Валтер

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от cilindura, 8 Декември 2018.

1. cilindura

cilindura Редовен Потребител

Публикации:
    525
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Здравейте, колеги!
    Отварям нова тема за пружинните пушки на Валтер, в която, предполагам ще има какво да се публикува.
    Пушката, която ви представям е Валтер модел 53 - чупеща тренировъчна пушка в калибър 4,5 мм, собственост на бай Митко.
    Купена е от Германия и дойде при мен в уж работещо състояние, но какво се оказа - липса на компресия и имитация на изстрел.

След отварянето на въпросния екземпляр се установи следното: липса на маншет върху челото на буталото. При по-обстоен оглед установих, че маншетът се е откъснал и се е набил по стените в дъното на цилиндъра, при което беше запушил трансферпорта и се беше превърнал в субстанция твърда като рог.
    Изключително неприятно впечатление ми направи огромният мъртъв обем създаден благодарение на недобре конструираната двукомпонентна метална сърцевина на маншета. което ще видите на снимките.
    При опитите ми да отстраня гьонените набивки, ударих на камък. Киснах ги и ги пръсках с какво ли не, но така и не падаха. За отстраняването на тези останки изработих бор корона от алуминий, втулка от тефлон и шпилка. По този начин направих инструмент посредством, което изключително лесно на ръка, успях да отстраня набитите в челото на цилиндъра останки от маншет.

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 8 Декември 2018
  2. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    350
    от:
    София
    Само на мен ли не ми се отварят снимките?

Поправка
    Появиха се!

3. cilindura

Публикации:
    525
    След като установих недоброто болтово окачване на маншета, което вече е анахронизъм и се отнася за много отдавна отминало време реших да направя нов маншет от червен полиуретан с окачване подобно на Диана, Гамо и др модели, при които т.нар. мъртъв обем в основата на маншета е избегнат. За целта изработих шайба и сърцевина от хиксова стомана, които монтирах към буталото. Оригиналната изморена пружина на Валтер замених с нова произведена от фирмата Уебли и Скот, тогаваа когато фирмата все още беше английска. В момента пушката изстрелва проектил в кал 4,5 мм с тегло 0,547 гр със скорост 185 м/сек. При поставянето на новия маншет увеличих хода на буталото с около 5 мм.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 9 Декември 2018
    bobi163, vas2308, pchelarq and 8 others like this.
  4. cilindura

Публикации:
    525
    След всички тези манипулации, които извърших, изводът е следният:
    Пушката е много добре направена, качеството на изработка е изключително високо. Впечатление прави термообработеният закален корпус (цилиндър) напушката. Ригелът на пушката се плъзга по корпуса по подобие на Славия 630, 631, но за разлика от Славията тук коловоз не се получава, защото лостът е изработен от по-мек материал. Мушката на модела е изключително прецизно изработена като позволява подмяна на блендите. Спусъкът също подлежи на корекция и то в много добри граници. Прикладът е изработен от висококачествен европейски орех. Да е честита на бай Митко и със здраве да си я ползва.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 8 Декември 2018
  5. cilindura

Публикации:
    525
    Колеги, при първата публикация имах проблем с компютъра, за това я качих наново.

rosento, pchelarq and petkof like this.
  6. dberov

dberov Редовен Потребител

Публикации:
    2,843
    Браво Янко.
    Много хубава пушка, при това добре запазена и най вече перфектно финализирана.
    Цилиндъра на едно место ми се вижда синкаво, да не е оксидиран, цевта също...?

pchelarq харесва това.
  7. cilindura

Публикации:
    525
    Митак, оксидацията на пушката е фабричната. Изключително плътна е и много добре изглежда, но петната, които се виждат и белите точици са прашинки и мазни петна от пръстите ми. За съжаление ателието ми изобилства от всякакви прахоляци, които съпътстват професията ми. Пушката, както казах, е страхотна, изключително прикладиста. В ложата има монтиран метален участък, който опира в ригела (зареждащият лост) и не му позволява при изстрел да подскача. Както писах по-горе тази пушка е учебно-тренировъчна, с оригинална пружина и в перфектно състояние без доработки дава около 135 - 140 м/сек. Но след тунинг като моя скоростта скача значително. Ценното на този модел е, че всички детайли са добре обработени и с висока твърдост, тоест пушката е изработена от истинска оръжейна стомана по подобие на Иж 38. Засега съм попадал на две пушки със закалени цилиндри. Едната е тази, а другата много ранен модел на Иж 38, която е в мен. При този екземпляр Валтер впечатлява вътрешната обработка на цевта. Това е изключително стара пушка на много изстрели. На ложата има табелка, която сочи, че е била собственост на стрелкови клуб. Но повярвай ми, цевта няма грам износване. Проектилите прекарани през нея вървят мазно и стегнато. При обработката на фрезовите отвори на цилиндъра ми се наложи да ползвам диамантени пили. Просто пушката е приказка.

Последна промяна: 8 Декември 2018
    Nikola, rosento, vas2308 and 6 others like this.
  8. Bay Mitko

Bay Mitko Потребител

Публикации:
    105
    от:
    Варна
    Благодаря ти за упоритостта, търпението и майсторлъка Товарищ Антонов! Зарадва ме за Коледа!:cheers:

pchelarq харесва това.
  9. cilindura

Публикации:
    525
    Kein problem genosse Golemanov!:cheers:

Nikola, pchelarq and petkof like this.
  10. pchelarq

pchelarq Потребител

Публикации:
    36
    Браво, Янко! Отново ни показа как трябва да изглежда отвътре една добре работеща пушка.Продължавай все в тоя дух! В най-скоро време ще се видим да пием по едно вино. Наздраве!

rosento, Nikola, dberov and 2 others like this.
  11. vas2308

vas2308 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    770
    от:
    София
    Да използвам темата за Валтер....Някой имал ли е възможност от близо да се зспознае и стреля с Валтер LGV -чупеща цев или Валтер LGU-фиксирана цев.
    Последната забелязвам все повече навлиза във клас ПП на международните състезания по ФТ, което говори че като качества е близка до масовите пружинки във ФТ...Вайрух 97, 77 и Айр Армс ТХ200.

Gadnqra харесва това.
  12. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    350
    от:
    София
    Гари има lgv поне от половин година. Може да го питаш за мнение.

Поздрави

vas2308, gary m and Gadnqra like this.
  13. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    На мен ми е интересно тези пушки (Walther LGV и LGU) имат ли наистина общо с марката Валтер? Пише че се произвеждат от Umarex, които имат модели на всички известни марки оръжия - Берета, Макаров, Глок, Рюгер и т.н. произведени в Китай. Вярно на тях пише Germany, но няма МАДЕ ИН преди него.

asen_manolov, Gadnqra and cilindura like this.
  14. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Сглобяват се в Германия, виж по-долу в клипа показват самото сглобяване във фабриката (12.45 мин. от началото на клипа)
    Много е вероятно някои от частите/възлите/детайлите да се правят извън Германия, с цел да се понижи себестойността на продукта.
    Но това не означава автоматично, че качеството вече е влошено спрямо това от преди години.
    Навремето тези модели са се изработвали само в Германия, но и цената е била различна.
    Китайците правят и хубави неща, стига някой да ги съблюдава отстрани с тоягата :)

SvilenP, Gadnqra, luft9waffe and 2 others like this.
  15. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    394
    от:
    Кнежа, the north west frontier!
    Forgive my english. I just want to reply and contribute.:)
    My LGU was competing HFT in England this year. It is now back in Bulgaria.;) I am setting it up for FT.
    It has the least recoil of any springer I have shot or owned. I own 7.
    It is heavy but that aids stability. With a FT scope on I am still getting used to the weight. With a MTC connect for HFT I found the weight perfect.
    One negative. The long first trigger stage, but you soon get used to it.
    I love the LGU.:D

Perhaps someone can translate.

Xpresident. It is fully marked. Made in Germany. Pics too follow.;) The rifle is now here, just say when you want to borrow it.

Gary

SvilenP, Gadnqra, vas2308 and 5 others like this.
  16. gary m

Публикации:
    394
    от:
    I was made in England, my mother is Irish, my father was probably Chinese! It is the quality that counts.

The Bulgarian LGU :D

Прикачени Файлове:

• LGU 2.jpg
      LGU 2.jpg
      File size:
      71 KB
      Прегледи:
      69
    • LGU.jpg
      LGU.jpg
      File size:
      61.8 KB
      Прегледи:
      70
    Последна промяна от модератор: 10 Декември 2018
    CaMyPau, SvilenP, Djubey and 8 others like this.
  17. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
    That means these models - LGU and probably LGV are German made which is good.
    Can't wait to see your 'heavy beast' :cheers: May be on the next FT competition.

Gadnqra харесва това.
  18. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,235
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Gary искам задължително да хвана и пострелям с твоята пушка, ще те чакаме на следващото състезание :cheers:

CaMyPau, Gadnqra, vas2308 and 2 others like this.
  19. oblaka

oblaka Редовен Потребител

Публикации:
    848
    Gary чакаме те на Търсава с люта ракия ;):cheers:

Gadnqra and gary m like this.
  20. gary m

Публикации:
    394
    от:
    Give me your Ekont address. ;) Try the LGU for a couple of weeks.:cheers:

bleu81, CaMyPau, SvilenP and 7 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена