ВЕТРОМЕРИ, НИВЕЛИ И ЪГЛОМЕРИ-начини за работа. Хоризон

DANNY

Редовен Потребител
Ето и още няколко нивела.


Скрит в приклада
376427670.jpg

Вади се само по време на стрелба




За всички видове плоскости, предварителна прострелка или по-точно регулиране /нивелиране/ на оптиката при монтаж
DSCN0405.jpg


DSCN0404.jpg




И най-интересния, пак за монтажна нивелация. Осигорява съосие на цевта и оптиката както и лесно хоризонтиране на кръста.
DSCN0486.jpg


DSCN0481.jpg


DSCN0485.jpg


Поставя се в предния край на оптиката, като единя конус влиза на оптиката а другия вурху цевта.
Гони се липса на луфтове м/у двата конуса което гарантира и съосие. Когато се погледне през оптиката от към окуляра се вижда само тесен процеп от светлина /вертикална/ в която трябва да поставите вертикалата на кръста правилно, завъртайки оптиката на ляво или дясно.
Много полезен инструмент. ;)
 

ilian

Потребител
Брово и от мен колега :bravo:,сега както те гледам как си се оборудвал,за което ти завиждам и то въобще не благородно :p.Ако някога имаш път към Ловеч да знаеш че ще съм много радостен да пробваме твоите страхотни даги нареча помагала в стрелбата и та на големи разстояния :bravo: :bravo: :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Това не е предпазител.
Просто има едни нивел-лати от които като свалиш ампулата не е кръгла а е в тази правоъгална форма.
 

kamo_73

Потребител
Ето как се получи и при мен-сгъваемо за да не ми пречи при транспортиране.А кръгли ампулки-нивелчета има във всяка една терзия по 3 бр за 2 лв,а има и с друга форма-призма,зависи от избора.
 

Attachments

  • ALIM0017.JPG
    ALIM0017.JPG
    628.6 KB · Прегледи: 677
  • ALIM0018.JPG
    ALIM0018.JPG
    588.7 KB · Прегледи: 665

DANNY

Редовен Потребител
Поставяне на монтажите, монтиране на оптиката и
Как се хоризонтира оптиката /нивелира/
Пропуснали са да отбележат, че преди да хоризонтират отиката трябва и пушката да е хоризонтирана /нивелирана/!
http://www.youtube.com/watch?v=ot5wz_3v ... _embedded#!

Прострелката
http://www.youtube.com/watch?v=lLirsAFpsfE
 

andi

Редовен Потребител
мн полезен "пищов"
 

Attachments

  • ring.JPG
    ring.JPG
    186 KB · Прегледи: 379
  • ринг пикатини.JPG
    ринг пикатини.JPG
    210.8 KB · Прегледи: 367

delpx

Потребител
tzocho написа:
andi написа:
мн полезен "пищов"

Ето още един подобен с възможност за измерване на ъгъла:

HORUS_VISION_ASLI.jpg

Защо ти е да знаеш колко градуса е наклона след като трябва пушката и оптиката да са прави а за това елементарния варянт с ампулата върши работа , за какво ти е тази скала за отчитане на градусите ?
 

delpx

Потребител
soundmax написа:
Защото при по-голям ъгъл на стрелба над 10-15 градуса (не винаги мишените са на хоризонта )има отклонение (корекция) по вертикалата при наклон на долу същото се отнася ;)

Значи ако мишената се намира под моето равнище примерно под ъгъл 30 градуса трябва да въведа корекции по вертикала - ако правилно съм разбрал.
Това каква трябва да бъде корекцията при определени градуси как се определя има ли програма като балистичния калкулатор или става на принципа проба грешка? Тези корекции пройзлизащи от ъгала между стрелеца и мишената как се отнасят към корекциите идващи от дистанцията между стрелеца и мишената - събират се кликовете или се вадят или ?
 

andi

Редовен Потребител
horus е наи-приложимата за ФТ подобна джаджа , от тези които съм виждал . Има няколко начина на закрепване , и по избор -отляво , или отдясно . Така ,че да не пречи на паралаксното колело . Водоустойчва е , държи на мн голям откат и същевраменно е лека .
Колега ловджия го има монтиран на 300 win , а ползва rangefinder с ъгломер . От доста време го агитирам , че Хоруса при мен поне ще го ползвам по предназначение ;) ;) ;) , ама за сега не се поддава на аргументите ми :pardon:
 
Нагоре