Всичко за Фийлд Таргет

TeXHo

Потребител
А може ли да е оригиналното предназначение на мил-дот скалата? Определяне на дистанция.
 

DANNY

Редовен Потребител
TeXHo написа:
А може ли да е оригиналното предназначение на мил-дот скалата? Определяне на дистанция.

Малко вероятно.
Випреки, че Стели бе повдига вече подобен въпрос за мишените и спазване на тяхни размери.
По които да се определя дистанцията. Точни размери от Кил Зоната до основата на мишената. Другите размери са неточни.
Но тогава дотовете трябва равномеро да се увеличават като стойност. ???


--------------едит-----------------------------------
Сега погледнах пак снимката.
А те намаляват като стойности.

Май ще трябва да се пробва.



Или пък някой знае и сега ни гледа като ни се сме на простота :D
 

stelibg

Потребител
Мисля, че е точно за определяне на дистанции. На снимката не се вижда паралаксно колело, значи човека извършва "target bracketing". Абе не случайно веднъж зададох въпрос за мишените :)
А 25 и 40 са убойните зони.

http://www.bfto.org.uk/Rangetest/rangetest.htm
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Стели май е прав. Логично е на близките дистанции големината на УЗ да е 5 дота, а на 55 м да е по-малка от дот. Вече точните стойности зависят от зуума. ЗА това няма и нула... Разбира се може и да греша...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На разстояние 25 метра убойна зона 25 мм е точно 1 MIL. Но 40 мм са 1,6, а той си е отбелязал 1,7. Зависи от увеличението и дотовете му (кръгли или овални) има разминавания. Зависи и от точността на "окомера" - дали му влиза в 1 дот или не. Просто е опитал човека да си направи сам нещо като Mildot Master. Ето всеизвестната формула в сантиметри. По мое мнение иска да ползва оптиката си все едно че е с FFP.
 

Attachments

  • mil_formula_centimeters.jpg
    mil_formula_centimeters.jpg
    12.7 KB · Прегледи: 93

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Имам въпрос към колегите с международна ФТ практика:
По време на състезание имам ли право на:
1. Изстрел без чашка за сработване на редуктора.
2. Изстрел с чашка, насочен към земята пред стрелковата линия за сработване на пружината /при ПП/.
3. Отказващ изстрел, насочен към земята пред стрелковата линия за освобождаване от деформирана при зареждането чашка.
Ако отговорът по някоя от точките е "Да":
- трябва ли да имам съгласието на състезателите от тройката за да произведа такъв изстрел?
- изстрели по т.1 и 2. в рамките на зачетното време ли се произвеждат /при пуснат хронометър/?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Архитекта написа:
Имам въпрос към колегите с международна ФТ практика:
По време на състезание имам ли право на:
1. Изстрел без чашка за сработване на редуктора.
2. Изстрел с чашка, насочен към земята пред стрелковата линия за сработване на пружината /при ПП/.
3. Отказващ изстрел, насочен към земята пред стрелковата линия за освобождаване от деформирана при зареждането чашка.
Ако отговорът по някоя от точките е "Да":
- трябва ли да имам съгласието на състезателите от тройката за да произведа такъв изстрел?
- изстрели по т.1 и 2. в рамките на зачетното време ли се произвеждат /при пуснат хронометър/?

1. Можеш, ако предупредиш своевременно.
2. Можеш, ако предупредиш своевременно.
3. Можеш, ако предупредиш своевременно.

- не, но трябва да предупредиш своевременно
- да, както и т.3
 

DANNY

Редовен Потребител
pavloff написа:
Мисля, че нещата си дойдоха на мястото.
Успех на всички.


Не съвсем!
Тва бе една от конфликтните и лъжливи точки. Тя вече е премахната! :worship:
НО остана още една!
И чак тогава всички пак ще бъдем заедно! ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Стефане, нима не знаеш, какви са били винаги конфликтните точки?!
Нима не знаеш кое на кое не отговаря?!
Нима не знаеш защо има създадени алтернативи?!
Понеже винаги аз съм се изказвах до края без да лицемернича, винаги аз обирах негативите и винаги аз съм "създателя" на конфликтите!
Съберете се или си пишете в под-форума, който имате и решете кое не е на ред и кое трябва да се промени така, че да няма повече конфликти и претенции към форум, имена, мощности, класове и т.н.
Много пъти съм казвал, че когато за един проблем спре да се пише, той не изчезва!
Винаги ще има повод в който конфликтите на този проблем ще изплуват!
Това го пиша с най-добри чувста и пожелания!
В момента не търся конфлик, както би казъл някой, още по-малко с теб, човек, който уважавам!
 

ilian

Потребител
pavloff написа:
Мисля, че нещата си дойдоха на мястото.
Успех на всички.
Да ,все пак не всички стреляме ФТ с въздушните пушки с които се забавляваме и нищо повече :yes:
Името си е баш на място :bravo: :bravo: :bravo:
 

shooter

Потребител
Това, че има алтернативи е добре според мен
Не ми е ясно - съвсем искренно го казвам
какъв конфрикт остава
с името на асоциацията ли
или с нещо друго
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
От няколко часа сме с ново име, и се почва по-старо му ;) Стига вече претенции де ......
Съберете се или си пишете в под-форума, който имате и решете кое не е на ред и кое трябва да се промени така, че да няма повече конфликти и претенции към форум, имена, мощности, класове и т.н.
И каква стана сега .... по този цитат нали можеш да преодположиш аз какво бих написал промени го и аз няма да се намесвам също !
Както те моля и това да промениш
Тва бе една от конфликтните и лъжливи точки. Тя вече е премахната! :worship:
НО остана още една!
И чак тогава всички пак ще бъдем заедно!
защото и това ще изкоментирам ама както аз го разбирам ;)
Да не правим циркове от първия ден, моля ви се ;)
По-късно ще си променя и аз този си пост :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е за прословутото ограничение - "дърлите" се излишно.
Всеки организатор на мероприятие е в правото си да постави изисквания за класове, ограничения и т.н.
А кой ще участва - си е личен избор! Правиш състезание по ФТ, обявяваш "правилата" по които си решил да се проведе и всеки си прави сам сметката - ще участва или не. Правиш "среща", обявяваш си всичко и пак, който желае - ходи.
И къде тогава е "проблема"?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Конфликта е единствено в съзнанието на някои хора които робуват на стериотипи изградени въз основа на ограничения и правила в други държави, които са въз основа на техните закони.

Конкретно ФТ и мощности над 16j.

ПС Виздам че Пеко е публикувал в това време мнение и трябва да е точно така.
 

DANNY

Редовен Потребител
shooter написа:
Това, че има алтернативи е добре според мен
Не ми е ясно - съвсем искрено го казвам
какъв конфликт остава
с името на асоциацията ли
или с нещо друго

Бяхме свидетели на създаването и.
Знаем защо бе кръстена така. За да избгне една думичка -"Оръжие"
Първоначалния вариант бе да се казва- "Българска Асоциация на Любителите на Въздушното Оръжие" Той отговаряше на целите, които си е поставила асоциацията!
Това име обединяваше всички!
То можеше да обедени и тия които стрелят Бенч Рест, и тия които стрелят ХФТ, ФТ или просто си стрелят за кеф!
С обсебването на името "Българска Асоциация по ФИЙЛД ТАРГЕТ" и форума бе озаглавен така се допусна нещо, което не трябваше да става!
Жив пример е мнението на колегата:
ilian написа:
pavloff написа:
Мисля, че нещата си дойдоха на мястото.
Успех на всички.
Да ,все пак не всички стреляме ФТ с въздушните пушкия с които се забавляваме и нищо повече :yes:
Името си е баш на място :bravo: :bravo: :bravo:

Влизайки и регистрирайки се в нашия общ форум, новите членове изпадат в тотатална заблуда!

1. Мислят, че са във форума на БАФТ. За щастие тая грешка вече е поправена със смяната на заглавния банер на страницата и адреса, на който е дигнат форума.
2. Новакът остава с впечетление, че Фийлд Таргет е стрелба с всякакви пушки и мощности по тенекиени мишени! Това го пише и в правилника след като е допуснат клас "UNL" (неограничен). Всички знаем, че такъв клас няма! Има само два клас в този спорт и те са ПЦП и ПП. В някои дъжви не официално практикуват и нещо подобно на клас "UNL", но до 24 джаула! Държа да подчертая, че тази мощност не е продиктувана от законови ограничения, както многократно някои хора се опитват да ни втълпяват!!! Пример: САЩ- държава, за която едва ли трябва да обяснявам какъв е режима и закона за оръжието!
Много пъти ме питаха колеги, ти/аз как би кръстил едно състезание ако дойдат хора със силни пишки и дали бих ги пуснал да участват, ако аз съм организатора.
Аз съм го казвал вече, клас -"Надстрелване/стрелба или нещо такова от ФТ поза"
Нека "новите" да могат да пробват, да видят що е то стрелба от ФТ поза, и ако им хареса ще се снабдят с нужната екипировка, за да станат ФТ стрелци!
Всъщност, без да съм говорител на Софийския Клуб ще кажа, че поне аз така разбирам тяхната политика на ограничаване на мощноста.
Имаме и много примери за неправилно използване на името Фийлд Таргет в състезания. Пример: Полвдивско състезание, в което на всеки коридор бяха наредени по 10 самозарждащи се мишенки на пръчки.
А дали трябва да има алтернативи за нещо, с което се занимат в България една шепа хора, не съм убеден!
 

FreeMan

Редовен Потребител
В Германия - една от най принципните и законови държави - няма ограничение в скоростта по магистралите!
Превозните им средства се наричат превозни средства, водачите - водачи, законите - закони, единствената разлика е разрешената скорост или по скоро липсата на ограничения.
От своя страна всички имат книжки и спазват всички останали закони и правила на движение...

В България ограничението е 130 (може и вече да е 140км.ч.) Това дава ли ни право да кажем че Германците са извън закона или това което правят не е редно...
Когато дойдат тук ще се съобразяват, когато отидем там, ще караме с колкото си искаме или можем!

Клас Неограничен е осъществим във България и това което е решено в САЩ си е техен проблем.
Тук организаторите (не всички) решават който иска да е в 16j да има свободата да си стреля 16j, който иска в Неограничен - да си стреля неограничен.
Ограничения при съответните (не всички) в Неограничен има понякога поради инвентара който позволява или не съответните джаули - което е нормално и разбираемо.
Иначе нека никой да не се меси и заклеймява другите - това носи само ненужно раздразнение и разделение.
 

Andy Iron

Потребител
DANNY написа:
[Много пъти ме питаха колеги, ти/аз как би кръстил едно състезание ако дойдат хора със силни пишки и дали бих ги пуснал да участват, ако аз съм организатора.
Името на състезанието ще зависи от това дали мишените ще са блондинки или брюнетки ^-^
Пък и само със слаби пИшки не е интересно ... :p
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги, да уважаваме все пак труда, който полага Светльо - темата е за предложения по форума. А дискутираният въпрос е от друг характер.
Дани, напълно съм съгласен с теб, че вънгленчетата трябва да се гасят, не да се оставят да тлеят. Но ако имаш конкретно предложение по споделените от теб виждания - според мен ще е по-коректно да го издигнеш за коментар в някоя от темите в спортния раздел :cheers: .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Архитекта написа:
Колеги, да уважаваме все пак труда, който полага Светльо - темата е за предложения по форума. А дискутираният въпрос е от друг характер.
Дани, напълно съм съгласен с теб, че вънгленчетата трябва да се гасят, не да се оставят да тлеят. Но ако имаш конкретно предложение по споделените от теб виждания - според мен ще е по-коректно да го издигнеш за коментар в някоя от темите в спортния раздел :cheers: .
Пламене той го е повдигал този въпрос десетки пъти в какви ли не теми, и е казвал какво иска, но е друг въпроса дали всички са съгласни или по-точно колко човека са съгласни на всяка цена да стане точно така !
 
Нагоре