Всичко за Фийлд Таргет

DANNY

Редовен Потребител
Нали това казвам в другата тема!
Че нещо щом до сега е правено, това не означава, че е правилно!!!
Колкото повече продължаваме да го правим толкова повече ще продължаваме да залъгваме новодошлите с 55 Джауловите пушки, че стрелят ФТ!
Имаш примери на колеги които са от 1 година с нас а вече знаят повече от нас кое е редно и кое не е редно.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Едно лично виждане можеш или да го приложиш /в свое мероприятие/, или да го предложиш /на организации и организатори на други мероприятия/. Но не можеш да го наложиш на никого.
Ти нито го прилагаш, нито го предлагаш /официално и отнесено конкретно/, а само го приказваш за пореден, пореден и пореден път. Е - не те разбирам :-\ .
 

shooter

Потребител
Аз ще помоля RGB по FT за Р.България - ФТКС
да напише тук или да даде линк, ако ги има някъде другаде
на правилата за провеждане на състезания по FT до 16 J
които следва да се спазват на територията на страната
за да знаем със сигурност, че това е точно FT
както се практикува според Световната ФТ Федерация

За останалото вече разбрахме
 

dilom08

Редовен Потребител
Е този път не вярвам да има кой да се хване на поредната провокация за запълване на свободното време пред компютъра.
 

DANNY

Редовен Потребител
@Стефане видя ли, сега вече си и провокатор!
Точно за това говоря! :)
...Кой разбрал, кой не....



Радвам се, че за първи път от доста време видях някакво разбиране и то от който трябва.
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) ;) ;) ;) Това смятам да ми е последния пост по темата с призив - колеги не се връзвайте и не пишете НИЩО относно провокациите кое било ФТ и кое не и как трябвало да се казва, защото колкото повече се отговоря толкова по-зле става. :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тодор Колев в едно свое предаване доста одавна каза "Телевизора има две копчета едното включи, другото изключи". Всеки сам да направи своя избор. А не да дава акъл на другите какво да правят във форума. Форума е свободна зона и всеки може да изразява лично мнение, без да унижава, обижда или хули други съфорумци.
На мен не ми е приятно някой да ми определя какво да чета и пиша във форума. Всеки има свои виждания по даден въпрос и е хубаво, че ги споделя, а избора дали да чета или отговарям или да се заяждам така за спорта си остава за мен четящия.
Като не ви харесва нечетете темите бе хора. То за това е форум, да се пише в него и да се обсъждат нещата.
Много е неприятно поне за мен, когато се използва открита и тенденциозна ирония сруще друг съфорумец, когато от интелегентни хора се пишат думи неприемливи за употреба във форумното пространство.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Подкрепям думите на Павката :yes: !
Споровете са отстояване на лична позиция. Но иронията няма място в тях - тя е недостоен удар под пояса :-\ !
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Добре де.. Толкова ли няма кой да пита във СФТА че тук в БГ нямаме таван на мощностите и някой стрелци стрелят по правилата на ФТ с по-мощни пушки. Та да пита може ли да имаме клас Ънлимитед и това да е ФТ или да го кръщаваме другояче ? Почти съм сигурен че ще се произнесат и ще сложим край на тази сапунка..
 

Andy Iron

Потребител
Я провокатора да каже коя година за последно е учавствал в регламентирано състезание по ФТ и да даде линк към класирането да го видим (че май само на приказки сме много велики)!
За да си "състезател", г-н провокатор, трябва да си член на спортен клуб по стрелба или да си картотекиран към БФСС. Ти не си нито едното, нито другото.
Затова не си избивай комплексите, че сме си присвоили името "БАФТ". Пък ако толкова те боли - осъди ни, бе. За нанесени нематериални щети (болки и страдания, довели до липса на либидо, или за шум в ушите, травматична церебрастения - каквото там се сетиш).
УСПЕХ!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами хайде тогава на разбираем за всички футболен език да си го кажем:
Тези които ритат редовно вечер, събота или неделя, на малко игрище или полянка не играят футбол? Те не са са спортисти? те са ритни топковци. Те не играят футбол защото игрището не е по правилата, времетраенето също, съдии нямат, за лекар и охрана да не говорим.
Ами който претендира че е ФТ спортист си ходи по ФТ състезания.
Може да не му се пуца във "В" група, камо ли пък в махалата.
Другите са си само едни пуцащи любители. Аз поне от никой не съм чул да казва че е състезател по ФТ.
ОК? ВСИЧКИ СМЕ МАХЛЕНСКИ ЛЮБИТЕЛИ НА ПУЦАНЕТО и се организират махленски турнирчета.
Ако има "А" група - никой няма да се сърди, като се организира такава ако не го поканят.
Щото сам си преценя какво му е присърце.
АМИ НАПРАВЕТЕ ГО, СЛЕД КАТО ПРЕТЕНДИРАТЕ ЧЕ СТЕ ФТ СЪСТЕЗАТЕЛИ!
Никой няма да се обиди, ако си обявиш състезания по ФТ със съответните правила и лимити.
И няма да има махленско присъствие(де се тикат теа другите в "А" група бе).
ПП. Всичко трябва да се доказва с дела а не на думи.
Спретвате си ФТ лига по правилата, обявявате си календар и чакате състезатели.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Подкрепям становището на Оги (Самурай) да се пише писмо до Федерацията има ли ФТ при мощност над 16 дж.Така веднъж за винаги ще се сложи край на този излишен спор.И ще разберем признава ли се Италия където се стреля до 24 дж.
Иначе можем да си чешем клавиатурите до припадък. :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Току що го получих на Лични.
Толкова много ми хареса, че реших да го споделя с вас :)

Дани, остави ги. Някои хора никога няма да разберат каква е разликата между махленско "мачле" и футболен мач. Както и Field Target и фиелдтаргетоподобна стрелба. Няма нужда да им обясняваш за параболи, енергии, дистанции и защо всичко е прието да е така. Няма да те разберат, не са чели достатъчно от първоизточниците. Не могат да схванат каква е красотата да се съобразяваш с вятъра, да се целиш извън убойната зона, за да падне мишената. ....

Няма смисъл - в България сме ;(

Благодаря на тези, които ме подкрепят, явно и не толкова явно.
Така занм, че не съм сам и че има смисъл! ^-^
:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе ФТ състезателите - никой не Ви оспорва спорта или правилата, камо ли пък красотата или трудноста му. И никой няма да Ви се сърди ако си правите състезания само по ФТ правила. Това си е Ваше право!
Не съм чул футболист от "В" група дори, да се сърди, че в махалата казват "играя футбол", а не "ритам топка" и награждават с грамоти за "футболен турнир" а не за квото ти дойде наум..
Какъв Ви е проблема, как другите наричат "пуцането си".
Правете си всичко по правилата и няма да има недоволни. Но го правете наистина а не само пред компа.
ПП. И нека стане спорта Ви наполовина поне толкова масов като ритането на топка, пък да говорим тогава за "А", "Б" групи, лицензии, и т.н.
По моите кратки наблюдения, поне 95% от пишещите в този форум не претендират да се наричат ФТ състезатели(ако съм занижил цифрата, извинявам се).
 

cdman

Администратор
peko написа:
Абе ФТ състезателите - никой не Ви оспорва спорта или правилата, камо ли пък красотата или трудноста му. И никой няма да Ви се сърди ако си правите състезания само по ФТ правила. Това си е Ваше право!
Не съм чул футболист от "В" група дори, да се сърди, че в махалата казват "играя футбол", а не "ритам топка" и награждават с грамоти за "футболен турнир" а не за квото ти дойде наум..
Какъв Ви е проблема, как другите наричат "пуцането си".
Правете си всичко по правилата и няма да има недоволни. Но го правете наистина а не само пред компа.
ПП. И нека стане спорта Ви наполовина поне толкова масов като ритането на топка, пък да говорим тогава за "А", "Б" групи, лицензии, и т.н.
По моите кратки наблюдения, поне 95% от пишещите в този форум не претендират да се наричат ФТ състезатели(ако съм занижил цифрата, извинявам се).

Аз пък не мога да разбера защо в множествено число говориш :) , Не забелязваш ли че освен Дани никой не спори в темата за тези 16J - нека не се слагаме всички под общ знаменател. Още преди време беше решено, че ще има и такова и онакова ФТ и именно заради това си имаме различни клубове по интереси - всеки си прави такива състезания каквито иска. Така всички са доволни!

Темата за или против 16J е дискутирана безкрайно много пъти - мисля че няма какво ново да се каже по нея - така че от тук нататък видя ли някой да повдига въпроса с цел скандал ще го смятам за нарочно и ще има БАН.

Никой от ФТ състезателите няма нищо против как ще се кръщават състезанията и дисциплините в тях.

Повече не искам да виждам нарочно подклаждане за разделяне по класове и дисциплини - не ме карайте пак да ставам пъдар.
 

big_dragon

Редовен Потребител
cdman написа:
...
Темата за или против 16J е дискутирана безкрайно много пъти - мисля че няма какво ново да се каже по нея - така че от тук нататък видя ли някой да повдига въпроса с цел скандал ще го смятам за нарочно и ще има БАН.
...

Ох, Най-после...
 
A

Anonymous

Гост
DANNY написа:
....че да няма повече конфликти и претенции към... мощности, класове и т.н.
И понеже не искаш да има конфликти за мощности и класове, после започваш познатото "такъв клас няма", "ФТ правила" и голяма част от до болка познатия ни репертоар. До момента не съм срещнал още "Мейд ин Булгаристан", но има време, вярвам в теб (ЕДИТ/// видях го, леко опосредствено) :wall: Конфликтът за мощности почти винаги е бил еднопосочен и прекалено често си в началото на този "вектор". :stop: Както Светльо много на място подчерта - "Аз пък не мога да разбера защо в множествено число говориш , Не забелязваш ли че освен Дани никой не спори в темата за тези 16J "
Аз искам само..........
:wall: :wall: :wall:
Дано си прочел и помислил върху написаното от Пеко - "Никой няма "изключителни" права."

Ако проблемът ти е само в думичката, с която ще бъде обозначено дадено мероприятие, ако една чисто семантична подробност е това, което би те накарало да спреш да се държиш така... Значи това всъщност не е истинският проблем, а само оправдание за поведението ти тук. Разбери, това не е от полза за никого. Нито за теб, нито за тази, чиито интереси уж защитаваш (отново Светльо - недоволството му от множественото число, което активисти като теб им докарват, е разбираемо и очаквано). Така че моля те - спри се вече. :stop:

ЕДИТ///

Преименуването на форума не ме травмира. Форум на БАФТ наистина беше подвеждащо, темите касаещи ФТ са само малка част от форума. Дори бих подкрепил смяната на името БАФТ с нещо по-обобщаващо, което да отразява стремежа на асоциацията да популяризира пневматичните спортове като цяло. Дразнеща беше реакцията от типа "А сега видяхте ли!? Вече не можете да използвате името на форума като аргумент срещу мен, когато отново почна да си пея старата песен на нов глас"...
 

TeXHo

Потребител
@Dejmos, ти толкова ли се травмира от преименуването на форума, че искаш да се правиш на мъченик ли какво ли? Нали се сещаш, че с тая изцепка не оставяш на Светльо много възможности за избор? А така хубаво се бяха кротнали всички...

cdman написа:
...
Темата за или против 16J е дискутирана безкрайно много пъти - мисля че няма какво ново да се каже по нея - така че от тук нататък видя ли някой да повдига въпроса с цел скандал ще го смятам за нарочно и ще има БАН.
...
 

mitaka101

Потребител
АРХИмъченик - няма как да е по-малко.
И все някой друг е виновен, пък той е от добрите, дето размахват пръст.
Досадно, но факт.
За съжаление.
 
Нагоре