторите са имали ограничение от 45j то тогава някой ги е "ТРЕЩЯЛ" :bachkam: с мощност над ограничението!
Ти как би нарекъл човек, който се включва във състезанието въпреки ограничението от 45j !?
 

FreeMan

Редовен Потребител
По същия начин както и тези който са имали ограничение 16j, а са стреляли с над. Като при 16<18 разликата в траекторията е огромна в сравнение с на 45<47.

Хайде да не се ос...ме и тази тема с джаулите а?
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
На мишената не беше изкривен само щита. По-впечатляващо е, че лъжицата и беше изкривена и не само усукана, а на гърба и се виждаха издутини от попаденията. Отчетливо си личаха поне 8 такива. За малко някой да успее да пробие 3 мм. стомана, която дори не е закрепена неподвижно. Това ще рече че не само една пушка е била над 45 Дж.
Мишената Дидо ще я поправи, но остава ЛЪЖАТА. Колеги като лъжете, лъжете най-вече себе си. И ако тази лъжа е помогнала на някой да спечели награда, то всеки път като погледне този приз ще се сеща как го е спечелил и дали наистина го заслужава. Не визирам определен колега. Както казах не е бил само един.
 

dinkata

Редовен Потребител
Вальо, малко преувеличаваш с това 8, защото и аз бях там и аз чух и видях че Дидо ясно каза за поне три попадения.... :rose: ;) :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Осем Динко. Вечерта като си тръгнахте пак вадихме мишената да и се порадваме :mad: и ги броихме.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги, като един от организаторите на мероприятието, ви моля, нека не обсъждаме повече темата за джулите.
Било, каквото било.
Всеки си напарви изводите и решенията всеки сам ще си вземе.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Вальо е прав, аз също разгледах мишената която Дидо донесе.
Не е бил само един "хитреца" ;), може би 3-4 човека са били надлимитни. :yes:
Мишената ще я оправят лесно с големия чук, но нека занапред да не се правим на майстори ;)
Моята пушка беше нагласена точно на 244 м/сек и заради регламента я "развих" с няколко метра надолу, за да не се окаже примерно че от разликата в надморска височина или друго се опитвам да хитрувам.
Поканени сме на мероприятие, организатора е написал максималната енергия, нека я спазваме и всичко ще е наред.
 

dinkata

Редовен Потребител
Ааа вие сте я изкарали като сме си тръгнали всички "Съмнителни" ;) :cheers: ?



п.п. Да не би Рачо тайно да си е прострелвал 80джауловата пушка докато ни е нямало? ? ;) ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не сте прави!
Не може да обвинявате хората, че са стреляли с над разрешената енергия с индиректни "доказателства"!
И аз видях мишената, и аз имам мнение, но не съм видял хронотест, за да мога да коря някой.
Друг е въпроса, дали 45Дж е висока или ниска мощност за тези мишени.

Основния въпрос според мен е друг.
На трасето имаше две мишени, които правеха "луна" в убойната зона! Тази луна нямам спомен да я имаше в първи кръг! Даже на едната мишена (в сектора при реката) се виждаше рамото, на което беше закрепена облата част на педала. Трябваше да се стреля доста прецизно по нея, защото иначе имаше реален шанс чашката да мине през убойната зона, без дори да закачи част от конструкцията на педала.
Според мен е цяло чудо (без да подценявам старанието на организаторите при разставянето на трасето), че състезанието завърши без нито едно прекъсване поради технически проблем.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
pavloff написа:
Било, каквото било.

Следващ път няма да има. Хроно тест преди и по време на състезанието. Който по време на състезанието е над 16 или 45 :goodbye: Резултата се анулира и при публиката.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
valens1968 написа:
pavloff написа:
Било, каквото било.

Следващ път няма да има. Хроно тест преди и по време на състезанието. Който по време на състезанието е над 16 или 45 :goodbye: Резултата се анулира и при публиката.

Подкрепям напълно.
Да кажа само, че това беше замиселно и за това мероприятие, но дъжда обърка всичко. В смисъл, че времето напредваше, хронотеста щеше да забави допълнително нещата. Но всяко зло за добро, така се трупа опит и организаторите за вбъдеще ще знаята къде да акцентуват при провеждане на мероприятие.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги благодаря за проявеният интерес към мероприятието.
Благодаря на всички които изразиха мнение в темата.
Смятам, че се каза всичко.
Моля админа да заключи темата и когато прецини да я прехвърли в архив.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре