Избор на първа пушка

Tiinkko

Новодошъл
Здравейте,
четох темите из форума, но още не мога да взема решение коя е по- добра - Meteor AR 1000 Magnum или Kral Arms N-01 , става дума за 5.5 .
Можете ли ме ориентирате за коя има повече резервни части, коя се отремонтира и съответно поставя ГП по-лесно, коя е по- здрава. Като цялото плюсовете и минусите на двете пушки и вие коя бихте препоръчали за новобранец.
 

emci74

Редовен Потребител
А за да си спестиш 3-4 години мъки, направо това:
*да не се приема сериозно, но си е чиста истина :crazy:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
за да си спестиш 3-4 години мъки, направо това:
Съмнявам се,ЕнжЕнерите от FX не спират да мислят как мъките да са безконечни за феновете им!
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте,
четох темите из форума, но още не мога да взема решение коя е по- добра - Meteor AR 1000 Magnum или Kral Arms N-01 , става дума за 5.5 .
Можете ли ме ориентирате за коя има повече резервни части, коя се отремонтира и съответно поставя ГП по-лесно, коя е по- здрава. Като цялото плюсовете и минусите на двете пушки и вие коя бихте препоръчали за новобранец.
Май за Крала има повече части. Не очаквай чудеса и от двете пушки, ако стреляш здраво. Май Метеорът е по-добре направен, но си има и той проблеми, например мерните прибори и напасването на газовото бутало. По-елементарните части- пружина, маншет, цевно уплътнение, се намират, защото и двете пушки са реплики (китайска и турска) на испански пушки.
Колегата Kifa горе е постнал доста атрактивна пушка. Само трябва да се проучи дали може да се ползват маншети от други модели и марки.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Това е може би, най-добрия вариант. Само, че в 4,5 мм. Спестяваш много главоболия. В последствие ще го разбереш.

 

Hidden

Редовен Потребител
Аз си мисля, че колегата просто иска да пробва дали хобито е за него. За това не му се дават повече пари. Но това крие риск. По-евтината пушка може да създаде лошо впечатление и да го откаже. Та най-добре ми се вижда да направи това, което често съветват във Форума: да напише откъде е, да се види с колеги и да тества техни пушки от различни ценови класове и да си прецени.
Но нека напише и какви са целите и очакванията му.
 

Tiinkko

Новодошъл
Да, много точно го каза. Искам да пробвам, а не ми се дават 400/500 лв. за пушка, която може след месец да е само за украса. Целите ми са да целя мишени, като кутийки и тем подобни, от разстояние 20-30м може би, като очаквам чашката да минава през тях. Ако с тези евтините пушки не мога да го постигна- здраве да е. Ако се зарибя в бъдеще може и да си взема Комета Феникс 400, защото където и да прочетеш винаги към нея те насочват, значи е много добра.
 

Hidden

Редовен Потребител
Ясно. Кралът го може това. Казвам го от личен опит - имам го в кал. 5.5 и до колкото си спомням даваше 17-18 дж с телена пружина. Има си своите недостатъци - дървен спусък, недобра обработка на металните повърхности и недобро позициониране на мерните прибори, но за толкова пари - толкова.
 

mihailpuxi4

Потребител
Да, много точно го каза. Искам да пробвам, а не ми се дават 400/500 лв. за пушка, която може след месец да е само за украса. Целите ми са да целя мишени, като кутийки и тем подобни, от разстояние 20-30м може би, като очаквам чашката да минава през тях. Ако с тези евтините пушки не мога да го постигна- здраве да е. Ако се зарибя в бъдеще може и да си взема Комета Феникс 400, защото където и да прочетеш винаги към нея те насочват, значи е много добра.
Аз имам Комета 400 компакт стар много е добре на 20 метра ОСБ 2см излиза пружина 34j
 

lynx

Редовен Потребител
И мен ме учуди 34 джаула за Комета-400, но помислих, че може да е преработвана нещо или да е замервана с неточен хронограф.
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Може да ти се иска да е толкова, но Не може да ме убедиш, че стреля над 270м/с.
Имал съм 4 броя такива, в 5.5 максималната скорост е 220-230м/с.
Сега, ако гледаш кво пише на кутията или дадени параметри в нета е друг въпрос.
 

mihailpuxi4

Потребител
И мен ме учуди 34 джаула за Комета-400, но помислих, че може да е преработвана нещо или да е замервана с неточен хронограф.
не разбирам много затова влязох във форума, ако има стари теми ще ги прегледам. Благодаря
 
Нагоре