Избор на среден клас ПЦП

mlaudanov

Новодошъл
Здравейте, от известно време си мисля за една моя стара мечта, а тя е да си взема мощно ПЦП от среден клас на което задължително ще му трябва доработка.
Имам опит с Hatsan 125 и Gamo whisper X но не са ПЦПта и с тях не могат да се гонят големи дистанции.
От четене в форума съм се спрял на Hatsan bully long 6.35 i Kral bigmax X 6.35. или ако имате по-добра идея в този ценови клас ще се радвам да я чуя.
Пушката ще се използва за мишени и забавление през свободното време с мечтата да се целят мишени на разтояние +100м
Интересува ме и ориентировъчно какво ще струва тунинга на един такъв проект.
Благодаря предварително!
 

nikolaym

Потребител
Здрасти за тунинга може да се обърнеш към Ники Gadnqra,тои ще ти обясни по подробно как стоят нещата.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Бигмакса е голяма тояга и съответно тежи много.
Трябва да я пълниш с въздух тая пушка тоест ще ти трябва или голяма бутилка(над 6литра на 300бара) или компресор на 300 бара с добри филтри.В всички случай едни 500 лева ще отидат само за зареждането.
Оптиките и те не са много евтини.Там зависи какво искаш.Вероятно ще започнещ с някой китайски боклук и като разбереш какво искаш ще си купиш оптика близка до стойноста на пушката.
Аз съм си пуснал едната направена пушка(булпъп) за продажба и ако си от Бургас или региона може да се видим да ти я покажа,да я пробваш и да прецениш какво ти харесва,какво не за да знаеш какво да търсиш.
 

mlaudanov

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори ,

От Русе съм и това мисля че ще ми улесни тунинга след време :)

Мисля след пушката да следва метална 5-10 литрова бутилка 300 бара и да си я зареждам някъде и прилична оптика разбира се.

Има ли вариант за среден клас ПЦП еквивалент на горните две и да е автоматик?

@Gadnqra -може ли много груб ориентир на лично какво струва удоволствието за да мине пушката през тебе и да стане както трябва?

@wakafaka - пушката която продаваш не е ли 5.5 в раздел купува/продава?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За бутилка - 5 литра не. 10-12 литра - да. От автоматични пушки бягай надалеч. Еквивалент на Булито, от средния клас е Sumatra-6,35.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Благодаря за бързите отговори ,

От Русе съм и това мисля че ще ми улесни тунинга след време :)

Мисля след пушката да следва метална 5-10 литрова бутилка 300 бара и да си я зареждам някъде и прилична оптика разбира се.

Има ли вариант за среден клас ПЦП еквивалент на горните две и да е автоматик?

@Gadnqra -може ли много груб ориентир на лично какво струва удоволствието за да мине пушката през тебе и да стане както трябва?

@wakafaka - пушката която продаваш не е ли 5.5 в раздел купува/продава?
Автоматик не.

Да в 5.5мм е но калибъра няма такова значение поне за начинаещ.Ще се изненадаш колко е силна.И след това ако ти покажа колко е силна 6.35 в 180джаула 5.5 70джаула ще ти изглежда като играчка.За това всичко е относително.
Идеята е да видиш какво представлява.Щом си от Русе там има доста хора с въздушни пушки. Виж Gadnqra ако има някоя направена пушка за продаване.По-лесно и доста по-евтино е да вземеш нещо направено отколкото да си купиш турска нова да я тунинговаш и да я "обучаваш".Ориентировъчно само ще ти кажа че само за тестове на пушката в 6.35 (180джаула) съм хвърлил поне 200 лева само за проектилите(грубо ги кажи1000слъга).Ако тръгна да смятам и въздуха за пълнене и отделеното време сметките стават големи.
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
Благодаря за бързите отговори ,

От Русе съм и това мисля че ще ми улесни тунинга след време :)
Не, че в Русе няма специализиран магазин за PCP въздушни пушки, където бих казал има доста голям избор ;)
 

kokodjambo

Потребител
Има ли вариант за среден клас ПЦП еквивалент на горните две и да е автоматик?
Автоматик май няма.. среден клас има много висок и много нисък
Чешките LCS са среден клас автоматик но са над 3хил

Висок клас е western airguns модел Rattler към 6-7хил

Нисък клас е Hatsan blitz като му научиш болежките е надежден но е слабичка пушка и стреля само с чашки до 80м точно в 7.62мм 70J.
Има кофти спусък и не е нещо което ще те изкефи макар, че си има чар заради автоматичния режим и 100те изстрела без регулатор с едно зареждане. Новия им модел който още не е в магазините обаче е на 300 бара а не на 250 бара като стария и е с малко по-дълъг кожух/shroud за да събира по-дълга пружина заради голямото налягане и има сгъваем приклад и m-lock за релси от страни около цевта. Kакто и 700 кубика карбонова бутилка което сигурно ще означава или повече от 100 изстрела или повече сила.

Аз бих заложил ако има добра цев за слъгове на hatsan bully като най евтин но качествен вариант.
Иначе бих избрал AGT vulcan 3 в 6.35мм или 7.62мм няма как да сбъркаш.
 

Attachments

  • Picsart_24-02-01_12-00-22-484.jpg
    Picsart_24-02-01_12-00-22-484.jpg
    124.9 KB · Прегледи: 58
  • Screenshot_20240201_115718_Facebook.jpg
    Screenshot_20240201_115718_Facebook.jpg
    135.1 KB · Прегледи: 58
  • Screenshot_20240201_115727_Facebook.jpg
    Screenshot_20240201_115727_Facebook.jpg
    146.8 KB · Прегледи: 58

Amfo

Редовен Потребител
Мисля ,че има сериозна оферта във форума.

И няма да се занимаваш с доработки . Вземаш и стреляш . Когато стреляш по мишени имай предвид, че заминават доста проектили . А те не са безплатни. Направо цяло чудо ,че стои предвид цената на комплекта .
 

mlaudanov

Новодошъл
Здравейте, благодаря на всички за коментарите и идейте и мога да кажа, че много ми помогнахте и вече съм собственник на hatsan bully long 6.35 и преминавам към следващите стъпки…. Тунинг, компресор за пълнене директно на пушката или бутилка и да си я пълня някъде и оптика.
Имам стара оптика Gamo 3-9x32e , и въпросът ми е дали става като за начало на тази пушка?
И каква оптика среден клас примерно би пасвала добре на тази пушка и да си заслужава?
 

wakafaka

Редовен Потребител
Всяка оптика би паснала.Сложи гамото и прецени какво ти трябва или не.Ще трябва малко да прочетеш да оптиките.

Щом си в русе отиди до shaman-a да ти покаже за какво става дума.
 
Последна промяна:

Павката

Редовен Потребител
24 или 30 увеличение и нещо в първа фокална напр. Вектор ти е необходимо колега.По-скъпа оптика няма смисъл за пневматика,пък и пушката е средна хубост...
 

kokodjambo

Потребител
Best bang for your buck
 

Attachments

  • Vector.jpg
    Vector.jpg
    134.3 KB · Прегледи: 56
  • Discovery-ED-prs.jpg
    Discovery-ED-prs.jpg
    131.6 KB · Прегледи: 53
  • Discovery LHD.jpg
    Discovery LHD.jpg
    110.6 KB · Прегледи: 50
  • Discovery ed5_40.jpg
    Discovery ed5_40.jpg
    124 KB · Прегледи: 48
  • Vortex_working_horse.jpg
    Vortex_working_horse.jpg
    112 KB · Прегледи: 53
Нагоре