Въздушни пушки

Стилиян

Новодошъл
Здравейте, мисля да закупя въздушна пушка, но съм все още начинаещ и не мога да се доверя изцяло на познанията, които имам. Ще помоля за препоръки. Бюджета е около 500-600 лева. Изискванията са като на всеки да има колкото се може повече сила и колкото се може по -добра група загледал съм се по две пушки първата е GAMO Replay-10 Magnum IGT GEN 2 кал 5.5 мм N377
Втората Hatsan AT 44-W10- 5.5 .Разбира се приемам и други предложения ,а пушката ще се използва главно за далечни и малки мишени.
 

Hidden

Редовен Потребител
Нито една от изброените не става, но май Хатсанът е най-близо до посочените цели.
А какво се разбира под "далечни и малки мишени"?
 

Стилиян

Новодошъл
Нито една от изброените не става, но май Хатсанът е най-близо до посочените цели.
А какво се разбира под "далечни и малки мишени"?
Мишени като капачки, кенчета, стъклени бутилки и прочие на максимално далечно разстояние

Нито една от изброените не става, но май Хатсанът е най-близо до посочените цели.
А какво се разбира под "далечни и малки мишени"?
А всъщност каква би ми препоръчал ти щом тези не са от най добрите
 

Стилиян

Новодошъл
Обясни ми и за разстоянието и ще ти препоръчам.
Не знам как по-добре да го обясня и кое точно не се разбира но ако така ще е по-разбираемо ще го кажа по следния начин- искам да може да обхваща разстояние до около 100 метра (тогава естествено ще е с оптика)
 

Hidden

Редовен Потребител
Максимално голямо разстояние е доста абстрактно понятие - някои си мислят, че може с пневматика да се стреля както с огнестрелно на над километър.
Aз бих пробва с тази:
На 50-60 м със сигурност ще сваляш шишета. Вероятно може и на по-голямо разстояние. Тъкмо ще разбереш дали това хоби е за теб.
Останалите пари отиват за оптика и помпа.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Може да се помисли и за snowpeak t rex. Мисля че Павел в русе ги има, а и са регулирани до колкото знам и като за начало няма да има нужда от тунинг и излишни разходи
 

Amfo

Редовен Потребител
Има една малка подробност . Дали е pcp или не . Ако си вземеш pcp почваш да носиш още много неща ,когато отидеш да стреляш . Докато със другия вид вземаш само чашки и пушка . Това е от личен опит .
 

Attachments

  • 20231211_125549.jpg
    20231211_125549.jpg
    1.8 MB · Прегледи: 68
Нагоре