Варненска група - SEA WOLVES

big_dragon

Редовен Потребител
C/E написа:
Здравейте, колеги! Поздрави на всички съфорумници!

имам едно запитване, което е малко в страни от форума, но все пак е свързано с "shooting" ;)

Имам стари диапозитивни снимки, на които държа много. Разбирате - тези, които се гледат с диапозитивен апарат...
Искам да ги обърна в цифров формат. Оказва се, че повечето фото студия обаче нямат такава услуга :sorry:
Има ли някой, който е на ясно с проблема и да помогне?

:sos:

Проблема не е никакъв.
Намираш скенер с приставка за скениране на филмови ленти, например Epson 2480 PHOTO, не са екзотични, достатъчно масови са .
Приставката представлява следното нещо:
 

Attachments

  • film.JPG
    film.JPG
    44.5 KB · Прегледи: 60
  • film 1.JPG
    film 1.JPG
    28.5 KB · Прегледи: 47

C/E

Потребител
big_dragon написа:
Проблема не е никакъв.
Намираш скенер с приставка за скениране на филмови ленти, например Epson 2480 PHOTO, не са екзотични, достатъчно масови са .
Приставката представлява следното нещо:
Ок. А ако скенирам направо без приставка? Или трябва скенера да е точно този модел?
Какато и да е ще опитам...
Благодаря за съвета! :cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
Ок. А ако скенирам направо без приставка? Или трябва скенера да е точно този модел?
Какато и да е ще опитам...

Нестава.
Скенерите с такива приставки имат подсветка и на капака за да се види какво има на диапозитива, при скениране на диапозитива или филма не свети долната лампа.
Пробвай да скенираш при отворен капак, ако няма блокировка на капака.
 

C/E

Потребител
big_dragon написа:
Ок. А ако скенирам направо без приставка? Или трябва скенера да е точно този модел?
Какато и да е ще опитам...

Нестава.
Скенерите с такива приставки имат подсветка и на капака за да се види какво има на диапозитива, при скениране на диапозитива или филма не свети долната лампа.
Пробвай да скенираш при отворен капак, ако няма блокировка на капака.

Прав си. Не става. Току що пробвах на моя скенер....излизат всички подробности по лентата като драскотинки, прашинки и т.н., но самия образ е леко размазан, а по-тъмните снимки са почти черни :(

ще пробвам и на отворен капак да видим.... :-\
 

DANNY

Редовен Потребител
Я пробвай това: :)
На един картон изрежи място /отвор/ колкото 1 кадър.
Сложи го в/у скенера, върху него сложи диапозитива. Възможно най добре да е притиснат!
Даже си мисля, че обратния вариант е по-добър. Диапозитива да е на стаклото а картона да поставиш в/у него да го притиска.
После пусни някаква равномерна светлина! Нещо като млечно бял плексиглас /опал/ Променяй силата на светлината и пробвай!
Успех
:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
.. даже ми идва на акъл че ако има фенер за пушката може да осветява с него.. Според мен ще стане така с картона и осветяването, само дето картона трябва да не пропуска светлина, а между диапозитива и източника на светлината се сложи лист хартия....
 

big_dragon

Редовен Потребител
.... За осветление отгоре има много и различни вариянти, проблема е да се елиминира подсветката от към четящата глава.
Ткива скенери имат всички производители, търси дакъв да чете негативи, другото е софтуер.
 
A

Anonymous

Гост
petkof написа:
Гледам прогнозата за времето в неделя и с изненада установих, че предвиждат слънчево, без превалявания, без вятър и температура 15 градуса, като в класна стая! :D
Да проведем ли учебни занятия на тема "Пресен Карагьоз на скара полят с розе" , или да постреляме? ;)

Бройте ни и нас двамата с Митака за "Пресният карагьоз и Розето" в неделя... ;) :cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
Здравко написа:
petkof написа:
Гледам прогнозата за времето в неделя и с изненада установих, че предвиждат слънчево, без превалявания, без вятър и температура 15 градуса, като в класна стая! :D
Да проведем ли учебни занятия на тема "Пресен Карагьоз на скара полят с розе" , или да постреляме? ;)

Бройте ни и нас двамата с Митака за "Пресният карагьоз и Розето" в неделя... ;) :cheers:
Я всеки, който е "За" да си каже карагьозите! :write:
 

димитър

Потребител
Здравейте, колеги! Поздрави на всички съфорумници!Имам едно запитване.Ще иматели събиране във неделя.Аз съм нов искам да ви видя и присъединя.ДИМИТАР :)
 

venciru

Редовен Потребител
petkof написа:
Я всеки, който е "За" да си каже карагьозите! :write:
Ми казвам си :iagree: пиши +1. И нека времето бъде с нас!!! :sunny:
Митко да си признае от кой квартал е и дали да го чака някой някъде, или ще се ориентира сам къде ще е :rambo:. И да си "удължи" номера на GSM-а ;)
 
A

Anonymous

Гост
Момчета, колко падащи, люлеещи се и т.н. мишени имаме? Можем ли да наредим едно трасе примерно от 10-15 мишени. Аз имам една люлееща се.
 

DANNY

Редовен Потребител
И Макси има вече люлеещасе мишена /вентилатор/ :)
Ако ви хареса :rambo: /и издържи/ може и с още една е ви уредя ;)
 
Нагоре