Варненска група - SEA WOLVES

stm

Потребител
Моля ви , кажете ми със сигурност какъв е точният размер на о-пръстените /2-та еднакви ли са/ на щуцера който се пъха за зареждането в резервоара за въздух на Хатсан АТ 44-10 ???

Оригиналните ми бяха едни жълти но се накъсаха дори и резервните и сега не мога да помпа и пушлето си скучае.....

Моля ако някой знае от къде мога да си ги купя от Варна да каже /може и на лично/

Благодаря
 

petkof

Редовен Потребител
stm написа:
Моля ви , кажете ми със сигурност какъв е точният размер на о-пръстените /2-та еднакви ли са/ на щуцера който се пъха за зареждането в резервоара за въздух на Хатсан АТ 44-10 ???

Оригиналните ми бяха едни жълти но се накъсаха дори и резервните и сега не мога да помпа и пушлето си скучае.....

Моля ако някой знае от къде мога да си ги купя от Варна да каже /може и на лично/

Благодаря
В магазините за крепежни елементи има едни червени пластмасови куфарчета с наредени в тях, различни по диаметър и дебелина гумени пръстени.Сравняваш с един от твоите износени вече, по размер и пробваш.В бизнес центъра под Метро е магазина на фирма Вюрт веднага след входа в дясно.Не входа от магистралата, а другия от към млекозавода.На пазара в "Петлешев" до "Гюрлата" също има магазин за лагери и др..За сега това.Ако не ти върщи работа пиши. :)
 

big_dragon

Редовен Потребител
И аз ги купувам от магазина за лагери зад Мебелната палата до Гюрлата.
И съвет, О-пръстените за да работят дълго и без проблеми, трябва да не са сухи. Смазвай с каквото намериш...
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Колеги, тези от Вас, които днес са били в Белослав вече знаят, после и аз получих телефонно обаждане от собственика на стрелбището, че са идвали полицаи, които са му съобщили, че има жалби(не са казали от кого, но има ли значение), че се стреля извън стрелбището(което на нас си ни е ясно - на мен на първо място :)). Заплашили са го с глоба от 5000 лв. която сами разбирате той изобщо не е длъжен, нито следва да плаща, при положение, че сме там изцяло на добрата му воля и безплатно приютени. Мен лично НИКАК не ми се разделя със стрелбището(което ще се случи неминуемо при следваща жалба), предполагам - и на всички Вас. Така че призовавам да се стегнем и да си озаптим ангелите, всичко да си продължи по старому и без проблеми. Моля вече да се стреля САМО ВЪТРЕ в стрелбището. :yes:
 

big_dragon

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
.... Моля вече да се стреля САМО ВЪТРЕ в стрелбището. :yes:
Големи хора сме и повече призиви мисля, че не са нужни.
Дано само някой активен гражданин не ни кара в някакви филми, където да доказваме че "нямаме сестра"...
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте МОРСКИ ВЪЛЦИ...

От месец живея във Варна и не познавам никой тук а се нуждая от помощ. Виждам че сте събрали сериозна дружинка :bravo: и за това реших да се обърна към вас.

Мъката ми е следната.
Един приятел я окъса финансово и купих от него една въздушна пушка COMETA 400 Compact 5.5mm. Каза ми че е нова и аз я взех на доверие без дори да я погледна. У дома я извадих от калъфа, наистина нова си е пушката но когато реших да пострелям и я счупих да я заредя....пушката беше оставена заредена. Още след първия изстрел усетих че пушката е с много омекнала пружина, има много гаден откат, дрънчи при изстрел.....не ми хареса. Обадих се на момчето и го питах дали след като я е купил и е правил профилактика и от кога стои заредена, каза че нищо не е пипал по нея, само е стрелял а от кога е заредена и той не помнел.

Та работата е ясна, пушката си плаче ремонт. Почетох доста из форума и видях колегата Link от София който предлага слагане на газови пружини но срока на изпълнение е един месец а мен ме сърбят ръцете. Можете ли да ме упътите има ли някой от Варна който да слага газови пружини и да ми пипне пушката професионално, да се направи почистване, да се смени всичко необходимо за да стане пушката както трябва.
Ако слагането на правена газова пружина не е желателно кажете, приемам съвети понеже никога до сега не съм прибягвал до тунинговане.

Имам и още един въпрос относно оптиката. Имам TASCO 3-9X40EG.
От мерак...реших да прострелям пушката с оптиката и след стотина изстрела направо щеше да падне от пушката заради твърдия гаден откат а задната леща за зума направо се разхлопа и си помислих че съм я разбил. Колегата soundmax ми обясни че " поради ниското налягане което вече се получава в цилиндъра не противодейства на буталото и се удря силно в края на цилиндъра и се получава силен откат " и че може би оптиката все още не е разбита и да не стрелям повече с нея докато не поправя пушката..... и излезе прав. Оказа се че се че само се е разхлабила шайбата на лещата на зума, затегнах я и сега си е ОК.
Бях решил да си купувам оптика на Leapers която да монтирам с моно блок след тунинга, но при положение че моята TASCO е здрава дали ще имам проблеми и за в бъдеще с нея, подходяща ли е за тази пушка или да я продавам на половин цена на някой който ще му върши работа а аз да взема друга. И ако ще трябва да я сменям каква бихте ми препоръчали.

Благодаря на soundmax и Link за техните съвети до момента.

Ще следя темата и ще очаквам съвети и информация

Благодаря предварително!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Здрасти Колега,
Извини ни, че никой не ти отговаря, ама май нашата група отдавна е забравила пружинките(Боже кога минаха тия 5-6 години?! :eek:). С изключение на няколко Диани за разкош. Но мога да кажа със сигурност, че тук никой не се занимава с газови пружини. Последно мисля че за тях повечето колеги се обръщат към Митака101. Не познавам колегата Линк, но ако си се уговорил с него - пращай му я и действувай. Ако пушката е добре, няма да имаш проблеми нито с тая, нито с която и да е друга оптика. Моноблока би помогнал много. Ако не ти се купува моноблок ще ти подаря един стопер за оптика на Гамо, който ми стои чисто нов от ония години, и аз не знам защо. И аз навремето имах Комета 400 Компакт Стар в 5.5 - имаше страхотна цев и макар и слабичка, беше точна като бръснач.
Успех!
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте,

Виждам аз какви PCP-та имате, и аз бих си вземал, дори обиколих няколко магазина във Варна но на всякъде ми казват че могат да ми доставят поръчка по каталог и с това се изчерпват. Е как да си купя пушка която не съм пипнал, да видя как ще ми легне в ръцете, дали ще ми трепне сърцето че да си дам парите с кеф. После никой не ми обясни че трябва допълнително да се купува или прави преходник за пълненето, каква бутилка да се вземе и от къде и на каква цена....и така си карам на пружинките. Всичко което знам за PCP-тата е от четенето по форумите и гледане на клипове в нета. Ако можете да ме насочите от къде мога да си купя една добра PCP с всичко необходимо към нея и колко ориентировъчно ще ми струва това. То е ясно че има пушка и пушка и ценовата разлика може да е хиляди левчета но дето се вика ми трябва някой да ми даде само малко начална скорост....а до тогава искам да направя поне Кометата. Може ли съвет дали да и слагам газова пружина или да и сложа една нова пружина и да и сменя маншета за да си чеша крастата и да гледам в бъдещето щото доста сте напред с материала, имате много добри оръжия които не се предлагат в България и не мога да ги намеря като цени и от къде може да се достави.
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Здравейте,

Виждам аз какви PCP-та имате, и аз бих си вземал, дори обиколих няколко магазина във Варна но на всякъде ми казват че могат да ми доставят поръчка по каталог и с това се изчерпват. Е как да си купя пушка която не съм пипнал, да видя как ще ми легне в ръцете, дали ще ми трепне сърцето че да си дам парите с кеф. После никой не ми обясни че трябва допълнително да се купува или прави преходник за пълненето, каква бутилка да се вземе и от къде и на каква цена....и така си карам на пружинките. Всичко което знам за PCP-тата е от четенето по форумите и гледане на клипове в нета. Ако можете да ме насочите от къде мога да си купя една добра PCP с всичко необходимо към нея и колко ориентировъчно ще ми струва това. То е ясно че има пушка и пушка и ценовата разлика може да е хиляди левчета но дето се вика ми трябва някой да ми даде само малко начална скорост....а до тогава искам да направя поне Кометата. Може ли съвет дали да и слагам газова пружина или да и сложа една нова пружина и да и сменя маншета за да си чеша крастата и да гледам в бъдещето щото доста сте напред с материала, имате много добри оръжия които не се предлагат в България и не мога да ги намеря като цени и от къде може да се достави.
Колега здравей! И аз бях и се лутах като теб,за бутилка мога да ти кажа от къде да си закупиш/95% от групата сме с такива бутилки. Магазина се намира в Цветния квартал ул Подвис фирма Цикония продават се 6л. 300бр. бутилки за 310лв.Много сме доволни бутилките наистина са хубави. А за ПЦП няма какво да се чудиш оръжеен магазин Армс БГ внасят на много добра цена различни ПЦП пушки на фирмата Дестейт. Лично за мен това са най красивите и хубави пушки,това лично мое мнение. Но по магазините има много различни ПЦП-та от 400лв до 4000-5000 и т.н :yes: ПП в момента във форума продават много добра 12л 300бр бутилка с зарядна станция.Ако нямах тая 6л. бутилка веднага щях да си е взема друго е 12л.
 

dberov

Редовен Потребител
Бързам да благодаря, но аз не съм въобще в час дори какво ще платя, иначе казано колко струва тази бутилка със станцията като нова и на каква цена е тази, ако я купя какво още ще ми е нужно за да се оборудвам и да остане да си избера само ПЦП-то. Може ли линк към тази бутилка. Форума е доста голям и не зная дали ще я открия.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето я тая 12л. 300бр бутилка с зарядна станция за 650лв. която ти споменах. http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=4 Ако пък си решил да си вземеш 6л бутилка за 310лв+зарядна станция 50-70лв +ботуш 35лв+дръжка 30лв=425 За моята бутилка с тия всичките екстри ми излезе 450лв защото имам и манометър на самата бутилка. А като гледам бутилката 12л на колегата в какъв вид е дава/перфектна/ с всичките тия екстри и за тия пари си е направо муцка. :yes: ПП опа и мрежа си има бутилката против ожулвания. :yes:
 

Loki

Потребител
Ето я тая 12л. 300бр бутилка с зарядна станция за 650лв. която ти споменах. http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4

Това е моята бивша бутилка. Наложи се да я продам преди год и нещо :'( Само ще кажа, че е немска, стоманена и има мн живот, а зарядната станция е английска и само тя ми излезе към 200 и нещо кинта барабар с маркуча. Аз съм я пълнил само 2 пъти, колегата не вярвам да я е морил много... Така че си заслужава отсекъде ако трабва повечко въздух за по-мощна пуцалка. Недостатък е, че е тежичка :pardon: :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Вярна ли е според вас информацията за дулната енергия - 135,58 Джаула на вносителя за тази пушка Daystate Wolverine FAC .303cal ? Каква скорост може да развие това това чудо...

http://arms.bg/product/2337/vazdushna-p ... 03cal.html

Питам просто от любопитство.

Имам едно предложение на колега от форума който си продава неговото ПЦП в пълен набор ....
 

ангел иванов

Потребител
Става въпрос за моя Раух,извинявам се че ви пиша в групата,но така се получи.Ще помоля който е запознат с такъмите ми да се изкаже,за да може колегата да добие по добра представа. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Относно Рауха на Ангел е едно хубаво класно пушле, пък е и напълно окоплектовано и следва само стрелба след взимането му мисля че няма да сбъркаш с него и цената е доста добра. До колкото се сещам има няколко човека във Варна с такива пушки май (поне една има със сигурност) и няма да е зле да се разберете нещо с групата да я видиш и на живо пушката да я прикладнеш и усетиш и ако се харесате нататък е ясно :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Аз също познавам пушката на Ангел.Много е добра ,а цената е без коментар :)Ако се вземе целия комплект,остава само веселата част.СТРЕЛБА.
Ако решите ,че е спам трийте ;) :cheers:
 
Нагоре